Results 1 to 9 of 9

Thread: Propun o...propunere

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    Propun o...propunere

    Poate de la anul competitional viitor : sa alegem v'o 2-3 campionate de fotbal (ROM+ SPA, FRA, GERM, ANG sau ITA), NHL (care mi se pare cel mai pasionant concurs- si datorita celui care CONDUCE "pagina" !), eventual NBA...
    Si, din toate acestea :O , dupa un an de zile, sa descoperim ADEVARATUL KING AL PRONOSTICURILOR !

    No, voi ce spuneti ?

  2. #2
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Subscriu acestei initiative cu mentiunea ca Formula 1 nu poate lipsi de pe lista.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ricky, daca il tii tu si creezi etapele, faci clasamentele etc in facem cu cea mai mare placere.

  4. #4
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    O sa fie destul de greu de calculat cine e regele pronosticurilor! Pacala era parca cel mai bun la fotbal intern! Oricum modalitatea de calcul o sa fie una ciudata rau!

    Persoana in cauza tre sa faca pronosticuri in toate domeniile enumerate mai sus (fotbal, hochei, baschet, etc.) sau doar intr-un singur domeniu? Luati aminte ca unele campionate incep toamna (NBA), altele primavara (F1), altele vara (Fotbal)...

  5. #5
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    rasheedkpenny, tocmai asta e...buba !
    La fotbal si la fe...pardon ! ne pricepem toti !

    Calculul e simplu !
    Trebuie doar gasiti cei care se vor ocupa de "sectoare" !
    La fotbal, putem face un regulament unic !

    Normal, FORMULA 1 nu poate lipsi ! Numai ca va trebui sa luam etapele de cind incep campionatele de fotbal...

    Am putea alege campionatele si..."shefii" care sa se ocupe de clasamente !

    Hai, iesiti cu propunerile pentru sectia fotbal : ce campionate sa inscriem ?

    P.S. Pina marti voi lasa un pic de "liniste" ! Ii mut pe parinti.
    Poate veniti la carat mobila !

    La stiu ca m-ati ajuta ! :p

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ricky, daca propui o propunere vino si cu o solutie, pentru ca altfel propunerea ramane la stadiul de propunere. Am crezut ca ai tu in cap un concurs interesant cu premii gen pase cu calcaiul de 500 de euro.

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    VADIM, un shut in e un pas inainte !
    Asa ca...

    Hai sa alegem (cite?) trei campionate a caror meciuri sa intre in concurs .
    Eu propun : ROMANIA (normal !), ITALIA si SPANIA !
    Trebuie gasiti "sinucigasii" care sa intocmeasca o tzira de clasamente !
    Cine se ofera ?

    Luam NBA cu 9 jocuri saptaminale ! Cine se ofera ?

    FORMULA 1, cu etapele de dupa 1 august si pina anul urmator pe (aprox) 30.05. Hai ! Care vrei sa te pui SHÄF !

    Concursul NHL, a lui DJ_JAXXX, oricum nu poate lipsi !

    Cam acestea sint propunerile mele...

    Dupa ce ne hotarim CE sa avem in program...facem si regulamentul !

  8. #8
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    VADIM, nu ti-am raspuns la...calcii !

    Urmaream, in urma cu 2-3 ani, BUNDESLIGA si ma chinuiam sa gasesc 1-2 intre jucatori germani !
    Erau 1-2 (din secventele date de SAT1, in care jucatori germani erau implicati in 1-2-uri.
    Dar...
    Am jucat la o trupa.
    Am plecat de acolo pentru ca n-am vrut sa ma "implic" intr-un conflict (verbal !-altul nici nu exista AICI ! ) cu niste tineri : conduceam cu 4,5-0 si ei imi reprosau ca in loc sa le pasez lor eu alegeam varianta la...ÄIA MAI IN VIRSTA !

    Le-am zis-o si unora dintre ei :"määä ! io daca va pun un zid in fata, in loc sa-l depasiti cu 1-2-uri, voi il...strapungeti !"
    Culmea ! Mi-au dat dreptate ! De aceea il si apreciaza pe HAGI (ceea ce mi-a dat curaj sa joc in tricoul lui !) !

    Dar...ma doare sa o spun : EI au fost de v'o 3 ori C.M. pe cind noi...ne mai balacarim in mocirla...

  9. #9
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Dar...ma doare sa o spun : EI au fost de v'o 3 ori C.M. pe cind noi...ne mai balacarim in mocirla...
    alte vremuri, alti jucatori... promotia '90 stia sa mai joace cite un 1-2 asa.
    ce-a fost de-atunci... poate stii sketch-ul 'lu Badesalz cu Yeboah ("Banänsche, Banänsche").

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •