Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 191 of 191

Thread: Zoltan Kelemen - Campionul Romaniei

  1. #190
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by amidala View Post
    Mesaj nocturn - incerc sa mai aflu eu ceva de la Zoli maine.

    Treaba e asta - a fost destul de reticent sa dezvolte subiectul atunci cand l-am intrebat de Mondiale, in cadrul interviului; banuiesc ca mai astepta niste raspunsuri - poate chiar de la Federatie - si n-a vrut sa arunce cu piatra inainte. Un lucru e cert: la Europene s-a dus pe banii lui (mi-a spus si mie, a declarat si la Mediafax; iar Chiper a spus si el intr-un interviu ca ar avea promisiunea Federatiei ca biletele de avion Elvetia-Budapesta o sa se deconteze...)

    La Mondiale e aceeasi situatia - doar ca acum biletul ar fi mai scump; n-a spus de cat are nevoie, ce-i drept, ci doar ca a ajuns la fundul sacului, "nu mai are de unde sa mai puna" (citat exact in romana), si ca mai asteapta niste raspunsuri. Asta era vineri seara - acum o saptamana deci.
    Si eu am avut o saptamana anapoda si n-am mai avut vreme sa mai insist pe chestiunea asta, dar am observat, ce-i drept, ca sunt oameni care l-ar ajuta, si aici, si pe FSU. Incerc sa aflu care e suma de care e nevoie - si, una peste alta, mizez pe ajutorul colegilor de la Mediafax ca vor mai presa la Federatie si, poate, si la COSR; desi nu-mi dau seama daca COSR are cum sa sustina financiar deplasarea lui la Mondiale (in definitiv asta ar trebui sa fie treaba federatiei - dar treburile sunt atat de incurcate la federatie incat ma
    mesajele nocturne sunt bine-venite sper sa afli cat mai curand, pt ca daca chiar este nevoie de niste bani, sa avem timp sa ii trimitem.
    COSR nu cred ca mai poate interveni acum. Clar este treaba Federatiei.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #191
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Daca se mai intreba cineva, Zoltan s-a retras. Oricum pentru noi e un campion si asa cum rezulta din stire de acum un ambasador

    http://stiri.tvr.ro/ambasador-fara-g...riu_68720.html

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •