Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 123

Thread: OLS Fantasy Baseball 2010

  1. #1
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1

    OLS Fantasy Baseball 2010

    Ce ziceti, ati fi interesati de o liga fantasy anul asta?

    Daca da, bagati reply aici, sa vedem cam citi sintem si in februarie cind incep inscrierile o sa ne formam liga


    Later edit:

    Liga noastra "oficiala" va fi pe Yahoo. Gratis, cu keepers pentru a avea continuitate, si cu premii (vezi pagina urmatoare). Cei interesati sint rugati sa imi trimita un PM, cel tirziu pina pe 18 martie (cu o saptamina inaintea startului sezonului regulat). Pina acum sintem 7, insa mai avem locuri libere pentru cei interesati.
    Last edited by cristane; 5th March 2008 at 19:36.

  2. #2
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    eu ma bag cu siguranta
    [url]www.warriors.ro[/url]

  3. #3
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Ok, cool.

    2 down, 6 more to go

    Altcineva?

  4. #4
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    OK, deci sa inteleg ca ma voi duela doar cu George? Come on people! manai? atisha? daniel? Cucu? Anybody else? Macar vreo 6 sa ne stringem.

  5. #5
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    daca nu ne strangem poate ne bagam amandoi intr-o liga publica
    [url]www.warriors.ro[/url]

  6. #6
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Am creat o liga privata pe MLB.com. Numele ligii: OLS MLB 2008. Voi trimite invitatii tuturor celor care au scris in ultima vreme aici pe forum. Daca nu ne stringem, o sa o umplem cu straini

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    DaniYANKEES,prezent!
    Bun!Cum se joaca?!

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Big Village Sox la datorie vreau si eu precizari de regulament, vad ca draftul e in 24 februarie la ora 10, intr-o duminica seara.
    The Show Must Go On

  9. #9
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Bine ati venit tuturor

    Draftul se poate modifica, l-am pus atunci pt ca pe 25 incepe sezonul, asa ca pe 24 la 10 seara mi s-a parut rezonabil. Daca vreti alta zi / ora, let me know.

    Se joaca foarte simplu: ne alegem echipa in draft, apoi e head 2 head, cu meciuri saptaminale. In fiecare saptamina, punctele se acorda conform unui sistem stabilit de ei (la care nu pot interveni). La final, play-off, si marele cistigator, hooray! Am ales ca liga sa fie cu trade-uri, ceea ce inseamna ca nu putem spera la premiul dat de MLB.com, 10.000 USD, pentru cistigatorul suprem al tuturor ligilor Dar fiecare isi poate inscrie 5 echipe, asa ca daca vreti, va mai puteti inscrie in alte ligi publice (nu ca am avea vreo sansa la premiul ala )

    Anyway... regulamentul complet e aici: http://mlb.mlb.com/mlb/fantasy/wsfb/...cial_rules.jsp

    PS... Cine e Tampa Bay?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    25 aprilie?Pana cand se poate alege echipa in draft?
    Go,Yankees!

  11. #11
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    25 aprilie?Pana cand se poate alege echipa in draft?
    Go,Yankees!
    Pe 25 martie incepe sezonul regulat, cu un meci intre Oakland si Red Sox, jucat in Japonia

    Draftul e live si l-am pus pe 24, la ora 22.00. Daca vreti alta zi / ora, let me know.

    Pina acum avem asa:

    Romanian Yankees - cristane
    DaniYankees - Dani3l
    Big Village Sox - atisha
    Geto Dacii BUZAU - georgebz
    Tampa Bay - ??????? (am mai trimis 4 invitatii, care dintre voi s-a inscris cu echipa asta? )

    Mai sint 7 locuri libere.


    Ah, sa nu uit: daca preferati sa ne facem liga altundeva (Yahoo, de exemplu), sint deschis la sugestii. Acest joc de pe MLB.com este extrem de simplu si lipsit de complexitate. (de exemplu, pitcherii nu sint considerati individual, ci doar ca "pitching staff", adica alegi Yankees si iti puncteaza toti pitcherii lor. )
    Last edited by cristane; 7th February 2008 at 13:37.

  12. #12
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Pe 25 martie incepe sezonul regulat, cu un meci intre Oakland si Red Sox, jucat in Japonia

    Draftul e live si l-am pus pe 24, la ora 22.00. Daca vreti alta zi / ora, let me know.

    Pina acum avem asa:

    Romanian Yankees - cristane
    DaniYankees - Dani3l
    Big Village Sox - atisha
    Geto Dacii BUZAU - georgebz
    Tampa Bay - ??????? (am mai trimis 4 invitatii, care dintre voi s-a inscris cu echipa asta? )

    Mai sint 7 locuri libere.


    Ah, sa nu uit: daca preferati sa ne facem liga altundeva (Yahoo, de exemplu), sint deschis la sugestii. Acest joc de pe MLB.com este extrem de simplu si lipsit de complexitate. (de exemplu, pitcherii nu sint considerati individual, ci doar ca "pitching staff", adica alegi Yankees si iti puncteaza toti pitcherii lor. )
    La Draft Center scrie ca draftul e pe 24 Februrie 3 pm ET.

  13. #13
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Echo362 View Post
    La Draft Center scrie ca draftul e pe 24 Februrie 3 pm ET.
    Evident, o scapare din partea mea. L-am modificat pt 24 martie, adica o zi inaintea startului sezonului regulat.

    Inca nu stiu cine sint ownerii a 2 din echipe, Ursuletii si Tampa Bay Anuntati-va aici va rog

    Ma bucur sa vad ca sintem deja 7. Sper sa mai apara si altii interesati.

  14. #14
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    "Ursuletii" probabil sunt ai lui CuCu
    [url]www.warriors.ro[/url]

  15. #15
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    OK, deci avem asa:

    Romanian Yankees - cristane
    DaniYankees - Dani3l
    Big Village Sox - atisha
    Geto Dacii BUZAU - georgebz
    Tampa Bay - Me_High
    Echo362 - Echo362
    Ursuletii - Cucu
    5tools - ???
    Scrats - ???

    Ultimele 2 echipe nu pot fi decit ale lui r0bby si manai, astept confirmarea sa stiu care a cui e

    Asta inseamna ca sintem 9, dar noi sintem cam toti care postam aici. De aceea, avem 2 optiuni:
    - raminem pe MLB.com, dar fiind neaparata nevoie de 12 jucatori, mai invitam 3 "outsideri"
    - ne mutam pe yahoo.com, unde ne putem face liga de 9 (sau de citi vrem noi), va fi liga noastra, si este si mai complet jocul (iar pictherii se pot alege individual, nu doar pitching staffs )

    Voi ce credeti?

  16. #16
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Am trimis si eu doua invitatii. Unul este fan Mets si s-a inscris cu echipa 5tools si celalalt fan Reds cu RedBaseball.

  17. #17
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    eu cred ca totusi ar fi bine sa ramanem aici ... cred totusi ca o intr-o liga cu pitching stuff sunt sanse mai mari ca sa fie toti activi si sa se tina , nu trebuie sa intri chiar in fiecare zi ... cu individual pitchers daca esti plecat 1-2 saptamani pierzi mult , si poate unii se vor lasa ...
    [url]www.warriors.ro[/url]

  18. #18
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Intr-un fel ai dreptate, si adevarul e ca initial am ales sa facem liga pe MLB tocmai pentru simplitate.

    Dar situatia poate fi exact invers. Poate ca unii (myself included ) vor considera foarte sec un joc de fantasy in care sa nu existe pitcheri individuali. Aici nu e ca la NFL, unde atentia aproape tuturor e indreptata spre ofensiva, si nu e problema daca defensiva e cu units, nu individuals. Dimpotriva, aici se discuta de pitcheri cel putin la fel de mult ca de batteri, si mi se pare aiurea sa nu ii pot alege, de exemplu, pe Joba si Zambrano, favoritii mei

    Anyway, ma gindeam ca poate trimit un mail tuturor celor inscrisi, sa vedem ce crede fiecare. Daca si altii vor sa raminem pe MLB.com, raminem.

    Mie insa imi face cu ochiul o liga de 8 pe Yahoo, numai cu noi, fara outsideri, cu pitcheri individuali, si cu keepers

  19. #19
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    eu m-as baga si pe Yahoo , nu e problema
    [url]www.warriors.ro[/url]

  20. #20
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    la Yahoo avem o anumita suma pe care trebuie s-o cheltuim si fiecare jucator are un pret?

  21. #21
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Echo362 View Post
    la Yahoo avem o anumita suma pe care trebuie s-o cheltuim si fiecare jucator are un pret?
    Alea sint Auction Leagues. Yahoo nu cred ca are asa ceva. Sau nu gratis, anyway.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •