View Poll Results: Care post TV va castiga mai multa audienta?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Arenna TV

    3 37.50%
  • Sport.ro

    5 62.50%
Results 1 to 7 of 7

Thread: Arenna TV

  1. #1
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1

    Arenna TV

    Consiuliul National al Audiovizualului a acordat joi licente audiovizuale pentru trei noi posturi de televiziune apartinand grupului lui Dan Voiculescu. Astfel, in urmatoarele sase lui vor incepe sa emita Arenna TV (profil sportiv), Busieness TV (profil economic) si Top TV (profil muzical).

    Grila de programe ale celor trei posturi va cuprinde stiri de profil, emisiuni de divertisment sau informative, talk-show-uri, filme si alte programe legate de specificul posturilor respective. Posturile vin ca o concurenta pentru deja consacratele televiziuni Sport.ro, The Money Channel, respectiv Kiss TV.

    Echipa de la Arenna TV va avea colaborari stranse cu echipele de la stirile sportive ale Antenei 1 si Gazeta Sporturilor, iar Business TV va conlucra cu echipa de la Financiarul si Ziarul Financiar, toate apartinand trustului Intact al lui Voiculescu.
    link

    Credeti ca Arenna TV o sa fie mai buna decat Sport.ro, avand in vedere ca o sa fie o competitie directa intre redactiile Gazetei Sporturilor si Prosport?

  2. #2
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Sa vedem ce emisuni,prezentatori idei noi vor aduce.Deocamdata Sport.ro is on top !

  3. #3
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Emisiunile o sa fie cam tot in genul celor de la Sport.ro, doar ca o sa fie oamenii Gazetei acolo si nu cei de la Prosport.
    E adevarat ca Sport.ro e in top, ca doar e singura de profil, cu acoperire mai mare pe tara...
    Eu cred, totusi, ca Arenna va echilibra balanta, daca nu chiar va intrece Sport.ro

  4. #4
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Sa vedem ce emisuni,prezentatori idei noi vor aduce.Deocamdata Sport.ro is on top !
    Deocamdata sport.ro sucks big time...
    .

  5. #5
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    sa speram ca o sa fie mai buni decat jegosii astia de la sportpunctro . azi saracu` Pancu o avut de discutat cu superprezentatoarea aia blonda rau...
    ea tot dezbatea problema numarului de pe tricou ( de parca asta-i important... ce numar poarta un jucator, in loc sa-l intrebe ceva ca lumea...), 19...9 bla bla, bozovic, despotovici...bla bla. pana s`a enervat Pancu si i`a zis ca nu`i important si sa termine odata :ras-plans:

  6. #6
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    eu sper sa apara o televiziune serioasa, pentru ca m-am saturat de stirile sport.ro, antena 1, protv, am ajuns sa urmaresc TVR-ul pentru asta

  7. #7
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    pai tvr-ul are cam cele mai obiective stiri , cele mai intereseante
    la protv si antena afli mai mult de nevestele fotbalistilor decat de ei

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •