Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 106 to 126 of 148

Thread: MLB - sezonul 2008

  1. #106
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    foarte tare meciu asta : http://mlb.mlb.com/mlb/gameday/index...lb_1&mode=wrap ... 12 runs in 2 inninguri pentru Yankees ... dar cel mai tare este ERA'ul lui Madrigal la debut : 162
    [url]www.warriors.ro[/url]

  2. #107
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    mda, mi-am facut si eu abonament la MLB TV intr-un final, just in time ca sa vad urmarea postului de adineauri, Red Sox - Yankees 7-0 Jon Lester a fost impresionant, dar si Yankees si-au golit sacul cu runuri si-au avut un meci ofensiv execrabil, multe outuri la prima aruncare, double plays si alte bazaconii. Se pare ca baietii mei din Boston si-au revenit in aerul curat din Bronx dupa ce au pierdut cinci meciuri din sase in arene acoperite, la Houston si Tampa.
    Apropo, ce ziceti de Tampa Bay?
    The Show Must Go On

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    George, un meci care-o sa-ti placa, jucat vineri: Rockies - Marlins 18-17, dupa ce Marlins au avut 13-4
    Red Sox - Yankees 6-4, cu o faza de un comic aparte - o tripla a lui Youkilis dupa ce Damon a scapat mingea pe marginea panoului din stanga, mingea a sarit de vreo 2 ori pe panou, s-a si oprit vreo 3 secunde, dupa care a cazut inapoi in teren, dar Damon era asa de naucit ca a trebuit sa-i strige un fan unde e mingea
    The Show Must Go On

  4. #109
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atisha View Post
    George, un meci care-o sa-ti placa, jucat vineri: Rockies - Marlins 18-17, dupa ce Marlins au avut 13-4
    intr-adevar , un meci cum mai rar se vede ... si o revenire spectaculoasa pentru Colorado ... nishte cifre impresionante pentru Holliday si Atkins , baietii mei da la fantasy: 3 HR , 6 R , 8 H , 8 RBI
    [url]www.warriors.ro[/url]

  5. #110
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    arhiva mai e FREE ?
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Nope, nu mai e.

    chiar acum ma uit la acel FLA @ COL de pe 4 Iulie
    [url]www.warriors.ro[/url]

  6. #111
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Am revenit si eu in tara dupa 2 saptamini de concediu in care am fost cu totul desprins de internet Si m-am bucurat aseara de o victorie Yankees. Cite se pot schimba in 2 saptamini! La Yankees starter a fost Ponson, pe care nici n-am idee cind l-au luat. Iar Gardner a fost titular, si pe el l-am vazut pt prima oara, ca si pe Christian. E chiar ciudat sa lipsesti 2 saptamini si sa-ti gasesti echipa atit de schimbata

  7. #112
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Care a vazut All Star Game-ul azi-noapte? Un meci de exceptie, cel mai lung din istorie. 15 inning-uri, final cu walk-off, multa tensiune si momente interesante. Inca un eveniment istoric in ultimul an al Yankee Stadium. Mai ramine acum ca Yankees sa cistige World Series, cu meciul 7 acasa. Ar fi cel mai frumos final posibil pentru stadion.

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    eu l-am vazut incepand cu repriza a sasea. m-am bucurat mult pentru JD Drew, MVP-ul meciului, care nu mai avea mult si ajungea pitcher iar Uggla de la Marlins a fost de rasu-plansu...
    The Show Must Go On

  9. #114
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Care a vazut All Star Game-ul azi-noapte? Un meci de exceptie, cel mai lung din istorie. 15 inning-uri, final cu walk-off, multa tensiune si momente interesante. Inca un eveniment istoric in ultimul an al Yankee Stadium. Mai ramine acum ca Yankees sa cistige World Series, cu meciul 7 acasa. Ar fi cel mai frumos final posibil pentru stadion.
    Cu pitcherii pe care-i are yankees ar fi o performanta daca ar ajunge in playoff si,in loc sa caute un reliever ca bullpenul e varza,il semneaza pe richie sexson pe care il fac strike-out si eu daca ma antrenez un pic....daca nu se califica in playoff Cashman zboara sigur....

  10. #115
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    superb meci, a avut de toate, la final mi-a fost frica pentru Kazmir sa nu se accidenteze

  11. #116
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Un supermeci sta sa inceapa: Red Sox vs Yankees, cu Beckett vs Joba Daca sinteti online, sa nu-l ratati.

  12. #117
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    super pitching game ... 1-0 pentru Yankees care isi continua seria victoriilor ..

    si se intaresc pentru Playoff-uri .. Xavier Nady si relieverul Damaso Marte de la PIT ... in mom asta sunt convins ca vor ajunge acolo ... de Wang ce se mai aude ?
    [url]www.warriors.ro[/url]

  13. #118
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Wang reintra in septembrie. Pina una alta, Joba a aratat inca o data de ce e in stare, desi din nou n-a avut parte de run support 9 K & 0 ER in 7 IP. Impressive. In seara asta, Pettitte vs Wakefield. Should be fun.

    Cit despre trade, sint super-multumit. Nady imi place mult de tot, Marte nu are cum decit sa ajute, iar cei 4 cedati nu erau cine stie ce prospects, poate eventual Tabata dar dupa problemele disciplinare din vara asta nu cred ca e un lucru rau ca a plecat.

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    heads-ups:
    1. care poate, sa-l asculte pe Vin Scully comentand meciurile de acasa pentru Dodgers - superb;
    2. una din placerile de abonat mlb.tv e si colectia "Baseball Best" - merita rasfoita. sunt acolo meciuri inclusiv din anii '30 in comentariul original (radio, e drept), plus tot felul de nebunii (Phillies - Cubs 23-22 prin anii '80).
    The Show Must Go On

  15. #120
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atisha View Post
    heads-ups:
    1. care poate, sa-l asculte pe Vin Scully comentand meciurile de acasa pentru Dodgers - superb;
    2. una din placerile de abonat mlb.tv e si colectia "Baseball Best" - merita rasfoita. sunt acolo meciuri inclusiv din anii '30 in comentariul original (radio, e drept), plus tot felul de nebunii (Phillies - Cubs 23-22 prin anii '80).
    vin scully il cheama pe bosrogul ala comunist de la dodgers...mersi pt informatie....ala e cel mai prost comentator posibil,e un fel de topescu pe la noi,e depasit rau....n-ai observat ca isi incepe comentariul mereu cu :"it's time for dodgers baseball...hi everyone and welcome....."de fiecare data aceleasi cuvinte...asculta-l pe harry kalas comentand meciurile lui phillies cu " outta here"-ul sau celebru sau "struck him out" zis asa ragusit....ala da comentator....si michael kay plus crew sunt buni si orsilloo + remy si dan + al de la st/louis sunt super amuzanti......scuza-ma da ala de la dodgers e cel mai plicticos.

  16. #121
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Si pe mine m-a plictisit ingrozitor mosul de la Dodgers. Mai nou a inceput sa-mi placa cel de la White Sox (mai demult ma enerva), si am vazut citeva meciuri acasa cu D-Backs, bestiali comentatorii, habar n-am cum ii cheama.

    Un trade important azi-noapte: Teixeira la Angels, la schimb cu Kotchman si un minor leaguer. Interesant.

  17. #122
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Si pe mine m-a plictisit ingrozitor mosul de la Dodgers. Mai nou a inceput sa-mi placa cel de la White Sox (mai demult ma enerva), si am vazut citeva meciuri acasa cu D-Backs, bestiali comentatorii, habar n-am cum ii cheama.

    Un trade important azi-noapte: Teixeira la Angels, la schimb cu Kotchman si un minor leaguer. Interesant.
    Aia de la White Sox sunt super tari si ei.In afara de "put it on the board......yes" care e trademark-ul lor mai au si expresiile gen "he gone"(la strike out) si daca ai observat ei nu pronunta aproape deloc white sox sau sox sau ceva de genul asta....pt ei white sox sunt "the good guys" :"the good guys coming to bat" ceva de genul asta...dan mcloughin si al grbowsky de la st.louis sunt tari si ei.asculta-i cand ai ocazia.cand da un jucator de la st.louis o minge ce se indreapta spre home-run al spune ceva de genul "giddyap baby" ca si cum ar mana un cal....e super tare.si cand pronunta albert(pujols) il pronunta asa ciudat dar super amuzant...

  18. #123
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Azi la 23.00 e trade deadline si se pune la cale un super-schimb: Manny Ramirez la Marlins, Jeremy Hermida la Pirates, Jason Bay la Red Sox. Intre timp Yankees l-au luat pe Pudge Rodriguez sa acopere lipsa lui Posada care s-a operat, si l-au dat pe Farnsworth (finally )

  19. #124
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Pina la urma, Manny a ajuns la Dodgers! Alaturi de inca 7 milioane de USD. Red Sox s-a ales cu Jason Bay de la Pirates, care au luat vreo 4 prospects (2 de la Dodgers si 2 de la Red Sox). Eu unul sint super multumit. Manny i-a cam rupt pe Yankees pe unde i-a prins, deci faptul ca s-a mutat in NL e o veste excelenta.

    Dar ce ziceti de lista de jucatori transferati in ultimele zile: Sabathia, Harden, Nady, Blanton, Teixeira, Pudge Rodriguez, Griffey, Manny. Din ce am auzit in comentariile americanilor, de mult nu a mai fost agitatie asa mare inainte de deadline-ul trade-urilor.

  20. #125
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    mda ... s-a vorbit atat de mult de Manny la Marlins si a ajuns la Dodgers

    pe Sabathia as fi vrut sa il vad la Tampa , dar nu a fost sa fie

    intr-adevar au fost transferuri importante inainte dedeadline ... echipele se intaresc pentru PlayOffs
    [url]www.warriors.ro[/url]

  21. #126
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    mda ... s-a vorbit atat de mult de Manny la Marlins si a ajuns la Dodgers

    pe Sabathia as fi vrut sa il vad la Tampa , dar nu a fost sa fie

    intr-adevar au fost transferuri importante inainte dedeadline ... echipele se intaresc pentru PlayOffs
    manny la marlins?sabathia la tampa?haideti mai baieti chiar credeati asa ceva...cu ce-i plateau....bani de unde?florida are stadionul gol la aproape fiecare meci,n-au nici dupa ce bea apa.....yankees iar n-au luat un reliver ca lumea,l-au dat pe farnsworth (care era un tantalau,dar era) dar ce pun in loc?robertson ala e un copil,e.ramirez e inconsistent,veras la fel.....trebuia adus un om de baza...auzisem ceva de sherril de la baltimore dar vad ca nu s-a finalizat nimic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •