Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 148

Thread: MLB - sezonul 2008

  1. #85
    incepator julema's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Suceava
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Echo362 View Post
    O sa-si revina ei, n-am nici o indoiala si vor marca si 1000 de runs
    eu tot asa cred...

    apropo scuzati ca nu am scris la sfarsit scorul final...s-a terminat 5-0 pentru BOSTON(

  2. #86
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Wang i-a cam naucit pe Red Sox, complete game, sub 90 pitches, si doar 2 hits Are deja 3 wins si nu e nici mijlocul lui aprilie. Din pacate de la meciul din seara asta nu am mari sperante, nu-l vad pe Moose rezistind contra lui Beckett. Dar cine stie.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    meh, nu poti zice ca i-a naucit cand au fost peste 10 flyouts si o droaie de line drives care au nimerit fix la om.
    din pacate de la noi doar JD Drew e in forma - culmea, dupa un 2007 mediocru.
    The Show Must Go On

  4. #88
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atisha View Post
    meh, nu poti zice ca i-a naucit cand au fost peste 10 flyouts si o droaie de line drives care au nimerit fix la om.
    Wang nu e un strike-out pitcher, el majoritatea out-urilor le obtine cu ground balls si citeva sint fly-outs. Asta nu inseamna ca nu a dominat autoritar jocul. Sa nu uitam ca singurele 2 hit-uri permise de el au fost un home-run ce ar fi trebuit prins de Abreu (nu inteleg cum a ratat mingea. dupa ce a sarit s-a uitat in manusa, si el credea ca a prins-o ), si un bunt single. Atit. In my book, this is called "owning the red sox"

  5. #89
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Joba pare sa fie sa fie foarte aproape de un loc in rotatia Yankeilor , conform mlb.com ...
    [url]www.warriors.ro[/url]

  6. #90
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    Joba pare sa fie sa fie foarte aproape de un loc in rotatia Yankeilor , conform mlb.com ...
    Nu e chiar asa, a fost o rabufnire a lui Hank Steinbrenner, din cite am citit azi pina la urma s-a intilnit cu Cashman si s-au inteles. Dupa cit a aruncat sezonul trecut, Joba nu va fi lasat anul asta sa joace mai mult de 140 innings, pentru a nu risca vreo accidentare. De aceea, daca il baga in rotatie acum, in iulie sezonul ar fi gata pentru el. De aceea vor sa-l tina in bullpen pina in vara, sa aiba inning-uri putine, dupa care sa-l bage in rotatie, sa termine sezonul cu aprox. 140 IP. Asta e planul. Not even Steinbrenner can mess with the Joba Rules

  7. #91
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Tigers isi revin si reusesc pentru prima data in 42 ani un sweep in fata celor de la Yankees , chiar la ei acasa ... goooooooooo Tigers
    [url]www.warriors.ro[/url]

  8. #92
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Da. Lucrurile merg din rau in mai rau pentru Yankees. Dupa A-Rod si Posada, si Hughes s-a accidentat destul de nasol, si va sta pina prin iulie din cite se pare. El va fi inlocuit in rotatie de Rasner. Sper ca macar A-Rod sa-si revina curind, altfel o sa mai fim sweeped si de altii in viitorul apropiat.

  9. #93
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    yankees vor castiga 100 de meciuri, anul trecut la All Star Break erau sub .500 si tot au ajuns in play off cu un record bun, acum va fi mai usor.

  10. #94
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Brandon Webb reusete 9 victorii in primele 9 meciuri , lucru ce nu se mai intamplase din 1985

    Tigers au intrat iarasi intr-o perioada nefasta .. 2-8 in ultimele 10 meciuri
    [url]www.warriors.ro[/url]

  11. #95
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Jon Lester reuseste un "no-hitter" impotriva celor de la KC ... imi pare rau ca nu am vazut meciul , si nici pe vreun torrent nu l-am gasit
    [url]www.warriors.ro[/url]

  12. #96
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Don't worry, probabil o sa apara si pe torenti.

    In timp ce Red Sox reusesc meciuri si performante istorice, Yankees se distanteaza tot mai mult pe ultimul loc in AL East. 2-12 azi-noapte cu Baltimore, Mussina nu a rezistat nici macar un inning, A-Rod a revenit (cum altfel) cu Home Run, Jeter s-a accidentat usor dupa ce a fost lovit de un pitch (dupa parerea mea neintentionat), iar Hawkins a vrut sa se razbune si a aruncat de 2 ori dupa un adversar. Si, parca pentru a demonstra penibilitatea echipei din ultima vreme, nici macar nu l-a nimerit.

    Dark clouds are coming

  13. #97
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    sper sa apara ... in seara asta o sa stau sa vad LIVE daca Webb reuseste sa faca 10-0

    despre Yankees nu stiu ce sa zic , nu prea i-am urmarit fara A-Rod , dar stai linistit , ca o duceti mai bine decat tigrii mei ...
    [url]www.warriors.ro[/url]

  14. #98
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    A-Rod is back! Al doilea homer in doua zile, in sfirsit un meci bun al intregii echipe. Rasner a fost din nou foarte tare, daca continua asa nu-l mai scoate nimeni din rotatie.
    Ca veni vorba de rotatie: good news! Dupa meciul de azi-noapte, Girardi a confirmat ca a inceput procesul de transformare a lui Joba in starter. Pt inceput, va fi long reliever (aseara a aruncat 2 innings, o sa urmeze alte meciuri cu 2-3 innings), iar apoi va intra in rotatie. Asta insa va elibera rolul de set-up, din al 8-lea inning, si sper din tot sufletul sa nu-l puna pe Farnsworth acolo, ar fi sinucidere curata. Trebuie adus cineva competent.

    Cit despre Webb, imi pare rau ca nu a ajuns la 10-0. N-am vazut meciul, dar 3 ER in 7 IP, cu 0 BB si 7 K, e mai mult decit decent. Insa de data asta nu l-a ajutat ofensiva.

  15. #99
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    mda .. din pacat Webb nu a reusit sa ajunga la 10-0 ...

    in seara asta "Dice-K" a reusit inca o victorie si a ajuns la 8-0 , intr-un meci in care Boston au reusit 2 "grand-slamuri" prin J.D. Drew si Mike Lowell
    [url]www.warriors.ro[/url]

  16. #100
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    primul start pentru Joba in noaptea asta de la 02:00 ... probabil il vor lasa vreo 70 pitches si apoi va fi scos ... prevad macar 4 runs pentru Toronto cat va fi el
    [url]www.warriors.ro[/url]

  17. #101
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Ei bine ai prevazut gresit A avut emotii mari, evident, ceea ce a dus la o gramada de walks, dar totusi s-a descurcat decent, 1 ER pina cind a iesit in al 3-lea inning. Urmatorul meci pt el e duminica, tot acasa, cu Kansas City, contra lui Greinke

  18. #102
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    am prevazut gresit , dar a debutat exact cum ma asteptam ... "bust" cred ca ar fi cuvantul potrivit .. nu zic ca nu va ajunge un jucator de valoare , doar ca parca i s-a dat prea multa atentie
    [url]www.warriors.ro[/url]

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    joba e un pitcher bun,are un viitor grozav in fata,e mai bun decat tot bullpenul lu' yankees la un loc....nu uita ca a luat un singur hit in acele 2 reprize.eu l-as lasa in bullpen pt ca acolo este mare nevoie de el,as face din el un fel de okajima,adica omul care sa rezolve situatiile grele indiferent de repriza....meci grozav aseara,yankees a avut ghinion la lovitura lui damon,apoi noroc ca n-a luat decat un punct in a 9-a si apoi iar noroc cu homerunul lui giambi la 2 strike.meci superb,excelenta reclama pt baseball....

  20. #104
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    ce meci .. Yankees - Royals 12-11 , cu rasturnari de scor si cu un final extraordinar ... Johnny Damon 6/6 , cea mai buna performata a lui si una destul de rara in MLB , si bineinteles runul victoriei a fost marcat dupa un hit al lui Damon ... superb meci
    [url]www.warriors.ro[/url]

  21. #105
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Daca nu puteti vedea meciurile in format Video.... aplicatia Gameday tocmai a capatat o noua dimensiune Detalii aici

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •