Results 1 to 6 of 6

Thread: VESTUL E DE VINA !?

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    VESTUL E DE VINA !?

    Dupa OLIMPIADA plina de evenimente, pentru atletii romani, un nou CAZ se face simtit : FURT IN ATLETISMUL ROMANESC ?!

    De mult se tot spune ca am apucat-o pe un drum gresit !
    Daca se va dovedi ca iarasi...am furat-o e rusinos, dezgustator si...incalificabil !
    Dar, se vor mai gasi UNII sa strige ca...VESTUL E DE VINA !

    P.S. DACA se va dovedi ca s-a furat (desi, gindesc, este greu cind..toti...da...) ATUNCI celor in cauza le ramine doar un pas : DEMISIA !
    Sa fi disparut din vocabularul romanesc (pentru UNII) cuvintul ONOARE ?!

    Mihaela, mi-am propus sa nu mai calc pe "pagina" ta : DICTATURA cu care stergi mesajele imi aduce aminte de cineva...

  2. #2
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Te referi la falsificarea rezultatelor pentru ca unii atletii sa indeplineasca baremul de calificare la mondialele de la Birmingham? Practici de genul asta exista de mult timp, si ar fi momentul sa dispara. Asa nu reusim decat sa trimitem decat niste figuranti cu sanse minime de a reusi sa obtina un rezultat, dar cu sanse mari de a plasa Romania pe ultimele locuri la disciplinele respective.

    P.S Despre ce dictatura vorbesti? Daca mai aud asa ceva iti sterg toate mesajele si te banez pe cateva luni de pe forum.

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    MIHAELA: "Despre ce dictatura vorbesti? Daca mai aud asa ceva iti sterg toate mesajele si te banez pe cateva luni de pe forum."

    N-ai decit ! Oricum mi-ai mai mutat si sters mesaje, chipurile, pentru ca nu erau la...subiect !
    Poate ca eu vreau sa spun altceva...

    S-auzim de bine sau...ADIO ?!

    P.S. Nu te obosi ! Voi incerca sa-ti evit "pagina" ! Ia-o cu tine, acasa !

  4. #4
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Era, bineinteles, o gluma.

  5. #5
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Parca revenim acasa...

    O saptamina buna !

  6. #6
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Federatia Romana de Atletism a hotarat sa nu omologheze performantele controversate obtinute de Bogdan Tarus, Stefan Vasilache si Gheorghe Guset in cadrul concursului de verificare de la Bucuresti. FRA si MTS au declansat o ancheta in acest caz.
    Deoarece IAAF a admis in concursul de la Birmingham mai multi sportivi care nu si-au indeplinit baremul rezultatele de la Mondiale ale celor trei romani nu vor fi anulate.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •