Results 1 to 14 of 14

Thread: NATIONALA OLANDEI

  1. #1
    Nandita ^_^ madridIZA's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    133
    Reputatie
    1

    NATIONALA OLANDEI

    Olanda- Scotia 6-0 !!!!!!!!!!!!!Cand le merge jocul nimeni nu ii poate bate! Cand nu le merge jocul, sunt o prada usoara.
    Echipe f. bune au si Spania, Franta si Italia, dar tineri precum van der Vaart sau Sneijder impreuna cu niste megastaruri precum van Nistelrooy, Makaay sau Seedorf pare a fi combinatia castgiatoare.
    Sper ca vor reusi o performanta k lumea la Euorpene, desi mi-ar fi placut sa joace si tricolorii, dar asta e......maybe next time.
    Totusi, cred ca MARILE favorite la trofeu sunt campioana en-titre, Franta, si Spania.
    "When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix

  2. #2
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Spania nu tine pina la urma !!! Olanda , Franta , Italia mai ales au sansa principala .Dar nimeni nu merge la sigur . Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  3. #3
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Nu degeaba este supranumita "Portocala mecanica"!!!!!!
    FORZA CEAHLÃUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  4. #4
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Olanda e favorita dar sper sa ii scoata pe Kluivert, Seedorf si F. de Boer din lot... sunt jucatori depasiti... Kluivert ari fii al 4-lea atacant.. v.d Vaart, v. Nistelrooy si pinchhitter v. Hooijdonk... dece mai avem nevoie de domnul kluivert :? , apoi n-avem nevoie de seedorf... el n-a jucat in toate meciurile sale la nationala una buna... e si el depasit rau de tot... si f. de boer... e prost, nu mai am respect ptr. bou ila de mult timp... intii a plecat dela ajax fara sa ea la revedere dela galeria noastra... apoi a preferat sa fie tranferat la turci decat la ajax in vara asta.... si te rog, daca vrei sa faci o gafa mare, atunci dute la echipa aia de doi bani.... incredibil, nici nu asi pune problema cind asi trebuii sa aleg intre echipa care ma facut mare, ajax si galatasaray... el a zis ca s-a dus la turci din cauza banii, pai atunci dece nu s-a dus in Quatar, acolo avea un salariu dublu.... de, ma desamagit... si crede ma, olanda are mult mai multi fundasi buni decat taranul ila...
    Si am sperante mari in selectionelul nostru, Advocaat, cred ca avem multe sanse cu echipa noastre si cred ca vom fii asistati in portugalia de vro 25.00 de mii de fani olandezi
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  5. #5
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Olanda si Franta sunt favoritele la titlul european si prefer ca acesta sa revina Olandei deoarece joaca un fotbal spectacol (cand prinde zi buna). Ma uitam cine statea pe banca de rezerve a Olandei si ma apuca rasul cand ma mi-am amintit ce rezerve avem noi...

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am urmarit azi meciul Arsenal vs. Fulham 0-0. Si a fost 0-0 datorita portarului de la Fulham si anume...Van Der Sar. Foarte rar am vazut atatea interventii salvatoare in decursul unui singur meci. Goalkeeperul olandez a fost monumental.
    Iata deci ca olandezii au si un portar de exceptie..nu doar jucatori de camp.

    Totusi nu cred ca vor castiga europenele. Niciodata nu au fost o echipa de fotbal ci mai mult o adunatura de vedete.
    Oricum,dupa Cehi, portacala mecanica este favorita mea la EURO 2004.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    Cool

    Cine are o statistica a meciurilor romaniei contra olandei .eu nu imi aduc aminte nici un meci impotriva lor , nici macar amical.Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  8. #8
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Nu am castigat niciodata in fata Olandei. Din 6 meciuri avem 2 egaluri si 4 infrangeri, golaveraj 1-12.

    Paris, 27.05.1924, Olanda - Romania 6-0 (2-0), Jocurile Olimpice
    Bucuresti, 05.06.1968, Romania - Olanda 0-0, amical
    Amsterdam, 02.12.1970, Olanda - Romania 2-0 (1-0), amical
    Rotterdam, 05.06.1974, Olanda - Romania 0-0, amical
    Amsterdam 01.06.1988, Olanda - Romania 2-0 (1-0), amical
    Amsterdam, 27.05.2000, Olanda - Romania 2-1 (1-0), amical

    Singurul nostru gol contra Olandei a fost marcat de Viorel Moldovan.

  9. #9
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    chiar am fost la ultimul meci, era in amsterdam... si stiu ca 1-0 il a bagat kluivert dupa o greseala a lui Popescu... chiar am putut sa scoatem atunci un egal... daca iarasi vom juca ca atunci numai vom avea asa de mari emotii... ah, si inca o chiestie... stiu ca atunci a jucat Lincar fffoarte bine... ce sa mai intimplat cu el dupa cind sa transferat la Panathinaikos...
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  10. #10
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Sper sa câstige Olanda europenele, desi sincer sa fiu nu o vad printre favorite. Prima sansa cred ca o are Franta.Mai sunt si Cehia, Italia Germania si chiar Spania. Sa vedem ce o fi
    Amor de lejos, felices los quatro....

  11. #11
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Tudose ca de obicei The Best . Multumesc de informatia de mai sus ! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  12. #12
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  13. #13
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Oare cand o`m vedea shi noi asha ceva la noi pe Stad. National ???...yo zic ca peste 4-5 ani ...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  14. #14
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1

    Arrow Echipa de vis a Olandei

    Van Der Sar - portar
    ----------------------------------------
    Reiziger - Aparator Stanga
    Frank de Boer - Aparator Central
    Jaap Stam - Aparator Dreapta
    -----------------------------------------
    Cocu - Mijlocas Stanga
    Clarence Seedorf - Mijlocas Central Stanga
    Edgar Davids - Mijlocas Central Dreapta
    Marc Overmars - Mijlocas Stanga
    -----------------------------------------
    Roy Makaay - Atacant Stanga
    Ruud van Nistelrooy - Atacant Central
    Patrick Kluivert - Atacant Dreapta
    -----------------------------------------
    Lovituri Libere - Edgar Davids shi F. de Boer
    -----------------------------------------
    Corner Stanga - Seedorf
    Corner Dreapta - Overmars
    ----------------------------------------
    Penalty Kick

    1. Nistelrooy
    2. Kluivert
    3. E. Davids
    4. F.de Boer
    5. Overmars
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •