View Poll Results: Trebuie Steaua si Dinamo sa fie desfintate?!

Voters
242. You may not vote on this poll
  • Da! Cu siguranta!

    92 38.02%
  • Nu ! Nu exista motive .

    106 43.80%
  • NU ! Este prea tarziu.

    44 18.18%
Page 3 of 119 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 2492

Thread: Istorii controversate despre echipele romanesti de fotbal

  1. #43
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post

    Sa ne dezicem de comunism? Ne-am dezis! Voi ce intelegeti prin asta? sa renuntam la palmares???http://forum.tvsport.ro//style_emoti...Noel/Loser.gif
    nuuuuu sa ne autodesfiintam

  2. #44
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cand o sa se dezica Romania de canalul Dunare-Marea Neagra, atunci o sa ma dezic si eu de palmaresul Stelei
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  3. #45
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by nr.zece View Post
    Romania sa dezis de comunism si a condamat acea perioada
    voi nu, va mandriti cu ea
    Pai Romania abia ce s-a dezis de comunism luni 18 decembrie 2006! Tu vrei sa se ia deja decizii pe urma acestei deziceri? Sau sa se hotarasca ceva vreodata contra comunistilor actuali?
    Pe langa asta, nu cred ca Steaua sau Dinamo apar in raportul Tismaneanu, ca se sesiza cineva pana acum.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  4. #46
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    in primul caz erau mai multe de dovedit si mai multi oponenti
    in al doilea caz erau 23 de milioane de martori si era foarte simplu asa cum s-a dovedit in cazul fc olt, victoria.....
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  5. #47
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Moderatorii, bagati si voi o optiune decenta la poll ca sa putem vota si noi!
    Ceva gen: "Categoric NU"
    Hai, va rog eu...

    PS: nr.zece esti gata sa te dezici de Canalul Dunare-Marea Neagra?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #48
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by the lion king View Post
    steaua si dinamo era normal sa se desfiinteze automat pe 22 decembrie 1989.daca tot s-a facut un proces al comunismului,ceausescu a fost executat,comunismul a fost condamnat ca ilegal,criminal,mi se pare corect ce cele 2 echipe sa fie desfiintate,condamnate ca si tatucul lor.niciodata nu e prea tarziu,noi inca mai speram ca intr-o zi sa iasa soarele si in fotbalu roamnesc si sa scapam odata pt totdeauna de acest cancer otravitor.
    Nu s-au desfiintat dupa 89 deoarece dupa revolutie au mai ramas multi comunisti si care au ajuns sa si conduca romania. insa cu timpu acesti comunisti incep sa dispara si usor cu timpul o sa dispara si aceste echipe comuniste , sau cel putin o sa dispara palmaresul lor murdar

  7. #49
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    vrei sa spui,STELISTII,bagati si voi.......
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  8. #50
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the lion king View Post
    vrei sa spui,STELISTII,bagati si voi.......
    Si care-i problema? Vreau si eu o optiune pe care sa o pot vota! Threadul este pe intern si toti useri de pe forum au acces si pot sa-si spuna parerea!

    Repet: Moderatorii, bagati si voi o optiune decenta la poll ca sa putem vota si noi!
    Ceva gen: "Categoric NU"
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  9. #51
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    canalul putea fii construit fara sa moara atatia oameni?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  10. #52
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    king-ule,eu zic sa mutam capitala la craiova...****
    "La voi ca la napoli"da,ambele orase au un ten mai aparte...
    Ce rost isi are topicul asta?.poli aek numai de scandal sunt buni,rezultate 0,scandal 10 asa balena,asa suporteri...
    pai isi are rost topicul.. trebuie sa stim de ce nu s-au desfiintat atunci cand trebuiau acest 2 echipe ex comuniste. cum am zis si mai inainte, ele nu mai pot fi acum desfiintate deoarece e prea tarziu;ele au ajuns echipe private, insa ar trebui sa li se stearga palmaresul lor murdar de dinainte de 1989...daca chiar vreti sa spuneti ca acu echipele comuniste au disparut, dar cu palmaresul vostru ramaneti o echipa tot comunista, chiar daca azi sunteti echipe private .

  11. #53
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    are dreptate Sevilla, dar, poll-ul poate fi editat doar de cel ce l-a facut ... asa ca slabe sanse...thread inutil ... nu poate lumea vota ce vrea..

  12. #54
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nr.zece View Post
    canalul putea fii construit fara sa moara atatia oameni?
    La vremea aia, nu cred! Si daca a fost constriut de comunisti si au murit multi oameni, esti gata sa te dezici de el? Ca dupa aia caut toate strazile, cladirile s.a.m.d. pe care le-au facut comunistii si care acum ne sunt indispensabile!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #55
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    are dreptate Sevilla, dar, poll-ul poate fi editat doar de cel ce l-a facut ... asa ca slabe sanse...thread inutil ... nu poate lumea vota ce vrea..
    Cum adica? Moderatorii nu pot sa-l modifice?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #56
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    din cate stiu eu moderatorii nu pot edita optiunile de vot..

  15. #57
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Poate ca atat de exigentii domni moderatori ar trebui sa se gandeasca la o sectiune a forumului: "ANTI-STEAUA SI DINAMO". Sau cate o sectiune pentru fiecare echipa. Singurele comuniste. Ca alelalte, dupa cum se stie, au fost capitaliste... Curate spuma...

    Nu de alta, da-si mai alina unii durerile, isi mai plang unu' pe umaru' altuia, isi repeta constiincios legendele cu cneji si crai...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  16. #58
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Steaua nu mai are absolut nici o legatura cu comunismul!!!
    gresit. mai are palmaresu sau multe campionate castigate numai cu interventia conducatorilor comunisti, amenintarea cu demisia si bataia arbitrilor in caz ca nu castiga steaua / dinamo meciul, la fel si echipele adverse trebuiau sa nu opuna rezistenta pe teren echipelor comuniste si plus retrogradarea rusinoasa a stelei in divizia B, dar amanarea acestei retrogradari pt a nu strica palmaresul echipei...un palmare plin de glorie, dar fff murdar; nu e de mirare ca multi oameni urau la inceputul anilor `50 cele 2 echipe comuniste..si mai ales ca in ghencea veneau si militarii pt a putea umple acel stadion care asa nu era iubit.

  17. #59
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    dar daca toata lumea ar lauda cele 2 echipe nu te-ai plictisi?
    au si altii drepturilesa se exprime altfel ar crede lumea ca e forumul lui jiji si al
    lui borcea

    realizarile comunismului (imobilele) sunt bune daca sunt utile, dar modul in care au fost realizate nu trebuie uitat pentru ca exista riscul sa se repete si nu stiudaca ai apucat sa staila coada pentru 500 de grame de paine petru ca altii sa construisca enormitati
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  18. #60
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Poate ca atat de exigentii domni moderatori ar trebui sa se gandeasca la o sectiune a forumului: "ANTI-STEAUA SI DINAMO". Sau cate o sectiune pentru fiecare echipa. Singurele comuniste. Ca alelalte, dupa cum se stie, au fost capitaliste... Curate spuma...

    Nu de alta, da-si mai alina unii durerile, isi mai plang unu' pe umaru' altuia, isi repeta constiincios legendele cu cneji si crai...
    nu e anti steaua sau dinamo...ci anti-comunism. ce sa va fac mah daca voi ati fost echipele favorite ale comunistilor; dar sa va mandriti cu aceste cupe si campioanate murdare castigate stiti sa va mandriti.

  19. #61
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    retrogradarea rusinoasa a stelei in divizia B, dar amanarea acestei retrogradari pt a nu strica palmaresul echipei...un palmare plin de glorie, dar fff murdar;
    da, ar fi murdari palmaresul pe care il avea Steaua in 1948 spune-mi si mie ce palmares avea Steaua in '48 ca sa fie "murdarit"???

    Quote Originally Posted by nr.zece View Post
    au si altii drepturilesa se exprime altfel ar crede lumea ca e forumul lui jiji si al
    lui borcea
    Vreau sa ma pot exprima si eu! Pune si tu daca poti inca o optiune la poll...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #62
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    craioveni si timisoreni, am si eu o intrebare pt voi, dupa 89 de ce tot Steaua si Dinamo au ramas cele mai bune echipe? iar craiova si timisoara n-au mai scos capu nici macar in cupa uefa de atunci?

  21. #63
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    ...sa va mandriti cu aceste cupe si campioanate murdare castigate stiti sa va mandriti.
    Am mai rugat asta: poate-mi spune si mie un oltean cum a castigat Stiinta ultimul titlu. Dupa caderea comunismului...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •