View Poll Results: Trebuie Steaua si Dinamo sa fie desfintate?!

Voters
242. You may not vote on this poll
  • Da! Cu siguranta!

    92 38.02%
  • Nu ! Nu exista motive .

    106 43.80%
  • NU ! Este prea tarziu.

    44 18.18%
Page 105 of 119 FirstFirst ... 55595103104105106107115 ... LastLast
Results 2,185 to 2,205 of 2492

Thread: Istorii controversate despre echipele romanesti de fotbal

  1. #2185
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nico21;1782089[B
    ]Evrei [/B]au fost cativa la Rapid....insa tiganii au fost mai mereu in curtea voastra...


    Vladek,nu ii vom lasa noi sa uite !!!
    Chiar un membru fondator....spion sovietic....fugit la moscova...celebrul geza.....sotul spalatoresei
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  2. #2186
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    huuuuooooo tradatorule

    si ce te-a facut sa aderi la Rapid?

  3. #2187
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Chiar un membru fondator....spion sovietic....fugit la moscova...celebrul geza.....sotul spalatoresei

    Fugit in anii '30 cand deja comunistii luasera amploare la noi...dar ce?...mai conteaza ca e vreo diferenta de 7-8 ani ?

  4. #2188
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    ...pai juca la fc olt, dupa ce fusese cotonogar la criova si dinamo, nu-l vroia nici dracu
    Pai da ... l-a vrut ta-su ... Steaua
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #2189
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    huuuuooooo tradatorule

    si ce te-a facut sa aderi la Rapid?
    Tribuna. M-a dus un unchi si mi s-a parut extraordinara atmosfera.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #2190
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Nebunie in stare pura amestecata cu senilitate:

    Una dintre piesele de rezistenta ale muzeului Scurtu este carnetul în care fostul jucator de legenda al nationalei României, si care a trecut pentru o scurta perioada prin Giulesti, ca tehnician, Emerich Vogl, a scris ultimele sale cuvinte. "Mi l-a dat fiul sau, dupa ce a murit. Dar am si câteva din schemele sale de joc, pe care chiar el m-a învatat sa le pastrez. Mi-a spus ca peste ani vor valora mult si a aut dreptate. Sunt de nepretuit", rememoreaza inginerul, care mai detine si o replica a Cupei Basarabiei, titlul cucerit de RAPID în 1942, dar nerecunoscut acum de FRF. Atrage atentia insriptia de pe ea: "Oferita de ziarul Universul spre cinstirea celor care lupta împotriva hidrei bolsevice pentru reîntregirea tarii".
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  7. #2191
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Evrei au fost cativa la Rapid....insa tiganii au fost mai mereu in curtea voastra...


    Vladek,nu ii vom lasa noi sa uite !!!
    Care noi mai ?? Care noi ? Mai amaratule, tu chiar nu te prinzi ca nu te baga nimeni in seama ? Deschide si tu ochii un pic. Stiu ca-i greu, ca aia ca tine nu gandesc pe cont propriu ci repeta doar papagaliceste cateva sloganuri invatate pe de rost. Dar fa si tu un efort .

    Cine sa invete ? Cine sa nu uite ? Subiectele din ziua de azi sunt numai scandal, masini, gagici, samd. Nimeni nu are chef de istorie. Nimeni nu are chef de aburelile de soiul asta. Fugi la orice ziar. O sa-ti rada in nas. Iesi in strada cu "maretele" tale descoperiri. Cheama-i pe toti "anticomunistii" aia feroci. Nu cred ca va strangeti mai mult de 1000, hai 2000 daca e frumos afara si aveti si tombola.

  8. #2192
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Stiu...te doare...

    1942-Noi jucam pentru Basarabia,voi erati la Moscova !!!


    Vladek,nu iti baga nasul unde nu iti fierbe oala...deja doua ziare au facut niste pasi mari in a va da in fapt odioasele fapte...va urma!!! te asigur !
    Last edited by Nico21; 21st January 2008 at 22:14.

  9. #2193
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    S-a apucat vadim de sters threaduri....ar fi putut sa le inchida nu sa le stearga.
    Iar va faceti de ras.....
    Bai Nico, romanii erau pe frontul de est, luptau pt Basarabia, nu jucau fotbal. Fotbal atunci au jucat doar iudeo-comunistii.
    Hai ca mi-e sila, asta cu stergerea a fost prea de tot.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #2194
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu s-au sters mai, doar s-au lipit, ca sa putem urmari mai usor problema

  11. #2195
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Echipa Armatei cui?...se stie faptul ca inca din 1945 toata tara a intrat sub ocupatia sovietica...auzi...armata regala...poate imi pui si declaratia anticomunistului Lascar cand pupa in fund guvernul Groza...inainte de 1986 era exact invers...voi va gudurati pe langa noi,va mai scapam din mainile cainilor,eram o forta...ne era mila de voi(cum treci o babutza strada)insa v-ati luat nasul la purtare dupa ce regimul Ceausescu v-a facut cadou CCE si de aici a inceput razmerita...
    Dementule, cati anisori aveai in acea perioada? Erai ma la gradinita? Cine ti-a bagat in cap toate minciunile astea? Butelie? Stii cata bataie si-a luat Butelie si inainte si dupa '89? Vai de mama ta de frustrat. Cred ca ti-ai furat-o de la stelisti de atat de multe ori incat acym stai numai pe net. Hai da-te-n palaria mea de mincinos ordinar.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #2196
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    S-au unit thd ... aici ... nu trebuia ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #2197
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    S-au unit threadurile....asta-i si mai si, nu o sa se mai inteleaga nimic
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  14. #2198
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Dementule, cati anisori aveai in acea perioada? Erai ma la gradinita? Cine ti-a bagat in cap toate minciunile astea? Butelie? Stii cata bataie si-a luat Butelie si inainte si dupa '89? Vai de mama ta de frustrat. Cred ca ti-ai furat-o de la stelisti de atat de multe ori incat acym stai numai pe net. Hai da-te-n palaria mea de mincinos ordinar.
    Sos-ule iti mai aduci aminte de episoadele de la Cina?...mai tineti minte cum o luati de fiecare data?...

  15. #2199
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu am zis, dar na... go on

  16. #2200
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Stiu...te doare...

    1942-Noi jucam pentru Basarabia,voi erati la Moscova !!!
    Gresit mestere, eram la Kuibasev, fabricam tancurile alea cu care sa venim in Romania. Eu eram in al treilea din capul coloanei.

    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Vladek,nu iti baga nasul unde nu iti fierbe oala...
    Vai, vai, dar ce frica mi-e .. si daca totusi nu te ascult si-mi var nasul peste tot ? Fugi impreuna cu stapanu' Gigi Corsicanu sa ma parasti la UEFA ?

    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    deja doua ziare au facut niste pasi mari in a va da in fapt odioasele fapte...va urma!!! te asigur !
    Bine mai, astept sa vad cine "da in fapt" "odioasele fapte". Care-s ziarele alea ? Ala unde scrie Nahoi, cel care se smiorcaia dupa sfertul de finala din UEFA ?

    Inchei discutia aici, observand cu regret ca esti irecuperabil. Iti prezic o existenta ff trista in anii ce vor veni, intrucat oricum nu va iesi nici o branza din aburelile tale si ale celor cativa frustrati care mai traiesc pe la 1900 toamna. "S-a scremut muntele si a iesit un soarece", cam asta-i situatia cu "antistelistii" astia de doi bani.

  17. #2201
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Iata o mostra care demonstreaza clar implicarea comunistilor in istoria respectivelor cluburi

    http://img140.imageshack.us/img140/4...mentns3.th.jpg

    De ce naiba va certati care dintre respectivele institutii e mai comunista? Oricum nu se desfiinteaza niciuna

  18. #2202
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    S-au unit threadurile....asta-i si mai si, nu o sa se mai inteleaga nimic
    Pai asta si vor Bumbi, sa nu se mai inteleaga nimic. Copiii sa nu mai citeasca cum s-a infiintat rapidul si cum a fost ajutat de puterea comunista in anii '50-'60 in special.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #2203
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    S-au unit threadurile....asta-i si mai si, nu o sa se mai inteleaga nimic
    deci ... ... ce ai raspuns la ultimul meu post ? ...

    ca sa reluam dialogul
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #2204
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Mustata, m-ai inebunit cu Cina....spune-mi te rog, tu stii unde-i Cina?
    Ce sa caute coloratii tai in mijlocul Bucurestiului? Si sa se bata cu cine? Cina era un loc boem , la care se adunau spritarii, daca a fost vreun conflict, a fost unul izolat.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  21. #2205
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pai asta si vor Bumbi, sa nu se mai inteleaga nimic. Copiii sa nu mai citeasca cum s-a infiintat rapidul si cum a fost ajutat de puterea comunista in anii '50-'60 in special.
    Vadim comunistul

    Refaceti mai threadurile ca e penibil asa.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •