Results 1 to 15 of 15

Thread: Poli "AEK" - FC UNIREA

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Talking Poli "AEK" - FC UNIREA Alba Iulia

    nu uitati FortZa Un irea
    Last edited by MaPaX; 12th March 2004 at 22:01.

  2. #2
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Mai este o ora pana la meci.
    Hai baieti, mai faceti-ne fericiti inca odata!
    OldFan Unirea Alba Iulia

  3. #3
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Bafta!!!! Doamne ajuta sa bateti aekk!!!
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    1-1 in minutul 22 in fata a 30 000 de spectatori
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    min 26 1-2 Paleacu din penalty
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    manager himi's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    269
    Reputatie
    1
    Ce penalty???
    1-2 gol Paleacu din actiune!!!
    Si apoi..........
    Goooooooooooooooolllllllllllll Tibi Moldovan!
    1-3!

    Forzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaa UNIREA!!!!

  7. #7
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Frumos! Mai e o repriza! Bafta!

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    3-3
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Da, a egalat albaiuleanul Mircea Oprea fratele jucatorului de la Apulum, Rares Oprea.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    S-a terminat 4-3, ghinion curat!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    * Aurel Şunda (antrenor principal FC Unirea): "Este pentru prima dată când pierdem un meci în care am avut un avantaj de două goluri. Cred că publicul timişorean a avut o contribuţie decisivă la stabilirea învingătoarei, după cum sunt convins că o serie de greşeli individuale au condus la această răsturnare de situaţie. Oricum, mai avem mult de lucru".
    * Emanoil Savin (preşedinte CA al FC Unirea): "Trebuie să analizăm foarte bine cauzele care au condus la pierderea meciului de la Timişoara. Cei care se fac vinovaţi, vor plăti. Ne mai gândim dacă şi pe viitor antrenorul Aurel Şunda va mai primi prime duble în caz de victorie... De altfel, cât voi fi eu la echipă, nu se va mai întâmpla aşa ceva!"
    * Ovidiu Maier (jucător FC Unirea): "Acum (sâmbătă la prânz) mă joc cu fetiţa mea, Luana Maria, şi încerc să uit de cele petrecute la Timişoara. Nu ştiu de ce, dar am impresia că dacă noi marcam şapte goluri, am fi primit... opt! Să fim doar noi, jucătorii, vinovaţi pentru acest nefericit episod?"
    * Alin Paleacu (jucător FC Unirea): "Nu-mi doream decât să nu fi pierdut tocmai la Timişoara. Sunt supărat foc pentru că am pierdut un joc pe care l-am avut în mână. La experienţa noastră, nu aveam voie să nu câştigăm nici măcar un punct. Toţi prietenii mi-au spus că Alba Iulia este o excelentă formaţie de contraatac, dar ce folos că punctele au intrat în contul celor de la «Poli»..."
    * Anton Doboş (preşedinte CA al "Poli" AEK): "Am fost singurul nebun care în momentul în care tabela de marcaj arăta scorul de 3-1 pentru Alba Iulia, am pronosticat că vom învinge cu 4-3... Am avut încredere în echipă şi în public şi nu m-am înşelat. De altfel, de astăzi (n.a. vineri seară) formaţia va reveni la vechea denumire de Politehnica Timişoara, fără numele AEK. Spectatorii timişoreni m-au convins să fac acest pas!"
    * Dan Găldean (jucător FC Unirea): "La scorul de 3-1 nimeni de la noi din echipă nu ar fi crezut că putem pleca cu mâna goală de la Timişoara. Meritam cel puţin un egal, pentru că în condiţiile în care am pierdut, cele două goluri marcate de mine, nu mai au nici o valoare".

    Parerea mea este ca trebuia sa-l introduca la pauza pe fundasul Bumb.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #12
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Ce meci! Nebunie, nu altceva... nu poate fi adevarat ce s-a intamplat - cred ca dorm si sunt intr-un cosmar....

    Oricum, meciul a fost f. frumos... gen Juventus - AC Milan, cel putin asa mi-a placut mie sa cred.

  13. #13
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    A fost un meci frumos.Pacat ca s-a terminat cu scorul asta.Din pacate greselile din aparare ne-au tradat din nou, un plus pentru noua achizitie Grigore mi-a placut cum s-a miscat pe teren inafara fazei de la golul 4 ,Moldovan a jucat destul de prost,are cam multe aere de vedeta in cap copilul asta dupa ce a ajuns la nationala ,sper sa-si revina dar mai ales e de urmarit evolutia echipei in urmatoarele meciuri de acasa cu Gloria si cu Ceahlaul pe care trebuie sa le castigam fara probleme.
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  14. #14
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Acum am simtit si noi ce au simtit oradenii dupa meciul de pomina 4-3, din B.
    Apararea noastra a fost varza tot meciul. Aproape la fiecare actiune a fost depasita.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  15. #15
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Blat clar
    Sa conducem cu 3-1 si sa ne bata
    blat clar

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •