Results 1 to 10 of 10

Thread: Poate ma ajutati si pe mine

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Thumbs up Poate ma ajutati si pe mine

    As vrea sa imi spuneti un site sau poate imi trimiteti un folder despre tenis(cum se tine racheta corect,cum se loveste mingea etc)

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa faci un curs cu un antrenor. Racheta o tii de maner , ca si cum ai strange pumnul.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    putem incepe aici un scurt curs de tenis de camp: acest sport se practica in minim si maxim 2 jucatori, pe un teren suficient de mare cat sa intorci o masina de marime medie. fiecare jucator sta de cate o parte a fileului (un fel de navod, dar mai ingust, pus astfel incat sa separe pe lat terenul de joc)
    se ia racheta (batul acela cu un disc de plasa la un capat) si se incearca lovirea mingii (bila aia plusata pe care ti-o trimite adversarul de peste fileu).
    mingea trebuie trimisa, de asemenea, tot peste fileu, pe cat posibil in interiorul terenului advers(daca va deranjeaza cineva din public-sau arbitrul- este de laudat daca reusiti sa-l loviti-cu mingea, dar merge si cu racheta. nu riscati decat sa fiti depunctati!)
    primiti puncte ori de cate ori reusiti sa-l trimiteti la plimbare pe adversar, adica atunci cand mingea trimisa de voi loveste terenul lui de joc, iar el sta si se uita la minge ca la dentist.

  4. #4
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by coldeye
    As vrea sa imi spuneti un site sau poate imi trimiteti un folder despre tenis(cum se tine racheta corect,cum se loveste mingea etc)
    Lasa site-urile , daca platesti bine ... te fac campion !

  5. #5
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Lasa site-urile , daca platesti bine ... te fac campion !
    corect, ia-l pe klaus ca antrenor. nu degeaba a fost el in primii 100 jucatori ai lumii.
    klaus, care a fost cea mai buna clasare a ta? parca 68, daca imi amintesc bine

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    coldeye,daca nu-ti poti permite plata unor ore de tenis , sau nu exista astfel de cursuri in orasul in care locuiesti , exista niste carti ( manuale ) despre tenis ; aveam si eu una ceva mai veche , am sa o caut si daca o gasesc ( e pusa pe undeva ... e cam veche , are vreo 15 ani ) si crezi ca te ajuta m-as bucura sa ti-o trimit!
    Tinem legatura!

  7. #7
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    corect, ia-l pe klaus ca antrenor. nu degeaba a fost el in primii 100 jucatori ai lumii.
    klaus, care a fost cea mai buna clasare a ta? parca 68, daca imi amintesc bine
    doar 5 ... dar in campionatul national. De ATP n-am avut sponsor...

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Lol, Klaus te-am intrebat daca ai facut tenis profesionist si te-ai facut ca ploua. Atunci inteleg ca un set al doilea destul de strans, chiar daca nedecis, nu poate decat sa ma onoreze. Hai ca s-a facut frumos afara, poate dam una pe nocturna zilele astea, ca vad ca nici o sansa de ninsoare prin Bucuresti.

  9. #9
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    te-as fi demoralizat :p poate chiar in seara asta daca nu ploua

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    In seara asta am o petrecere (vezi in ProSportul de maine . Insa o putem lasa pa maine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •