View Poll Results: Este justificata amanarea?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Da

    11 25.58%
  • Nu

    32 74.42%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 69

Thread: Sunteti de acord cu amanarea Diviziei A?

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Sunteti de acord cu amanarea Diviziei A?

    Dupa amanarea de luni a Diviziei B, cu o saptamana, si Divizia A se afla in acelasi pericol. Credeti ca starea proasta a terenurilor este un motiv suficient pentru a amana inceputul campionatului?

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    , sa inceapa prin mai , ca poate se "usuca terenurile" ...........

    chestia cu amanarea e o "problema" deoarece, daca se amana cu o saptamana, doua, in cazul in care cu cca. 10-12 ore inainte de startul partidei incepe sa ploua, tot mocirla va fi ............
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Exact. Oricum, in loc sa amane an de an startul returului, mai bine il muta definitiv prin iulie. Sau fac terenurile astea, ca oricum sunt de rusine.

  4. #4
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    sau poate "inchiriaza" corleone sala , sa se joace meciul 5 la 5 , in 2 reprize a cate 45 de minute, si ruland tot lotul ........ sa vezi "recorduri" atunci :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    In nici un caz, sa joace in mocirla ca de aia sunt platiti sa joace in orice fel de conditii
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Daca incep prea devreme sunt terenurile vraiste, daca termina prea tarziu ii bate soarele in cap pe bietii jucatori si ii moleseste... cel mai bine ar fi sa stabileasca INMH programul campionatului.

    In alta ordine de idei, nu ar fi nici o problema amanarea cu o saptamana, si asa nu suntem calificati la europene, si in felul asta prinde si Tudose prima etapa, ca destul se plangea pe aici ca o pierde
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Obiectiv vorbind, pentru binele fotbalului, eu nu as vrea sa se amane.

    Daca ma gandesc insa ca in felul asta o sa ajung sa merg si eu la meci, parca-parca as fi de acord, dar sa fie numai partida la care vreau eu sa ma duc, si numai pana luni 8 martie, de la aeroport ajung direct la stadion

  8. #8
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Ba eu zic ca ar fi bine sa se amane;
    1. Pentru calitatea spectacolului (ala care mai e),
    2. Pentru sanatatea jucatorilor (pe un teren prost si accidentarile sunt mai frecvente).
    3. Nici o echipa nu este angrenata in Cupele Europene, deci calendarul le poate permite sa aglomereze meciurile, pentru a evita si lunile de caldura excesiva din vara.
    Vadim, terenurile sunt astea care sunt; nu fac ei altele acuma, in cateva saptamani. Evident ca trebuiesc terenuri noi peste tot, dar asta se face in cateva luni bune, poate 1 an....ami ales la noi (o licitatie mica, mica mica, cu un un comision mare mare mare...)
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  9. #9
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Hai lasa sa nu se mai amane ca ma plictisesc de moarte .... ..shi oricum mi`r dor de meciurile din A .
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  10. #10
    junior
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    ai drepatate no nam3
    abia astept sa inceapa returu ,vreau sa merg pe stadion
    sunt sa tul de uitat la TV

    si credeti ca daca amana cu o sapt inceperea returului o sa fie mai bune terenurile ,nu cred asa ca ..........
    HAI STEAUA
    pentru STEAUA traim , pentru STEAUA murim , pentru STEAUA ucidem

  11. #11
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca este mai bine sa fie aminat sau nu ( in folosul combatantelor ) , dar eu as vrea sa inceapa SIMBATA !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #12
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    terenurile tot astea or sa fie si acum si peste o saptamina ...(nu vreau sa cobesc da si peste 1 an e posibil sa arate tot asa toate ) asa ca parerea mea ca degeaba se amina inceperea returului...
    Free Sevilla!!!!

  13. #13
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Exact. Oricum, in loc sa amane an de an startul returului, mai bine il muta definitiv prin iulie. Sau fac terenurile astea, ca oricum sunt de rusine.
    sau muta divizia a in alta tara
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #14
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    Daca incep prea devreme sunt terenurile vraiste, daca termina prea tarziu ii bate soarele in cap pe bietii jucatori si ii moleseste... cel mai bine ar fi sa stabileasca INMH programul campionatului.

    In alta ordine de idei, nu ar fi nici o problema amanarea cu o saptamana, si asa nu suntem calificati la europene, si in felul asta prinde si Tudose prima etapa, ca destul se plangea pe aici ca o pierde
    Io zic sa cumpere domle niste baloane d'alea imense ca pe terenurile de tenis si sa joace acolo asa mai intretin si ei terenu' , nu mai vezi seminte si nici nu mai dau mingea peste gard

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    pai in mocirla din ghencea nu poate sa joace nimeni ,poate doar oitele lui jiji !
    Nascut si crescut anti steaua !

  16. #16
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    "Dacă dumneavoastră consideraţi că nu sīnt īntrunite condiţiile regulamentare, precizaţi-vă poziţia privind posibilitatea amīnării primei etape din retur cu o săptămīnă", se specifica īn textul comunicării.

    Ieri, suprafeţele de joc ale echipelor din prima ligă se prezentau īn condiţii bune, īnsă totul depinde de evoluţia vremii pīnă sīmbătă, cīnd returul va īncepe cu Gloria - FCM Bacău, la ora 15:30. "Deşi acum gazonul de pe Rapid arată bine, există riscul ca să se rupă dacă va ploua mult, de aceea am fi de acord cu amīnarea. Īnsă, atenţie, doar cu respectarea programării iniţiale, adică returul să īnceapă cu prima etapă, nu cu a doua!", a declarat secretarul general al Rapidului, Constantin Zotta, lăsīnd să se īnţeleagă că LPF ar putea decide ca debutul să fie făcut cu runda secundă, īn care se dispută şi Steaua - Rapid. Astăzi, la ora 14:00, Liga şi Federaţia vor decide data de reluare a competiţiei la diviziile A şi B.


    Meci Oraş Starea Gazonului
    Gloria - FCM Bacău Bistriţa bună
    U Craiova - Oţelul Craiova bună
    FC Braşov - Steaua Braşov bună
    Farul - FC Naţional Constanţa bună
    Rapid - FC Oradea Bucureşti excelentă
    Dinamo - FC Argeş Bucureşti foarte bună
    Petrolul - Ceahlăul Ploieşti bună
    Poli AEK - Apulum Timişoara bună



    PROGNOZĂ

    Ninsoare şi lapoviţă īn nord

    INMH informează că vremea se va īnrăutăţi spre sfīrşitul săptămīnii, fiind aşteptate miercuri şi joi precipitaţii sub formă de lapoviţă şi ninsoare, mai ales īn jumătatea nordică. Īn timpul zilei, temperaturile vor fi cuprinse īntre -4 şi 0 grade Celsius.

    In aceste conditii, nu cred ca o sa se strice in halul ala terenurile, oricum suntem obisnuiti la terenuri cu noroi. Parerea mea este ca ar trebui sa inceapa in weekendul asta, sau LPF vrea sa amane fiecare etapa daca se anunta ploaie ?!?

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti, Regie
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Amanrea trebuia anuntata inca de la meciul nationalei cu Danemarca.Programul a fost stabilit asa in eventualitatea in care Romania merge la Europene, cel putin asa au spus cei de la Federatie anul trecut.Acuma nu si-a mai adus nimeni aminte de ce se visa pe atunci.E normal sa amani campionatul intr-o tara in care sunt 3 terenuri acceptabile.
    Be cool, Stay cool, I rule

  18. #18
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Eu stiam de la televizor ca prognoza nu e -4,e -14 si ingheata saracii "galactici" din campionat,caz in care pare ca se justifica.Daca e sa ne luam dupa starea terenurilor,poate ar trebui amanat pana cand majoritatea echipelor (9) nu mai joaca in cocine.Sigur,asta ar insemna vreo 10-15 ani...

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Amanari ca la Romania!

    era de asteptat ca se va amana campionatul dintrun anumit "motiv" ... (terenuri proaste)...parca s-ar ocupa sau le-ar intretine intro saptamana ..cineva terenurile...
    rapid are un teren aproape perfect..ca ii nou...ceva normal...si pana se face asa terenuri in toata romania...mai dureaza...cativa 5/6 ani....
    Oricum.sper sa bata Poli pe Apullum..si trec si peste amanarea asta...

    Forza Viola!Forza Poli!!

  20. #20
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Ar fi pacat sa se amane inceperea returului....am asteptat atata pana sa inceapa si cand mai sunt cateva zile pana la primul meci ne anuntza ca se amana......nu vreau!

  21. #21
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvan141
    ...Daca e sa ne luam dupa starea terenurilor,poate ar trebui amanat pana cand majoritatea echipelor (9) nu mai joaca in cocine.Sigur,asta ar insemna vreo 10-15 ani...
    ...always look on the bright side of life...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •