View Poll Results: Cine va fi campioana europeana ?

Voters
150. You may not vote on this poll
  • Elvetia

    1 0.67%
  • Cehia

    2 1.33%
  • Portugalia

    17 11.33%
  • Turcia

    0 0%
  • Austria

    1 0.67%
  • Croatia

    4 2.67%
  • Germania

    27 18.00%
  • Polonia

    0 0%
  • Olanda

    5 3.33%
  • Italia

    31 20.67%
  • Romania

    32 21.33%
  • Franta

    14 9.33%
  • Grecia

    1 0.67%
  • Suedia

    2 1.33%
  • Spania

    9 6.00%
  • Rusia

    4 2.67%
Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 173

Thread: Cine castiga EURO 2008 ?!

  1. #85
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    Rusia va face o surpriza frumoasa...Romania sper sa ajunga macar in semifinale , Cehia ar putea detona bomba si sa castige trofeul ...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #86
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    daca as face o mica analiza ar arata asa :
    Grupa A
    din grupa aceasta cred ca cele mai mari sanse la iesirea din grupe le au Portugalia (o echipa foarte buna cu jucatori care pot decide de unii singuri meciurile dar mai ales cu flanguri exceptionale"Ronaldo, Nani, Quaresma") si bineinteles gazda Elvetia(care pina in sferturi minimum o sa ajunga poate cu un mic ajutor din partea arbitrilor) Cehia si Turcia nu au impresionat in preliminarii dar au si echipe batrine!

    Grupa B
    pe scurt
    Germania e deacum in sferturi de pe locul 1 chiar daca in aceste amicale nu a impresionat deloc
    locul 2 va fi luat de Croati chiar daca nul mai au pe Eduardo joaca frumos

    grupa C no coment
    cine cistiga aceasta grupa este deja in semifinale tinind cont de echipele din D
    grupa D
    spania 1 au echipa buna!
    2-suedia

    sferturile ar arata cam asa
    1) portugalia - croatia(cred ca portugalia trece fara mari probleme)
    2) germania - elvetia(aici se poate realiza surpriza tinind cont de forma slaba a nemtilor)
    3)Y-suedia(cred ca echipa Y ajunge in finala)
    4)spania-X(chiar daca spania trece echipa Y daca a trecut de asa adversare din grupa va trece si de spania)

    Semifinale
    1) Portugalia- germania/elvetia
    2) Y-spania/X(oricare ar fi echipa eu vad ca echipa ce va cistiga Grupa C va fi in finala)

    Fianla
    Portugalia - Y

    dupa parerea mea cele mai mari sanse la cistigarea titlului le are portugalia

  3. #87
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    Prea tare cu X si Y. E bine ca suntem optimisti si putem sa fim noi Y. Totusi pariez pe Germania care are adversari probaili slabi in sferturi si semifinale. Mizez pe o scadere de forma a portughezilor, ai caror jucatori cheie au avut sezoane infernale. In rest X sau Y in finala, unde sincer se poate intampla orice. HAI ROMANIA!!

  4. #88
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Sa nu uitam ca in 2002 Franta a plecat acasa de la mondiale cu 0 puncte. Eu zic, cine trece de grupa noastra acela castiga campionatul. Cel mai probabil in schimb vor fi surprize.

    Nici Portugalia nu e de aruncat, in forma in care se afla Cristiano Ronaldo vor face o faza frumoasa.

  5. #89
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    de remarcat ca :

    EURO 1996 : Portugalia joaca in sferturi
    EURO 2000 : Portugalia joaca in semifinale
    EURO 2004 : Portugalia joaca finala
    EURO 2008 : ????

    Acum 40 de ani Italia castiga singurul ei Campionat European
    Acum 20 de ani Olanda castiga singurul ei Campionat European

    Germania a castigat EURO 1996 , dar la EURO 2000 si 2004 n-au trecut de grupe....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #90
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    Germania a castigat EURO 1996 , dar la EURO 2000 si 2004 n-au trecut de grupe....
    Personal tocmai de-aia si mizez pe nemti.In 2000 si 2004 efectiv NU au vrut sa-si rupa picioarele la cele turnee finale dar avand in vedere ca anul asta trebuie sa-si ia revansa pentru esecul de la WC in fata propiilor suporteri...
    Vor marsalui efectiv pana in semi-finale cel putin

  7. #91
    senior Bergero's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    152
    Reputatie
    1
    Dupa ce Zenit i-a desfiintat pe Bayern, parca parca le-as da o sansa si rusilor!
    [size=3][color=blue][b]Poli Iasi - o iubire alb-albastra![/b][/color][/size]

  8. #92
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sunt multi rusi la Zenit? Chiar nu imi dau seama. Dupa nume... pot fi din toata fosta Uniune Sovietica. Ce antrenor au? - Advocaat. Pai... Sa nu uitam de performata lui CSK Moscova fapt care nu a bagat ardei iute in fund la rusi. Nu zic ca nu au posibilitatea. Ar fi o surpriza. Sincer sa fiu nu mi-ar parea rau.

  9. #93
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    O sa fiu fanul Italiei, mai ales daca va juca cu 3 atacanti. Noi nu avem nicio sansa, suntem prea slabi.

  10. 3rd June 2008, 16:35
    Reason
    sa-l stergem sa nu suparam mod.ca e consecutiva

  11. #94
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    Elvetia,Turcia si Polonia nu au nici un vot din partea userilor OLS dar eu kred ca macar una dintre aceste echipe va ajunge in faza superioara a competitiei...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #95
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bai astia care tineti cu Progresul, vad ca va dati pe langa suedezi. Eu nu o sa va bag in seama caci la apararea pe care o au nu-i suficient cu Interimovici si Chippen. Asa ca votul meu merge spre....ITALIA. Daca nu, nu. Altfel, Spania si Germania sunt candidate puternice. Portugalia este mai slaba ca altadata chiar daca Ronaldo este mai in forma ca altadata. Cam atat. Deocamdata.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #96
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Ce misto ar fi o finala Portugalia-Italia..

    Hahaha, cica nemtii nu au vrut la ultimele doua. Dupa ce faceau spume acum 8 ani ca Romania "isi facuse datoria" si reusise rezultatul favorabil lor pentru a mai putea sa-i depaseasca pe englezi, ei fiind surclasati de rezervele Portugaliei, apoi reusind acum 4 ani doar o remiza cu Letonia si iarasi umilinta in ultimul meci impotriva rezervelor, de data asta ale cehilor, cand la victorie ar fi fost calificati indiferent ce facea Olanda in ultimul meci... Nemtii sunt varza de vreo 10-15 ani. Rezultatele de la mondiale sunt inselatoare, in 2002 au intalnit primul adversar serios abia in finala, trecand cu dificultati de Paraguay, SUA si Coreea pana acolo, mereu cu 1-0, iar acum 2 ani profitand de avantajul propriului teren, de euforia din tribune si din interiorul echipei (sa nu uitam ca Klinsmann adusese o echipa de preparatori fizici si psihici din SUA, pentru a-i face sa dea 200% pe teren, exact cum se face in NFL, NBA, etc)

  14. #97
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Germania ia Euro. Franta nici macar nu trece de grupe! *********
    Last edited by delaparis; 3rd June 2008 at 17:19. Reason: limbaj ...

  15. #98
    incepator Edytza's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Spania sau Roamania

  16. #99
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Italia
    Asa si?

  17. #100
    alb&rosu
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    rm valcea
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    mi-as dori ca romania sa fie campioana dar cred ca un loc in semifinala pot sa spere

  18. #101
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Bai astia care tineti cu Progresul, vad ca va dati pe langa suedezi. Eu nu o sa va bag in seama caci la apararea pe care o au nu-i suficient cu Interimovici si Chippen. Asa ca votul meu merge spre....ITALIA. Daca nu, nu. Altfel, Spania si Germania sunt candidate puternice. Portugalia este mai slaba ca altadata chiar daca Ronaldo este mai in forma ca altadata. Cam atat. Deocamdata.
    Auzi bai, asta care si tu tii cu Progresul (adica ce, te crezi mai breaz?) noi o s aplecam acasa la brat cu italienii. O sa ne ducem leganandu-ne asa cum se leganau italienii in primul razboi mondial cand erau pe front cu flasneta de gat (la Braila). Aia erau boemi, baaa...
    Eu zic ca Suedia iese. Mie mi-au placut atat cat i-am vazut.

  19. #102
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Eu sper sa castige Franta, ar fi cazul dupa ce au pierdut nemeritat la mondiale.

  20. #103
    CSA Steaua BAF-kimi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Olanda

  21. #104
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Pai dupa parerea mea ordinea cam asa sta :
    1. Olanda
    2. Germania
    3. Portugalia

    Dar Romania poate produce surpriza

  22. #105
    junior unguru1432's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    oradea
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    olanda... restul nu conteaza...
    [COLOR="Red"][B]>>>[/B][/COLOR] [COLOR="Blue"][B]ORA[/B][/COLOR][B][COLOR="Red"]DEA[/COLOR][/B][COLOR="Blue"][B]<<<[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •