View Poll Results: Cine va fi campioana europeana ?

Voters
150. You may not vote on this poll
  • Elvetia

    1 0.67%
  • Cehia

    2 1.33%
  • Portugalia

    17 11.33%
  • Turcia

    0 0%
  • Austria

    1 0.67%
  • Croatia

    4 2.67%
  • Germania

    27 18.00%
  • Polonia

    0 0%
  • Olanda

    5 3.33%
  • Italia

    31 20.67%
  • Romania

    32 21.33%
  • Franta

    14 9.33%
  • Grecia

    1 0.67%
  • Suedia

    2 1.33%
  • Spania

    9 6.00%
  • Rusia

    4 2.67%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 173

Thread: Cine castiga EURO 2008 ?!

  1. #43
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Editia trecuta Grecia a abordat meciurile cu o aparare numeroasa si au atacat si marcat numai pe contra-atac, din ce am vazut in calificari nimeni nu procedeaza asa, dar o poate face oricine.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  2. #44
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Intradevar Grecia a fost o surpriza din toate punctele de vedere, jucand un fotbal total asa cum i-a impus ca stil antrenorul german Otto Rehhagel. Echipa a aratat o omogenitate deosebita si o putere de lupta nebanuita.
    De ce nu ar putea juca Romania ceva asemanator ? Tehnic echipa noastra se afla la nivelul celor mai bune din Europa. Tactica depinde in mare masura de antrenor, iar puterea de lupta este o calitate pe care romanii o detin, de asemenea. Eu zic ca factorul moral va juca un rol importnat si echipa trebuie sa abordeze fiecare meci de pe pozitia ca joaca de la egal la egal cu fiecare adversar.
    Chiar a fost vorba de echipa Spaniei, de ce individualitati dispune de la Ramos pana la Casillas si de la Torres pana la Raul si totusi ca echipa nu s-a putut impune in ultimii ani. Motivul l-as cauta la capitolul incredere in sine, moral !

  3. #45
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    eu cred mai degraba ca este din cauza rivalitatilor din diferite regiuni, spaniolii nu cred ca sunt mari nationalisti, exista multe conflicte ETA, probleme de ordin social, iar acestea se apun si peste sport

  4. #46
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    eu cred mai degraba ca este din cauza rivalitatilor din diferite regiuni, spaniolii nu cred ca sunt mari nationalisti, exista multe conflicte ETA, probleme de ordin social, iar acestea se apun si peste sport
    n-au nici o treaba toatea astea... Spania pur si simplu nu a gasit un antrenor bun care sa o duca pe drumul victoriei la vreun turneu final...
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  5. #47
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Daca ar fi sa se produca o surpriza, ar putea veni de la una din tarile gazda.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  6. #48
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    daca tot vorbim de surprize de ce sa nu fie romania surpriza?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  7. #49
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    E greu de spus cine va castiga. Am votat cu Italia, chiar daca nu au jucat asa bine in prelminarii. Si inainte de mondiale nu au stralucit in preliminarii si totusi au castigat mondialele. Din cate tin minte au pierdut cu Slovenia in deplasare, asa ca rezultatele din preliminarii nu conteaza. Tin minte ca la europenele din 92, Franta castigase toate meciurile in preliminarii, dar la turneul final n-a castigat niciun meci, a facut 2 egaluri si a pierdut un meci.
    Deci merg pe mana Italiei.
    Last edited by atdi; 23rd January 2008 at 19:23.
    Istvan Kovacs: Nu vãd niciun fel de urã interetnicã. Vãd doar urã faþã de sport în România. Am simþit cã m-am întors în timp când am vãzut bazinul Floreasca.

  8. #50
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    n-au nici o treaba toatea astea... Spania pur si simplu nu a gasit un antrenor bun care sa o duca pe drumul victoriei la vreun turneu final...
    serios? din 1964 incoace?

  9. #51
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Merg totusi pe mana Germaniei. M-am saturat sa castige numai italienii si francezii mereu. Dar oricum, daca va ajunge in finala, va intalni una din aceste 2 echipe.

  10. #52
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Germania a avut intodeauna o echipa competitiva, dar nu a avut de prea multe ori sclipirea de geniu ca sa castige.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  11. #53
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Nici chiar asa, sunt oricum de trei ori campioni mondial, campioni europeni , de asemenea, au mai jucat finale numeroase la CM si CE. Nemtii alcatuiesc de fiecare data formatii puternice capabile de a castiga orice competitie.

  12. #54
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Nici chiar asa, sunt oricum de trei ori campioni mondial, campioni europeni , de asemenea, au mai jucat finale numeroase la CM si CE. Nemtii alcatuiesc de fiecare data formatii puternice capabile de a castiga orice competitie.
    Da si daca nu vine puternic din spate vreo surpriza, atunci Germania joaca finala si poate o castiga, daca frencezilor sau italienilor nu le iese nimic.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  13. #55
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    eu cred ca italienilor nu le va iesi la acest turneu.... eu tind spre suroprize Elvetia , Rusia , si Germania in finala sau o castiga.

  14. #56
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Olanda va castiga Euro 2008 !!!

    Tabloul final :
    1. Olanda
    2. Croatia
    3. Franta
    4. Germania

  15. #57
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by giovanni BV View Post
    Eu cred ca Olanda va castiga Euro 2008 !!!

    Tabloul final :
    1. Olanda
    2. Croatia
    3. Franta
    4. Germania
    SI cand mi-aduc aminte ce-a facut Olanda la turneul final anterior...:ras-plans::ras-plans:
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  16. #58
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    SI cand mi-aduc aminte ce-a facut Olanda la turneul final anterior...:ras-plans::ras-plans:
    Sau Croatia la ultimile turnee finale

  17. #59
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Noroc pe capul italienilor ca Anglia sta acasa
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  18. #60
    alb&rosu
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    rm valcea
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    as vrea ca romania sa castige si chiar cred

  19. #61
    Registered User
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    0
    Romania... o s-o rog pe baba Floarea sa faca niste farmece.

  20. #62
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    italia
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by giovanni BV View Post
    Eu cred ca Olanda va castiga Euro 2008 !!!

    Tabloul final :
    1. Olanda
    2. Croatia
    3. Franta
    4. Germania

    Sunt perfect de acord cu tine !

  21. #63
    incepator PeTPl's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Parerea mea Romania are sanse s treaca de grupe...bate p olanda,egal cu franta shi o luam d la italieni...castigatori ii vad mai mult pe germani au un lot f bun ...dar vom vedea
    O IUBIRE FARA LIMITE...DOAR PETROLUL

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •