View Poll Results: Cine va fi campioana europeana ?

Voters
150. You may not vote on this poll
  • Elvetia

    1 0.67%
  • Cehia

    2 1.33%
  • Portugalia

    17 11.33%
  • Turcia

    0 0%
  • Austria

    1 0.67%
  • Croatia

    4 2.67%
  • Germania

    27 18.00%
  • Polonia

    0 0%
  • Olanda

    5 3.33%
  • Italia

    31 20.67%
  • Romania

    32 21.33%
  • Franta

    14 9.33%
  • Grecia

    1 0.67%
  • Suedia

    2 1.33%
  • Spania

    9 6.00%
  • Rusia

    4 2.67%
Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 173

Thread: Cine castiga EURO 2008 ?!

  1. #22
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Croatii un jucator-fenomen, Kranjcar, si tatal sau este parca selectionerul echipei..dar are talent baiatul..totusi..nu cred ca o sa cawstige campionatul..insa daca vor iesi din grupa cu Germania/Austria/Polonia , cu sigurnata au un cuvant de spus... si nu vor fi de subestimat...asa cum au facut-o engezii.

  2. #23
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Am sa pariez pe ei o suma de bani la pariuri ca vor castiga cupa....sa vad ce cota au...nu stiu...am eu o presimtire....
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  3. #24
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Eu presimt ca Elvetia va face o mare surpriza Germania va fi probabil in finala ori cu Italia ori cu Franta..totul depinde de primul meci al Frantei..cu noi.... si de clasarea primelor doua locuri in grupe

  4. #25
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Si eu am o presimtire cu Elvetia, ma rog limitele surprizei ar putea fi calificarea in semifinale. Joaca acasa si are o echipa buna, mai buna decat 4-5 alte participante la CE.

  5. #26
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Spania, Franta, Italia sau Portugalia
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  6. #27
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Eram sigur ca vei spune Spania.Fara suparare, nici la acest campionat, echipa nu va straluci.
    Inca nu i-a venit momentul...

  7. #28
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Italia

  8. #29
    Banned
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Transilvania/Vatra Dornei
    Posts
    36
    Reputatie
    0
    Germania probabil...apoi Franta,Italia si Portugalia, Elvetia merge in sferturi ,Croatia se opreste in semifinale

  9. #30
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Spania de ce spun asta?

    Cel mai bun portar din lume sau la egalitate cu Buffon : Iker Casillas

    Aparare : Sergio Ramos , Puyol , Marchena , Del Horno (de ultimii doi nu sunt sigur daca vor fi convocati)

    Mijloc : Joaquin , Fabregas , Xavi , Iniesta (rezerve ca : Xabi Alonso, Riera , etc.)

    Atac : Fernando Torres , David Villa (o posibila convocare a lui Raul)
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  10. #31
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Spania nu are antrenor bun si intre jucatorii nu e chimie (team chemistry de la FIFA).
    Last edited by georg40; 21st January 2008 at 20:39.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  11. #32
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Spania nu are antrenor bun si intre jucatorii nu e chimie (team chemistry de la FIFA).
    Ai dreptata si nu numai atat. Cred ca la nivelul echipei nationale Spania este usor supraapreciata, judecandu-se cand se zice Spania valoarea echipelor de club, Real, Barcelona, Sevilla etc. Si se uita ca acestea sunt doar in parte...spaniole !
    Spania este la EURO2008 un "out-sider" si nimic mai mult.

  12. #33
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    spaniolii au jucatori de valoare formidabila , nu stiu ce-i impiedica sa faca performanta
    casilias , ramos , puyol , iniesta , xavi , juaqin , vicente , torres , raul sunt jucatori fantastici

  13. #34
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    spaniolii au jucatori de valoare formidabila , nu stiu ce-i impiedica sa faca performanta
    casilias , ramos , puyol , iniesta , xavi , juaqin , vicente , torres , raul sunt jucatori fantastici
    Au. Si totusi ca echipa nu confirma. Cel putin la ultimele doua competitii de anvergura (2004 si 2006) asa a fost.

  14. #35
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Angry

    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    spaniolii au jucatori de valoare formidabila , nu stiu ce-i impiedica sa faca performanta
    casilias , ramos , puyol , iniesta , xavi , juaqin , vicente , torres , raul sunt jucatori fantastici
    La fel ca si Kain l-ai omis pe XABI ALONSO care are cel putin o clasa peste Xavi si Joaquin

  15. #36
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    exact , xabi alonso , nu mi-a venit in minte pentru ca nu l-am mai prea vazut jucand
    juaquin imi place cel mai mult din echipa spaniei

  16. #37
    ero-sennin jesus supremu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    transcedental
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    si anglia are jucatori si nu e favorita

  17. #38
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jesus supremu View Post
    si anglia are jucatori si nu e favorita
    Normal ca nu e favorita, nici macar nu s-a calificat
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  18. #39
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Normal ca nu e favorita, nici macar nu s-a calificat
    Pai tot din cauza aia... Ce spuneam mai devreme? Intre jucatori nu e chimie sau omogenitate cum vreii sa-i spui... E ca si cum ai lua cei mai buni 11 jucatori ai lumii si ai incerca sa-i faci sa joace, fara ca ei sa se cunoasca intre ei fara sa stii ce stil are jucatorul de langa el si ce are in cap fiecare jucator, joaca singur si asta e vina antrenorului. Ba chiar a fost problema Romaniei de nu s-a calificat pana acum, dar acum am reusit sa omogenizam o echipa si cu ea vom merge la Euro. Asta explica de ce Romania sa calificat si Anglia nu. Jucatorii nostri sunt foarte bine motivati si omogenizati. Cu doar doi jucatori de valoare comparabili cu ce-mi enumerati voi acolo (nationala Spaniei)
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  19. #40
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Jucatorii nostri sunt foarte bine motivati si omogenizati. Cu doar doi jucatori de valoare comparabili cu ce-mi enumerati voi acolo (nationala Spaniei)
    Corect, stiu te gandesti la Mutu si Chivu. Totusi, sunt de parere ca o echipa care are 2-3 stari si inca 4-5 jucatori de valoare, sa zicem internationala, are posibilitatea sa serveasca o prestatie remarcabila. Si Romania are acesti jucatori. Ii enumar aici pe Lobont, Goian, Dica, Radoi, Ghionea,Ogararu.
    Sa speram ca Ghionea si Radoi vor reveni la timp.

  20. #41
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Sa speram ca Ghionea si Radoi vor reveni la timp.
    Da, dar chiar si cu efectiv complet e greu de crezut ca Romania va castiga Euro 2008, sunt multe echipe peste Romania, oricat de dornica ar fi Romania...
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  21. #42
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Ultima data s-a vazut ca se pot intampla multe surprize..oare si de data acesta vom avea parte de una?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •