Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 33 of 33

Thread: Turneul de calificare la Olimpiada de la Halle (15-20 ianuarie)

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Indiferent de rezultat marturises ca sunt surprins de cat de bine a jucat Romania la acest turneu. Ultima oara cand am mers la CE am fost ciuca batailor, iar anul trecut ne batea Azerbaidjanul si nici macar nu ne-am calificat la CE. E drept nu aveam jucatoarele din strainatate

  2. #23
    incepator Elita's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    are cineva Eurosport 2 in Romania ? Unde se poate urmari scorul live ?

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Din pacate RUS 2-0 la seturi desi in setul 2 am condus la 5 puncte

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elita View Post
    are cineva Eurosport 2 in Romania ? Unde se poate urmari scorul live ?
    https://www.bwin.com/livebets.aspx?eventID=1133286

  5. #26
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Setul 2 : ROM - RUS 24-26 Pacat, mare pacat, echipa noastra a condus chiar cu 7 puncte (15-8), remarcandu-se prin blocaje excelente si atacuri fara replica. Din pacate finalul setului a fost jucat neatent, cu unele greseli copilaresti. Asadar 0-2, dar echipa noastra nu joaca tousi rau.

    Setul 3: ROM - RUS 25-21 ! Set excelent al romancelor care au evoluat asa cum le-am dori mereu.Atente la blocaj, cu atacuri rapide, balonul fiind lovit mai ales in drumul sau ascendent, fara posibilitate pentru rusoaice sa revina. Echipa are potential !

    Setul 4: ROM - RUS 14-25 Final de meci. S-a terminat benzina si s-au inmultit greselile.
    Rusia, campioana mondiala, totusi, castiga cu 3-1
    Insumand: fetele noastre au jucat un turneu bun, cu putina sansa putea invinge Serbia. Echipa are cateva fete foarte bune (Nucu, Turlea, Zaharia, Butnaru etc.) cu certe calitati de dezvoltare si se poate privi cu incredere spre alte deziderate. Mie cel putin echipa mi-a lasat o impresie placuta.
    Last edited by georg40; 17th January 2008 at 23:50.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Setul 3 castigat de Romania la 21. Repet chiar daca pierdem este extrem de imbucurator felul in care se prezinta Romania

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    rusia se cam distreaza in setul 4 - 8-4

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    3-1 pentru Rusia. Am dat cu piciorul sanselor si ieri si azi.

  9. #30
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Din pacate totul s-a decis in meciul cu Serbia, care nu trebuia pierdut dupa 2-0 la seturi. Setul luat Rusiei poate fi pus la capitolul realizari.

    P.S. Impresionanta sala Gerry Weber din Halle, aceeasi folosita si la turneul ATP disputat pe iarba in luna iunie.

  10. #31
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Din pacate totul s-a decis in meciul cu Serbia, care nu trebuia pierdut dupa 2-0 la seturi. Setul luat Rusiei poate fi pus la capitolul realizari.

    P.S. Impresionanta sala Gerry Weber din Halle, aceeasi folosita si la turneul ATP disputat pe iarba in luna iunie.
    Mai interesanta este "evolutia" ei. Intai a fost un teren de tenis cu gazon, facut pentru o ...replica la turneele pre-Wimbledon.
    Apoi s-au facut doua tribune, iar mai tarziu s-a inchis ovalul. Intre timp a fost acoperit. Dupa care a venit handbalul cu CM samd. , iar acum tot felul de competitii de anvergura. A nu se confunda insa acest Halle nu este pe teritoriul fostului RDG ci in landul Nordrhein-Westfalen in apropiere de zona Ruhr.

  11. #32
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Rusia castiga turneul ,dupa o finala foarte disputa impotiva Poloniei ,cu scorul de 3-2 .Dupa Italia ,Rusia este cea de a doua tara europeana calificata la Olimpiada !

  12. #33
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    rusia merita sa castige...echipa a jucat f bine p parcursul turneului...
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •