M-am gandit sa fac subiect si acestui joc pentru ca probabil multa lume l-a jucat sau il joaca si sa vorbim si noi despre el.

Eu am pus de putina vreme mana pe el si de atunci ma joc zilnic minute bune. Mi se pare exceptional, fatza de NFS Porsche 2000 si NFS Hot pursuit 2 care au fost cam dezamagitoare.
O mica caracterizare, dupa parerea mea :

plusuri
  • grafica foarte frumoasa
  • senzatie de viteza buna (nu am mai intalnit senzatia asta de viteza de la NFS II Special Edition)
  • masini din cele care le vezi si pe sosea in viatza de zi cu zi (bine....doar unele dintre ele)
  • cursele de drag (imi place ca la viteza maxima...iti trepideaza masina....o senzatie excelenta)
  • trasee dragutze, desi sunt in acelasi oras...difera destul de mult


minusuri
  • in modul underground nu potzi scoate optiunea cath-up. naspa....pt. ca te ajung oponentzii si cand ai 6-7 secunde avans, ceea ce e foarte,foarte naspa. nu e un joc in timp real. un mare neajuns, IMO.
  • cand te lovesti de ziduri masina ricoseaza destul de nasol si mai si patineaza, amintindu-mi de NFS5 unde masina era practic incontrolabila
  • cateodata cand apesi restart car...te mai tine vreo 3 secunde pana restarteaza....nu o face imediat. si asta e enervant, cand estiintr-o competitie.


-----------

Eu am ajuns deocamdata la level 60, in modul Underground. Primele 50 le-am facut cu Mazda Miata, acum am Toyota Celica. Vad ca s-au ingreunat considerabil cursele...si imi cam pierd rabdarea.

Astept opinii legate de acest joc.