Results 1 to 14 of 14

Thread: Tenis in presa romaneasca

  1. #1
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1

    Tenis in presa romaneasca

    Nu cred ca sunt singurul enervat de modul in care televiziunile si presa scrisa reflecta sportul in Romania.

    In timp ce-l ascultam cuminti in fiecare seara fara vreun motiv clar pe Gigi Becali cum se lauda ca da in judecata Federatia, pe Iordanescu sau pe cine stie cine altcineva, despre alte sporturi in care culmea avem si ceva rezultate nu aflam mai nimic.

    Tensiul e probabil printre cele mai marginalizate sporturi, si nimeni nu face absolut nimic pentru a-l promova.

    Ce credeti? De ce a ajuns tenisul in starea asta, si ce se poate face pentru a schimba lucrurile?

  2. #2
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    in primul rand ar trebui ca romanii sa aiba un nou sistem de valori. si daca nu inteleg ceva, sa incerce sa invete. oricum, ce avem noi nu e fotbal, iar de la altii vad ca nu invatam.
    si nu e vorba numai de tenis... am vazut un mic reportaj despre schi la prima tv si mi-a trebuit ceva timp sa-mi revin: au dat altceva decat fotbal in reportaj!!!
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

  3. #3
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    E adevarat ca tenisul e marginalizat in tara nu numai la televiziuni ci si chiar pe forum! Cati suntem care postam pe tenis ? Vreo 5-6 care postam frecvent si carora ne pasa ! de ce ? Pai , in primul rand, investitiile in tenis sunt minore sau nu exista. La noi tenisul e sport de sezon ! Iarna nu prea ai unde sa joci decat in baloane cu destui bani... si aici ajungem la o alta problema BANII pentru ca , nu-i asa, tenisul este un sport foarte costisitor si nu toti si-l pot permite si apoi fotbalul e mai simplu de vazut , nu-ti trebuie prea multa "minte" sa-l privesti iar rumanu' trebuie sa aiba posmagii moi ! Si apoi unde ati vazut voi scandaluri in tenis ? poate cate 1-2 la 10 ani ! si atunci... carevasazica ce e tenisul fratilor? un joc mult prea rafinat pentru multi ...

  4. #4
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    de acord cu Klaus... sper ca in 5 ani sa fie mai multe locuri disponibile pentru tenis de camp si mai ales sa fie acoperite ca sa se poata juca in conditii bune si iarna !

    daca echipa nationala de cupa Davis si jucatorii romani pe cont propriu o sa aiba rezultate mai bune, o sa incerce si televiziunile sa transmita mai mult tenis (in special meciurile romanilor) pentru ca o sa aiba audienta ! altfel... o sa fie la fel de putin tenis la TV
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    sunt de aceasi pare cu voi.yo sunt din vaslui si cu greu mai gasesc pe cineva care sa mearga la tenis,iar daca voi va plingeti ca nu gasiti terenuri acoperite ,yo nu gasesc un teren bun vara nu mai spun ca iarna somez....

  6. #6
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by coldeye
    sunt de aceasi pare cu voi.yo sunt din vaslui si cu greu mai gasesc pe cineva care sa mearga la tenis,iar daca voi va plingeti ca nu gasiti terenuri acoperite ,yo nu gasesc un teren bun vara nu mai spun ca iarna somez....
    mai vino si tu prin Bucuresti, poate facem un tenis

  7. #7
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Culmea e ca daca ar fi sa te iei dupa rezultatele de la juniori, atunci avem un tenis de nota 10 la noi, si ca organizare, si ca numar de practicanti. Cu toate astea, preferam sa sustinem mancatul de seminte si injuraturile pe stadioane la asa-zise meciuri de fotbal.

    Partea buna e ca pe TVR2 incepe sa mai apara cate un meci de tenis. E un pas mic, dar cine stie...

  8. #8
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Intr-adevar , o nota buna pt TVR 2! Noroc cu Eurosport care mai transmite turneele importante! Sa fiu sincer eu astept sa bage Telesportul pe cablu, poate dau mai mult tenis desi cele mai multe meciuri la TV le vedeam pe DSF , canalul nemtesc de sport! Chiar mai prinde cineva DSF-ul sau mai stie cineva de el ?

  9. #9
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Intr-adevar , o nota buna pt TVR 2! Noroc cu Eurosport care mai transmite turneele importante! Sa fiu sincer eu astept sa bage Telesportul pe cablu, poate dau mai mult tenis desi cele mai multe meciuri la TV le vedeam pe DSF , canalul nemtesc de sport! Chiar mai prinde cineva DSF-ul sau mai stie cineva de el ?
    hmm, mai exista DSF? De prins, nu am mai auzit de nimeni...
    iar despre Eurosport, acum catva ani aveau mult mai mult tenis...

  10. #10
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Stiati ca in USA exista un canal numai de sport care are multe tramsmisii live ? Se numeste THE TENNIS CHANEL

  11. #11
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by Klaus
    Stiati ca in USA exista un canal numai de sport care are multe tramsmisii live ? Se numeste THE TENNIS CHANEL
    ce mai asteptam ? sa emigram in USA
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  12. #12
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bog_tom
    ce mai asteptam ? sa emigram in USA
    EU MAI AM UMPIC

  13. #13
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    ultimul stinge lumina (eventual si calculatoarele...)

  14. #14
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    sau le lasam aprinse .. ca oricum nu mai platimm curentul

  15. 28th July 2011, 19:23
    Reason
    la urmatoarea postare de acest gen se primeste ban

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •