Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 155

Thread: Fotbal feminin in Romania!

  1. #127
    fotbalista maslinutza's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    ......
    Posts
    23
    Reputatie
    1

    bada-otelu...ai inteles gresit

    Sustine cu ceva parerea ta.Ai vreun argument(macar) la ceea ce zici?
    E clar,fiecare om are parerea lui,e dreptul la opinie,stiu poate mai bine ca tine asta;dar nu trebuie sa vorbesti in necunostinta de cauza;
    Faza era ca eu m-am luat de tine pentru ca tu nu stii sa iti exprimi parerea;tu jignesti;mai bine te uiti mai sus si vezi ce ai vb tu pana acum,dupa aia da-te COCOSH.Eu nu imi impun parerea mea,dar mor cand vad toti pacalicii cum se baga in seama cand de fapt nu stiu nimic.Daca ai fi la zi cu stirile din fotbalul feminin,poate nu ai mai vb asa.Ai vazut vreodata vreun meci de fotbal feminin?
    Cine nu vede ca fotbalul feminin e inferior celui masculin?Daca ca nu e mediatizat,si nu stii nimic,vorbesti asa...
    Asta se cheama demagogie,daca nu stiai,e un defect.
    so,think twice
    olivexx

  2. #128
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maslinutza View Post
    Sustine cu ceva parerea ta.Ai vreun argument(macar) la ceea ce zici?
    E clar,fiecare om are parerea lui,e dreptul la opinie,stiu poate mai bine ca tine asta;dar nu trebuie sa vorbesti in necunostinta de cauza;
    Faza era ca eu m-am luat de tine pentru ca tu nu stii sa iti exprimi parerea;tu jignesti;mai bine te uiti mai sus si vezi ce ai vb tu pana acum,dupa aia da-te COCOSH.Eu nu imi impun parerea mea,dar mor cand vad toti pacalicii cum se baga in seama cand de fapt nu stiu nimic.Daca ai fi la zi cu stirile din fotbalul feminin,poate nu ai mai vb asa.Ai vazut vreodata vreun meci de fotbal feminin?
    Cine nu vede ca fotbalul feminin e inferior celui masculin?Daca ca nu e mediatizat,si nu stii nimic,vorbesti asa...
    Asta se cheama demagogie,daca nu stiai,e un defect.
    so,think twice
    Citeste cu atentie ce am zis.In primul rand am spus ca fotbalul feminin nu poate fi comparat cu cel masculin pentru ca NU STARNESTE NICI PE DEPARTE ACELASI INTERES motiv pentru care si este slab mediatizat!In al doilea rand am spus ca fotbalul feminin din Romania este mai jos in fotbalul mondial feminin decat corespondentul masculin.Nu ma mai face sa repet de 20 de ori aceleasi lucruri.Nici macar nu o sa intru in detalii legate de centrele de copii si juniori,contracte de sponsorizare si reclama si alte chestii de genul asta.Pana una alta adevarul(nu opinia mea ci adevarul gol golutz) este ca fotbalul masculin este mult mai atractiv decat cel feminin si ma refer aici atat la practicarea lui cat si la banii bagati si scosi.Asta nu inseamna ca totul e mai bine si mai frumos in fotbalul masculin,chiar as vrea sa fie mai putin mediatizate scandalurile astea de 2 bani.
    Si ca sa iti satisfac si curiozitatea legata de faptul daca am vazut sau nu un meci de fotbal feminin,DA, am vazut si am vazut chiar o finala de cupa mondiala ceva,castigata de Germania si imi mentin pozitia,comparativ cu fotbalul masculin se joaca mai lent si mai putin in forta(evident datorita diferentelor fizice dintre barbati si femei nu datorita lipsei de talent).
    P.s. uite si unde au bagat discutia despre fotbal feminin,care mi se pare una mai interesanta decat zecile de scandaluri de pe intern.Asta nu face decat sa confirme ce am zis.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  3. #129
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    bucuresti:P
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    ellow:* ma num Laura am 15 ani si am facut 6 ani de fotbal la o echipa de baieti si as dori sa continui sa fac fotbal dar al o echipa de fete...mi'ati putea recomanda una dar care sa fie din bucuresti? poop pe toti:*:*

  4. #130
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    ce interesant thread....
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  5. #131
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Talking Fotb Feminin

    Am fost la Fc Fair Play din bucuresti am stat 1 luna..sh mi`se parea din ce in ce mai interesant... Dar eu nu am mai continuat k nu aveam cu cn sa ma duk...Dar ptr detalii dak doriti sa va inscrieti la Fc Fair play sau La SmartFotbal unde ma duk eu akum...Da-ti add la id-u doar_eu_inyma_ta :*:* Sh vb pe mes..fetele :D :ok::cya:

  6. #132
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    buna...as doi si eu sa practic fotbal imi poate spune cn ceva de eechipa acre au nevoie ceva....multumesc ast ras pe mail mihaea_miha_mik@yahoo.com

  7. #133
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Cluj
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Salut, sunt Adyna din Cluj si as vrea sa stiu daca este vreo echipa de fotbal feminin la junioare in orasu meu. Am 13 ani si as vrea sa practic fotbal :x daca ma puteti ajuta, va rog dati add la ID zweet_kizz_ady

  8. #134
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Am si eu o nelamurire: ce cauta discutiile astea la sectiunea "Sugestii, idei despre site"?
    Multe mesaje sunt de la useri care isi fac cont sa scrie doar o singura data ca sa-si dea adresa de mail sau mess. Nu se sesizeaza nici un moderator si sa stearga sau sa mute topicul asta?
    Si femeile au ajuns sa se descurce prea bine la cratita de le trebuie sa joace fotbal profesionist?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #135
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    sper sa se promoveze mai mult fotbalul feminin.incercam si noi la pitesti sa facem o echipa, dar avem nevoie de sponsor...cam greu

  10. #136
    incepator
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    buna

    eu joc la un club de fotbal feminin...dac vrei sa vii la fotbal ia idd-ul meu si mai vb....Ronaldinha_footbalista2007

  11. #137
    incepator
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    fetele care vor sa practice fotbal feminin sa ia idd-ul meu si vb....Ronaldinha_footbalista2007

  12. #138
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    inspirat id

    apropo, dublu o se citeste u?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #139
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    program

    vreau sa stiu si eu cand incepe campionatul intern de fotbal feminin.....am gasit undeva ca la sfarsitul acestei luni....daca poate sa ma ajute cineva cu un program v-as multumi mult....

  14. 10th March 2010, 19:35

    Reason
    am gresit

  15. 10th March 2010, 19:36

    Reason
    am gresi

  16. #140
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    salut..

    Buna ,ma numesc kitty,am 17 ani,sunt din Slatina Olt si as vrea sa practic si eu fotbalul dar cu fete..de cand eram mica jucam fotbal,am jucat si intr-o echipa de junior de baieti dar niciodata nu am ajuns sa joc intr-o echipa de fete sau cu fete sau intr`un club..daca a-ti putea sa ma ajutati v-as multumi foarte mult.

  17. #141
    incepator kekysh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Tg. Jiu
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Exista deja o echipa in Slatina.Este condusa de domnul Ion Rat, tatal fotbalistului Razvan Rat.Daca esti din oras poti sa afli mai multe detalii la scoala de fotbal Pitic-Sport.

  18. #142
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    CS Atletico Arad

    CS Atletico Arad are nevoie de jucatoare pt echipa de fotbal feminin!!!
    Pentru info: kmy_0744!!

  19. #143
    incepator
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Buna ziua, am citit posturile toate si am si eu o rugaminte. cine este la vreun club din bucuresti,ma poate ajuta si pe mine? imi doresc de foarte mult timp sa joc la un club. am jucat cand eram mai mica pe la 15 ani la IMGB dar s-a desfiintat si de atunci nu mai gasesc. incovenientul este ca am 23 de ani, dar conditia fizica o am foarte buna, alerg in fiecare zi cam 5 km si fotbal joc mai mareu. deci n-ar fi o problema. va rog daca imi puteti da un raspuns si ma puteti ajuta id-ul me este raluca.sarbu va multumesc mult!

  20. #144
    incepator
    Join Date
    May 2010
    Location
    iasi
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Buna! Ce echipe de fotbal feminin mai sunt in Romania...?

  21. #145
    incepator
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    salutare.ma numesc NINA .Va rog ,cine ma poate ajuta sa ma inscriu la un club de fotbal feminin din BUZAU.Sau daca sunteti fete la fel ca mine pline de energie si amatoare de fotbal,ne putem intalni,facem echipe si jucam impreuna.Sigur va fi foarte frumos.Vom juca mai bine k baietii.va pupic

  22. #146
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lucianac87 View Post
    Buna! Ce echipe de fotbal feminin mai sunt in Romania...?
    Clujana.....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  23. #147
    junior numaiu's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucianac87 View Post
    Buna! Ce echipe de fotbal feminin mai sunt in Romania...?
    CFF Clujana (cea mai titrata echipa de fotbal feminin din Romania - 7 titluri si 4 cupe)
    http://en.wikipedia.org/wiki/CFF_Clujana
    http://www.cffclujana.ro/

    FCM Targu Mures (actuala campioana a Romaniei)

    Sporting Craiova (actuala vicecampioana a Romaniei)

    Motorul Oradea (tripla campioana a Romaniei)

    Smart Bucuresti

    CSS Târgoviște

    CS Metalul Vlahita

    FC Alice&Tunes Pitesti

    SN Constanta

    AFC Fair Play București

    FC Inter SMEF Sibiu

    CS Intercredo Pitesti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •