View Poll Results: Care e mai tare?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • Primier Divison

    23 65.71%
  • Bundesliga

    2 5.71%
  • PremierShip

    6 17.14%
  • Ligue 1

    1 2.86%
  • Super Liga Turca

    3 8.57%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 88

Thread: Il calcio ,Primera Division, Bundesliga ...?

  1. #1
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Il calcio ,Primera Division, Bundesliga ...?

    Care dintre aceste campionate vi se par cele mai intersante?
    Personal prefer campionatul Spaniei,la cel al Italie cam adorm,iar cel din Germania e cam sec ,Franta merge ,iar cel din Turcia e si el interesant...

    AFC Red member

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    campionatul Italiei e preferatul meu. il urmaresc de cand eram mic si mancam fotbal pe paine, se joaca la o intensitate extraordinara. orice jucator poate reusi in Spania, dar in Italia e mai greu.

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Sal'tare concetatene....E drept Italia e cel mai po****r-dar ma plictisesc deseori- parerea mea ca cel din Spania e mai spectaculos
    AFC Red member

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Dupa numarul de vedete, de bani din transferari si trofee din ultimii ani, Primera Division.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    totusi, sunt multi jucatori care in Spania au rupt gura targului si cand au ajuns in Italia s-a ales prafu de ei. invers inca nu s-a intamplat. e adevarat ca pot si si subiectiv datorita faptului ca echipa mea favorita este din Italia.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce, dar niciodata nu am tinut cu cei mai buni...
    poate sunt io tampit, ca altfel nu stiu de ce se intampola asa
    niciodata nu mi-a placut campionatul italian, pentru ca mai toate vedele erau la ei in perioada ante-gloria spaniola...
    poate nu e o justificare buna, dar nu i-am avut la sulfet niciodata pe italieni...imi place premier league, si (inca) imi place primera division...
    si incepe sa-mi placa liga turca, pentru ca acolo se joaca frumos chiar si in lipsa marilor nume...si suporterii sunt patimasi rau...asta imi place
    si DA! imi place si divizia A!
    aici traiesc, aici ma duc la stadion, aici ma intorc ragusit acasa!
    in ciuda porcariilor care se intampla la noi si lipsei de calitate, divizia A ramane preferata mea! am asteptat sa inceapa returu ca pe ziua de salariu (urasc vorba asta)!

    cu respect
    Forza Poli

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Campionatul englez si cel spaniol mi se par, in ordinea enuntzarii, celei mai spectaculoase. In Anglia sunt doua echipe de vis - Arsenal si Manchester Utd - iar in Spania, Realul are 4 monshtrii (ZZ, Figo, Ronaldo, Roberto Carlos) si o vipera - Portillio

  8. #8
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Campionatele Europei

    mie imi plac campionatele din Italia si Anglia. In Italia sunt in fiecare an 5 mari echipe care au de la inceput ca obiectiv castigarea campionatului apoi mai sunt si echipe mai mici de genul Chievi Verona, Atalanta in anii din urma, Parma care se implica si ele in varful clasamentului, astfel in fiecare etapa sunt meciuri spectaculoasesi in plus mai sunt etape cand ultimele echipe clasate le bat pe cele care conduc clasamentul. In Anglia fotbalul se bazeaza pe cel mai mare efort(din partea jucatorilor) din toate campionatele, in schimb aici avem doar 2 echipe care se lupta pt titlul de campioana Arsenal si Manchester, iar din cand in cand isi ami aduce aminte si Liverpool ca a fost o mare echipa a Angliei. In ultimii 3 ani si campionatul Spaniei "si-a mai dat drumul" mai ales de cand a aparul Deportivo, dar aici in fiecare an o mare echipa "matura" coada clasamentului(tot raul spre bine, vezi sezonul trecut Real care era pe la coada clasamentului si pana la urma a castigat Champions League si in acest an Barcelona). Personal cred ca, campionatul din Gerrmania este cel mai slab din punct de vedere calitativ fata de toate campionatele.
    Clasament: Italia, Anglia, Spania, Franta....Germania


    FORTZA JUVENTUS, MANCHESTER

  9. #9
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Cel al Italie îmi place cel mai mult chiar dacă uneori te plictisește. Acolo orice meci se joacă la intensitate maximă pe când în Spania ( /fu/ ) și în Anglia se joacă la spectacol (printre cele mai faine- goluri spectaculoase, și multe goluri prin ultimele minute)
    Însă campionatul Angliei este stricat de jucătorii lui Arsenal (vezi finala cupei cu Southhampton). Ați văzut cum ținea mingea Henry în colțul terenului :oops: . Acest lucru îi strică imagine de profesionist.

  10. #10
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Frate fara suparare dar io sunt fanul realului si logic sunt fanul primerei division,in care vezi ceva mai mult spectacol,iar cum ai zis si tu dragos in italia cateodata (mai des) te plictisesti fara suparare

    REAL 4EVER

  11. #11
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Italia, pentru nivelul fotbalului si pentru ca se bat multe echipe pentru titlu. Si pentru ca in Seria A joaca echipa mea favorita. Ghiciti care e?

  12. #12
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Stai ca stiu a echipa aia care mia batut echipa mea favorita si sia furato de la echipa mea favorita din italia

    REAL 4EVER

  13. #13
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Conform rezultatelor de anul acesta votez totusi pe Italia . Dorin

  14. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    1.Italia
    2.Spania
    3.Anglia
    4.Franta
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    IFFHS: il Milan è la miglior squadra del mondo
    29/07/2003 11:50.48
    Settima la Juve, ottava l'Inter

    I campioni d'Europa del Milan si sono classificati al primo posto della classifica redatta dall'associazione degli statistici e storici del calcio (IFFHS), in base ai risultati di tutte le partite ufficiali giocate dai vari club nell'arco degli ultimi 12 mesi.

    I rossoneri hanno battuto il Real Madrid ed il Manchester United. Al settimo posto c'è la Juventus (260,0), all'ottavo l'Inter (253,0) e al 12° la Lazio (240,0).


    Questa la classifica delle prime 15: 1) Milan (Ita) 324,0 2) Real Madrid (Spa) 299,0 3) Manchester United (Ing) 277,0 4) Barcellona (Spa) 276,0 5) Arsenal (Ing) 273,0 6) Porto (Por) 262,5 7) Juventus (Ita) 260,0 8) Inter (Ita) 253,0 9) Celtic (Sco) 251,0 10) Boca Juniors (Arg) 248,0 11) Santos (Bra) 244,0 12) Lazio (Ita) 240,0 13) Deportivo La Coruna (Spa) 227,0 14) Valencia (Spa) 226,0 15) Auxerre (Fra) 225,0

    si iata ce Italia detine suprematia
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #16
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Care-i sconcsul care a sters optiunea "Serie A"? Si nu e prima oara cand dispar optiuni din senin... :x

  17. #17
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Serie A as vota si eu daca as putea... :x

  18. #18
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    cred ca e mana lui baubau , care nu "inghite" il calcio desi favoritul lui joaca la Inter
    oricum , daca i-mi aduc bine aminte, optiunea cu "il calcio" nu tin minte sa o fi vazut
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #19
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Era serie A pe cuvant!Dar nu stiu ce se intampla si la alte chestionare dispar anumite "nominalizari" ca sa le zic asa ...Sa i-a Avantu Prabusirea Champions League daca nu era!

    Dupa cum se vede in primele posturi se vota si campionatul italian!

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Imi place Primera pentru ca e un campionat spectaculos, imi place cum joaca englezii intre ei(ei da, sunt si meciuri unde vezi doar bubuiala de la un careu la altu'), iar italienii au stiinta jocului, ca sa spun asa(mai mult decat germanii, spaniolii sau englezii). Sunt smecheri si-mi place ca si echipe precum Udinese, Chievo, Bologna etc. pun probleme... Ce-i drept, asta e valabil si la spanioli, am vazut Real-Betis si, chiar daca los merengues au castigat, Betis n-a jucat rau deloc.


    Daca ar fi sa aleg unul singur, as zice Primera Division...

  21. #21
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Cel mai tare e Serie A probabil.
    Cel mai spectaculos e Ligue 1, pentru ca sunt multe rezultate surpriza, multe rasturnari de situatie si numai arbitri corecti.
    8)
    semnatura !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •