Results 1 to 7 of 7

Thread: Padureanu: Sabau este urmasul lui Piturca

  1. #1
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    Padureanu: Sabau este urmasul lui Piturca

    Padureanu: "Sabau este urmasul lui Piturca!"

    Presedintele Gloriei a declarat ca, in opinia sa si a reprezentantilor FRF, antrenorul bistritenilor va fi succesorul actualului selectioner la conducerea nationalei Romaniei. "Dupa plecarea lui Piturca, eu nu vad altul mai indrituit sa ocupe acest post. Nu e numai parerea mea.

    Ma invart in cercurile fotbalistice din tara si Sabau (foto) este foarte apreciat pentru ca, in afara faptului ca este un antrenor bun, este si un caracter deosebit. Eu zic ca daca Sabau o duce in ritmul acesta, in momentul in care Piturca, din diferite motive, nu va mai fi la Nationala, cred ca Sabau va fi! Nu am discutat treaba asta cu Mircea Sandu, dar printre randuri m-a intrebat ce face Sabau si mi-a spus ca e in vederile FRF. Daca Sabau isi continua activitatea asa cum o face aici, eu zic ca el va trebui sa fie antrenorul echipei nationale", a spus Padureanu.

  2. #2
    incepator un ardelean's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Nasaud
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    daca virgula caracterul unui om este deosebit, personalitatea lui are valoare pt. ca este ales de om si nu de el insusi... deci, Sabau are sanse mari pentru a fi antrenorul Nationalei...

  3. #3
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Dinamovistii isi pun pofta-n cui: Sabău și-a prelungit contractul cu Gloria

    Unul dintre cei mai curtați antrenori din ultima jumătate de an, Ioan Ovidiu Sabău, a dovedit încă o dată că este fidel clubului Gloria Bistrița. Dorit de Dinamo și Rapid, Sabău a semnat, duminică, prelungirea contractului său cu gruparea ardeleană pentru încă două sezoane, până în 2010.

    Negocierile pentru noul contract au avut loc în cantonamentul echipei, din Antalya, Pădureanu confirmând că Sabău a semnat după ce a analizat oferta timp de o zi. „Am bătut palma cu Neluțu și am semnat prelungirea. Va mai rămâne încă doi ani la Bistrița pentru a ne îndeplini obiectivele stabilite împreună: o bază ultraperformantă de antrenament și un lot cu media de vârstă 22-23 de ani, care să se lupte pentru cupele europene”, a declarat Pădureanu.

    Sabău a confirmat și el că a decis să rămână la Bistrița, unde are „liniște, încredere și răbdare din partea clubului”. „Sunt atribute esențiale în munca de antrenor. E ceea ce a contat decisiv pentru mine”, a declarat Sabău, pentru Gazeta Sporturilor. Sursa citată mai menționează că Pădureanu s-a grăbit să prelungească înțelegerea cu Sabău și pentru că dinamoviștii ar fi reînceput să-l sune insistent pe „Neluțu”, după rezultatele foarte slabe obținute în turneul din Cipru.
    http://www.antena3.ro/sport/Sperante...24938_ext.html
    Un mare jucator, dar si un mare om Ioan Ovidiu Sabau a stiut mereu cand sa spuna NU si a tinut mereu capul sus, reusind de fiecare data sa-si indeplineasca obiectivele!

  4. #4
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    La Multi Ani Ovidiu Ioan Sabau! Antrenorul Gloriei Bistrita implineste astazi 40 de ani
    http://en.wikipedia.org/wiki/Ioan_Sab%C4%83u

  5. #5
    senior Florinelu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    apoi daca mai ramane Sabau mult la Bistrita... pleaca direct la Nationala!
    [B][COLOR="Blue"] Bate Gloria... se bucura vampriri! [/COLOR][/B]

  6. #6
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    asta in cazul in care nu va fi unul strain

    glumesc, nu il dam pe al nostru nimanui, nici macar pt. nationala

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    Sabau , e un antrenor bun ..ma mir cum de nu si'a gasit in echipa dupa episodul Timisoara ... a'si vrea sa revina la Cluj

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •