Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 28 of 28

Thread: skizzo skillz & dj swamp - competitzia ye zero (videoclip streetball)

  1. #22
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    @sensiplm : bun. am ascultat piesa la care ai dat tu link. ma lasa extraordinar de indiferent, ca sa nu zic ca suge destul de tare. busta s-a atacat de cand ai zis ca nu ne mai deranjezi mintile cretze. pai frate, nu o mai face, TE ROG. daca tot nu stim cu ce se mananca rapp-ul adevarat lasa-ne in manelismul nostru ca ne descurcam. du-te si fa o facultate, calatoreste, viziteaza manastirile shaolin, fa ce vrei ca orice e mai folositor decat sa pui niste versuri naspa pe niste beat-uri care nu sunt ale tale.

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    cum zicea deceneu: "frate ai dreptate unii nu inteleg si busta" ... si just_me si plm cine o mai fi ... )
    Last edited by sensimiliakid; 14th January 2008 at 02:38.

  3. #24
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Busta View Post
    Asta ca sa-tzi raspund cu un quote de pe acelasi site care l-ai pus si tu mai sus.
    Mixtapeul este facut in state in principal ca mijloc de afirmare pt un raper care vrea sa intre pe piatza dar inca nu are suportul unui "record label" si e impartit pe la radiouri underground, vanzatori de cd-uri de coltz de strada, cluburi de hip-hop in sperantza ca cineva le va auzi muzica si vor primi un contract si mai este folosit de artisti deja consacratzi pt a exprima idei si mesaje pe care casele lor de discuri nu-i lasa sa le puna pe albumele normale ( considerandu-le non-comerciale ), scandaluri intre raperi, mai rar o sa vezi pe albumele mainstream acele melodii "dissing somebody".

    @Seahawk ai spus acu cateva posturi ca nu te pricepi si acum aduci referiri la favoritzii tai ... chiar nu e nevoie, cand nu te pricepi la ceva sau nu intzelegi fenomenul e mai bine sa te retragi, si vi sa dai note, ai devenit profesor de hip-hop de cand ai parasit tzara natala sau doar te-ai dus in state sa-i poluezi fonic cu manele si pe americani ?!


    De ce vorbesti aiurea prietene ? In primul rand nu te lega de locul in care stau eu. Stai linistit ca nu halesc manelistii sau manelele...si-n al treilea rand cum am spus-o nu sunt mare cunoscator, dar nici sa fac afirmatii de genul 'albumul suna a mixtape'...da-o incolo. Iti etalezi lipsa de cunostinta si esti amuzant ...pe bune.

    Si fac pariu ca inteleg mult mai bine fenomenul decat tine ... Desi nu oi fii 'cunoscator' Asa ca atata timp cat nu ma cunosti nu te avanta sa ma critici ca devii penibil. Chiar asa nu poti sa recunosti cand spui porcarii ? Zi da frate, am gresit...asta e Ai intors'o in manele acum?
    Never Die Easy

  4. #25
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sensimiliakid View Post
    cum zicea deceneu: "frate ai dreptate unii nu inteleg si busta" ... si just_me si plm cine o mai fi ... )

  5. #26
    manager Nightfly's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Fascinant de-a dreptul. Threadul asta a fost facut spre a fi inchis. Si da sunt hater sunt cel mai mare hater, ce nu imi convine urasc si urasc din tot sufletul iar ce imi place iubesc exact la fel. Dar mixtapeul tau tot naspa e.
    "It was God disguised as Michael Jordan."-Larry Bird

  6. #27
    kemp danrogojan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    langa inel
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    pe www.slamdunk.ro asemenea initiative sunt apreciate
    acolo noi stim ce inseamna mixtape

  7. #28
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    disperat dupa trafic danutz? adevaru e ca in ultimul timp cam nimic interesant p'acolo pe slamdunk..si ma uit in fiecare zi

  8. 29th June 2008, 02:21

    Reason
    Reclama repetata

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •