View Poll Results: Pronostic

Voters
23. You may not vote on this poll
  • 1

    12 52.17%
  • X

    7 30.43%
  • 2

    4 17.39%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 81

Thread: Etapa 16: UNIVERSITATEA - OTELUL

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Etapa 1: UNIVERSITATEA - OTELUL

    sambata 13 martie, Univ. Craiova - Otelul Galati - ora 15:30 (Prima TV)
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Prima da urat pentru fanii olteni din strainatate
    Va fi un meci extrem de important pentru noi, trebuie sa castigam acest meci cu orice pret, evolutia noastra in retur depinde de acest rezultat, sper sa castigam la pas impotriva lui Sorin Cartu!
    Pronostic: UNIVERSITATEA - OTELUL 2-0
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa fie un meci linistit! Insa in mod sigur va fi unul cu scantei! Ambele tabere , chiar daca nu o recunosc , isi ascut in mare taina sabiile! Marinarii de apa dulce vor veni hotarati sa dea lovitura , avandu-l ca amiral pe Cartu , care cunoaste mai bine ca oricine padurile din lunca Jiului , unde a haiducit vreme indelungata!
    De partea cealalta , oltenii, probabil reinscaunandu-l pe Badea ca Mare Ban al Craiovei, au dovedit de atatea ori ca se regasesc inaintea luptelor importante si acum , mai mult ca oricand sunt insetati de razbunare !
    Chiar daca au aparut ghioceii si au crapat mugurii salcilor, afara ninge mai tare ca niciodata in iarna asta! Va fi o lupta grea purtata prin apa si namol ...ceva imi spune insa ca Badea va surade victorios band zaibarul victoriei si promitand o campanie de pedepsire a "granzilor" care se considera de neatins si nu au onoarea luptei corecte!

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Mama mia, ce descriere!
    Eu merg pe mana ta, stiu ca te pricepi la pronosticuri, asa ca nu-mi fac probleme in prima etapa.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    1-0
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #6
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Un meci de uzura pe un teren greu, nici o viziune tactica....0-0

  7. #7
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Si eu merg pe un egal. Otelul e o echipa solida greu de invins, mai ales pe un teren greu (daca va fi asa). Cartu va face tot posibilul sa scoata un rezultat bun in Banie, si avand in vedere ca stie echipa ca pe buzunarele proprii, nu cred ca ii va fi foarte greu.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  8. #8
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    acelaesi argumente le are si badea, care va face tot posibilul sa aiba cistig de cauza. eu cred ca universitatea va invinge totusi.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #9
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    0-0 !!! Craiova e macinata de scandaluri interne si nu vor reusi sa fie o echipa omogena pana la inceputul returului dar nici pe otzelari nu-i vad sa inscrie

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    acelaesi argumente le are si badea, care va face tot posibilul sa aiba cistig de cauza. eu cred ca universitatea va invinge totusi.
    Badea e presedinte, Marius Lacatus e antrenor principal, cam asa sta situatia la Stiinta
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Edmond a descris destul de bine totusi vad un egal de inceput pentru craiova ceva cam -1-1
    anti Dinamo, anti oier

  12. #12
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    cred ca o sa fie un meci nul, sau in orice caz egal. cartu cunoaste echipa olteana si va face orice ca sa demonstreze ca s-a renuntat prea usor la el. poate ca otelul ar fi castigat daca nu l-ar fi pierdut pe victoras iacob.

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Thumbs up hai otelul!!!!!!!!!!

    eu nu cred ca pierderea lui victoras iacob poate reprezenta ceva major... s-a dus la Rapid ca sa se fac de ras . Acolo nu va prinde in veci echipa. E sabin, niculae s.a.m.d. Vis-a-vis de meci pot afirma ca oltenii de la galati sunt veritabili in adevaratul sens al cuvantului (ex: Cartu, Verdes, Nanu, A. Calin). La Craiova, doar Badea mai tine stindardul sus . In orice caz, sper un rezultat bun pt Otelul.

    PRONOSTIC : UNIVERSITATEA - OTELUL = 0-4



  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Frumos pronostic , Stimat ! Succes cu oltenii tai veritabili , inca nu stiti cu cine va veti bate , Lacatus si-a dat demisia!

  15. #15
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Badea e presedinte, Marius Lacatus e antrenor principal, cam asa sta situatia la Stiinta
    incep sa cred ca am fost optimist si dupa cele de ieri tind spre un x2...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #16
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Mai e timp pana la meci, isi revin ei pana la urma si cu Ciurea pe banca...Eu merg pe un 1:0. Victoria ar trebui sa-i fie atribuita italianului.
    ...always look on the bright side of life...

  17. #17
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    lung principal, napoli si ciurea secunzi. nu mai are dinel resurse. o sa fie vesel oricum.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  18. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cu Lung se va face treaba buna.

  19. #19
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    1-3 , Otelarii inving o echipa de debusolati , de la Dinel ( Badel , Lungel , Napolel , Ciurel etc-el ) pina la Plesan-el .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #20
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    dupa "mineriada" fotbalistica ce sa intimplat la Craiova...nu prea ii vad bine pe olteni ...
    Free Sevilla!!!!

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Eu sunt superoptimist: Stiinta-Otelul=3-0!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •