View Poll Results: Pronostic

Voters
23. You may not vote on this poll
  • 1

    12 52.17%
  • X

    7 30.43%
  • 2

    4 17.39%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 81

Thread: Etapa 16: UNIVERSITATEA - OTELUL

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    MONTRÉAL
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stimat
    stii care-i diferenta dintre Cartu la Craiova si Cartu de la Galati?

    la craiova nu avea mana libera sa formeze o echipa, mai mult s-au perindat toti asa-zisii sponsori care decideau cine poate sau nu sa joace (chiar mai exista "finantatori" in Romania care n-au trecut pe la Universitatea?!?).
    la galati decide singur ce ii trebuie si ce nu ii trebuie. din cate cunosc, nu exista jucator pe care sa-l fi cerut si Boghici sa nu-i fi satisfacut cerea.
    Are exact jucatorii si mana libera pe care o avea in 1991 la Craiova, cand de altfel, a reprezentat limanul performantelor Universitatii... sincer imi pare rau de echipa craiovei, dar vreau ca sambata otelul sa castige detasat!

    Mentin pronosticul UNIVERSITATEA - OTELUL = 0-4
    sstimate,incearca sa fii realist,echipele din tara la ora actuala au valori apropiate (slabe) si o echipa nu poate invinge in deplasare la un asa scor,e normal sa fii fan G.dar nu exagera,o sa fie un scor strins,pentru Craiova ar conta legitimarea sirbului , dar m-as mira sa reuseasca.
    [COLOR=Red]BONJOUR[/COLOR]

  2. #44
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Salutare la toata lumea...Craiova-Otelul...Parerea mea?..Cartu castiga in Banie...oltenii il aplauda...galatenii incep sa-l iubeasca...Dinel Staicu isi ia bataie de la galeria Stiintei.Acum serios vorbind sper intr-un succes al echipei de pe Dunare.Trebuie sa ne luam revansa dupa rusinoasa infrangere de la Galati din prima etapa a campionatului.Otelul pleaca cu avantaj clar datorita tensiunii din Banie si datorita antrenorului Cartu care stii aproape tot despre jucatorii de la Universitatea.SUCCES BAIETI!
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  3. #45
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    frumos gandit!! din cate am inteles galatiul si-a mai intarit echipa cu inca un oltean; augustin calin mi se pare; impreuna cu el mi se pare s-a ajuns la numarul de 6 jucatori olteni la galati. cool, nu???

  4. #46
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    MONTRÉAL
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Salutare MItea,s-ar putea sa ai dreptate,oricum pari mai moderat ca alti,sunt o gramada de fanatici si diletanti pe forumul asta ,se arunca in pronosticuri si discutii fantastice,de fapt ca si presedinti de club si antrenori,prea putin profesionalism a mai ramas in fotbalul romanesc,pina si fostii mari fotbalisti devin penibili,de fapt ei aveau talent dar de vorbit nu stiau sa vorbeasca,le cam lipseste inteligenta ,se vede asta imediat cind incearca sa devina antrenori.Dar se poate sa fie si invers sa bata Craiova nu,fiecare dorim sa cistige echipa noastra,dar e bine sa fim si putin realisti.Bafta Craiova,Bafta Otelul,cel mai bun sa invinga,apoi putem sa comentam meciul si sa ne dam cu parerea,inainte e prematur.
    [COLOR=Red]BONJOUR[/COLOR]

  5. #47
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Dupa meciul cu Jiul, inclin sa cred ca vom avea probleme cu Otelul, sper totusi sa invingem la limita
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #48
    soccer fan as's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Mississauga, Canada
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Acum ca a revenit si Lutu care sper sa joace cu Otelul cred ca apele s-au mai calmat si sunt convinsa ca vom invinge.

    Hai Stiinta!
    Universitatea-Otelul 3-1
    Pretuiesc sinceritatea!

  7. #49
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    U Craiova - Otelul

    Stadion Ion Oblemenco, ora 15.30 (direct, Prima TV)

    Formatii probabile:

    Universitatea: Guso - Bolohan, Daouda, Papura, Iordache - Bundea, Murgan, Plesan, Stinga - Njock, McBreen. Antrenor: Nicolo Napoli.
    Otelul: M. Barbu (Cernea) - Ad. Toma, Ghionea, Pelin, Izvoreanu - C. Dobre, Pirvu, Danciu, Nanu - D. Oprea, Cr. Negru). Antrenor: Sorin Cirtu.
    Vor arbitra: Marian Salomir - Ispas Cojocaru si Ionel Popa. Rezerva: V. Berbecaru.
    Observatori: Valentin Alexandru si Vasile Avram.


    Succes Stiintei

    CRAIOVA FORZA CRAIOVA ! ! !
    Last edited by ieppy; 13th March 2004 at 17:38.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #50
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    [B]e sambata ora 14.50 mai sunt 40 de minute si incepe meciul de pe "Ion Oblemenco".Am emotii....a venit Lutu....a plecat Parvu....totusi sper ca baietii de pe malul dunarii sa intre cu gandul la victorie.Cred ca se va juca frumos si indiferent de echipa castigatoare scorul va fi starns.BAFTA OTELUL BAFTA CARTU BAFTA GALATENI!
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  9. #51
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Scorul la pauza este 0-0, dupa 4 ocazii ale lui Mc Breen, una a lui Plesan si una a lui Stanga...sper sa inscriem!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #52
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    1-0 pt U Craiova care a inscris prin Mihaita Plesan
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  11. #53
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    incredibil meci este 1-1, pt Otelul a marcat Negru
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. 13th March 2004, 16:59

  13. #54
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    min 93 1-1 iete` ca am avut dreptate cind am zis X
    Free Sevilla!!!!

  14. #55
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pentru CRAIOVA dar...ma bucur pentru CIRTU ca le-a aratat...cit este ceasul !

  15. #56
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    N-am vazut meciul, dar ramin un pic surprins de schimbarile facute de NAPOLI !
    Daca vrei sa fortezi un rezultat te gindesti la schimbari prin minutele 70-75 . Cred ca daca schimbi in +80, e ca si cum ai...trage de timp ! :p

  16. #57
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Napoli a fost total neinspirat... dar nici Sorin nu a aratat nimic fata de ultimele cinci -sase jocuri cand a antrenat Craiova... Aceeasi aparare aglomerata cu degajari in afara terenului si cu doi oameni impinsi mai in fata , sa incerce marea cu degetul. Astazi i-a iesit, in conditiile lipsei de inspiratie a antrenorului si a atacantilor craioveni! Insa asa joaca o mare parte dintre echipele de divizia A in deplasare ..inclusiv Ceahlaul de ex. careia nu i-a iesit... Sa vedem ce se intampla in urmatoarele doua deplasari...deocamdata ramanem pe 4. Daca stie ceva ,Napoli trebuie sa arate ... mai ales ca se pare ca de etapa viitoare are si tot lotul la dispozitie. Daca nu ...

  17. #58
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    EDMOND, OTELUL este o echipa...mica ! Joaca la fel ca toate echipele din divizia A carora le este frica sa piarda : la mica ciupeala !
    Macar ce am vazut eu pe TVR I, in TUR, cum fluiera arbitrul echipa care joaca impotriva unora din...grupa MARE se retrage cu pisica, soarece, ciine si presedinte + antrenor in aparare !

  18. #59
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cred ca acest Napoli si-a aratat valoarea. Nu are nici o idee de joc.

  19. #60
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Hai ma` ca nu numai antrenoru` e de vina..ca doar nu joaca el pe teren ce dreaq ?...au shi jucatorii partea lor poate e shi forma care o au ...Mc Breen a avut probleme cu finalizarea....Njock ieshti din forma...asha este fotbalul...yo am fost total surprins cand am vazut ca au dat brutele alea de la Petrolul 5 goluri...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  20. #61
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sper ca Napoli sa schimbe atacul meciul viitor, sa-i bage pe Ungureanu, sarbul si Lutu in spatele lor!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #62
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Otelul - echipa mica, dar a stiut cum sa plece cu puncte acasa

  22. #63
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    si totusi am predis corect 1-1 pacat de ocaziile ratate de Stiinta au fost cam multe....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •