Page 103 of 131 FirstFirst ... 35393101102103104105113 ... LastLast
Results 2,143 to 2,163 of 2733

Thread: Diverse 2008

  1. #2143
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu nu voi putea, din pacate, sa inregistrez
    www.fangymnastics.com

  2. #2144
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Nu-mi merge mie sa inregistrez, imi pare rau... Poate ne ajuta Mary sau sotul ei, sau poate ajunge Mihai acasa, eu nici nu pot vedea...

  3. #2145
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1

  4. #2146
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Fetele nu sunt......e doar Marian Dragulescu.
    In rest printre invitati sunt: canotoarele, Covaliu, Branza si Alina Dumitru
    www.fangymnastics.com

  5. #2147
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Asa-i, ne-am facut toti sperante degeaba Dar sa vedem totusi ce va spune Marian.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #2148
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am reusit sa-l vad pe Dragulescu....a zis ca fetita lui se afla sub tratament dupa operatia pe carea avut-o, iar acum trebuie sa astepte sa vada cum va evolua starea ei.
    A zis ca ii pare rau ca nu a luat nicio medalie la Beijing si ca si0ar fi dorit sa continue gimnastica doar ca problemele de la coloana nu ii mai permit, daca ar continua s-ar supune unui risc prea mare si ca oricand s-ar putea intampla o nenorocire.

    Acum merg spre casa....ne "vedem" mai tarziu
    www.fangymnastics.com

  7. #2149
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Am inregistrat eu aproape toata emisiunea, sa vad de acum sa o salvez si sa o pun pe undeva, daca va intereseaza, sa-mi ziceti, sa nu o pun degeaba. Sau daca vreti doar secventa cu Marian, cand o sa gasesc ceva timp liber, incerc sa tai doar bucatica aia. Numai ca acum sunt cam in criza de timp, saptamana viitoare am sesiunea de mariri de note si vreau sa merg la cateva examene.

  8. #2150
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    O sa mai "completez" la ce a zis Mihai
    Intr-adevar, Marian a zis ca fetita fusese operata inainte de JO iar acum e sub tratament. A spus ca e bucuros ca a ajuns la Beijing sa isi incerce norocul, doar ca ii pare rau ca accidentarile nu i-au permis sa se antreneze mai mult, dar sanatatea e cea mai importanta si desi si-ar dori sa continue nu crede ca ii mai permite coloana. Dar va ramane in sistem si spera sa aiba in sala baieti talentati care sa mearga pe drumul lui, daca nu si mai sus. Mi-a placut cum a vorbit, desi are in continuare pe fata un zambet amar care ma intristeaza de fiecare data...
    Ca impresie generala, nu a fost chiar grozava emisiunea. Maruta a vorbit frumos despre toti, respectuos, dar le mai incurca medaliile, nu prea stia la ce sport sunt sau cum ii cheama, pe Mihai Covaliu l-a intrebat ce prenume sa foloseasca, Mihai sau Claudiu. Ar fi putut sa fie putin mai informat, parerea mea. Si cred ca regia de platou a fost neinspirata, toti ceilalti stateau in grup, intr-o parte erau canotoarele, in cealalta cei de la scrima si Alina Dumitru, iar Marian singur in mijlocul platoului! La un moment dat chiar s-a dus langa canotoare, cred si eu ca nu se simtea bine sa stea acolo singur
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #2151
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cineva_cineva View Post
    Am inregistrat eu aproape toata emisiunea, sa vad de acum sa o salvez si sa o pun pe undeva, daca va intereseaza, sa-mi ziceti, sa nu o pun degeaba. Sau daca vreti doar secventa cu Marian, cand o sa gasesc ceva timp liber, incerc sa tai doar bucatica aia. Numai ca acum sunt cam in criza de timp, saptamana viitoare am sesiunea de mariri de note si vreau sa merg la cateva examene.
    Eu chiar as vrea s-o vad, dar numai cand ai tu timp s-o pui. Nu "arde".

  10. #2152
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Ok, Ioana, deocamdata nici nu s-a terminat de salvat, o sa o las in seara asta sa se salveze si maine am sa o pun pe un site toata, ca e mai simplu, daca nu am de procesat nimic la ea, o pun maine, poate pe seara va fi gata. Doar ca am pierdut primele 5 minute ale emisiunii cautand un site de unde sa pot inregistra.Inca nu imi vine sa cred ca am reusit.Sper sa nu ia curentul, ca e abia 70%, si la noi sunt des probleme, dar speram sa fie bine, merge greu salvarea, dar o sa se termine ea, si o vei vedea, maine, sper.Pacat ca nu au fost si fetele de la gimnastica. Si pe mine m-a intristat Marian cu tristetea aia de pe fata lui, dar asta e...

  11. #2153
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Amalia, bafta mare la examene!!!! Si d eabia te asteptam, Eu si cu Mine, la Iasi

  12. #2154
    manager violetta76's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Galati
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Tocmai s-a terminat jurnalul de noapte la TVR1 si a aratat echipa masculina dupa sedinta de la federatie. S-a hotarat sa nu se ia nici o sanctiune, Dan Grecu ramane, vacanta se extinde pana la 1 octombrie, iar Marian Dragulescu se va antrena si va concura cel putin pana in decembrie pentru clubul din Stuttgart.

  13. #2155
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by violetta76 View Post
    Tocmai s-a terminat jurnalul de noapte la TVR1 si a aratat echipa masculina dupa sedinta de la federatie. S-a hotarat sa nu se ia nici o sanctiune, Dan Grecu ramane, vacanta se extinde pana la 1 octombrie, iar Marian Dragulescu se va antrena si va concura cel putin pana in decembrie pentru clubul din Stuttgart.
    Ca de obicei in Romania: toate bune si frumoase. Astept ca si la gimnastica masculina sa obtinem o victorie eroica impotriva Insulelor Feroe


    Dar nu inteleg de ce se extinde vacanta, le-au mai dat si premiu?

  14. #2156
    manager violetta76's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Galati
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    http://www.cotidianul.ro/dragulescu_...nta-57816.html
    Gimnastul Marian Drăgulescu și antrenorul coordonator al lotului olimpic masculin Dan Grecu și-au amânat retragerea. Deși ambii anunțaseră că își vor încheia activitatea la lot după Beijing, rezultatele slabe realizate în China i-au determinat să se răzgândească, cel puțin pentru moment. „Mai am timp de gândire până la 1 octombrie, când ne vom aduna și vom începe antrenamentele“, a declarat Drăgulescu. Deși FRG a decis joi să le prelungească vacanța gimnaștilor până la începutul lunii viitoare, Marocanul va începe pregătirea imediat, el urmând ca pe 4 octombrie să debuteze în Bundesliga, unde va reprezenta clubul din Stuttgart.

    „Până la finalul anului voi concura în Germania. Voi evolua la cele trei aparate, sol, sărituri și bară, însă voi avea exerciții mult mai ușoare“, a declarat Marocanul. Și antrenorul coordonator al lotului masculin, Dan Grecu, este decis să continue: „Vreau să rămân la lot. Ar fi o lașitate din partea mea să plec acum. Încercăm să mai facem ceva pentru gimnastica masculină“, a spus Grecu.

    Reveniți fără nici o medalie olimpică de la Beijing, gimnaștii, dar și antrenorii echipei masculine au fost băgați în ședință, joi, de către conducerea Federației Române de Gimnastică. Măsurile au fost amânate pentru următoarea ședință a Comitetului Executiv.

  15. #2157
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Mare dezamagire imi provoaca Dan Grecu. Chair nu ma asteptam sa tina cu dintii de scaun. Pacat

  16. #2158
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ma bucur ca Dan Grecu a ramas pe pozitii!
    Daca el ramane la lot, nici gimnastii nu se vor retrage!
    La Marian sunt mici sansele sa continue...azi a spus clar la Maruta si se incheiase deja sedinta.

    Ma bucur ca sedinta s-a terminat cu bine...imi faceam griji!
    www.fangymnastics.com

  17. #2159
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Mare dezamagire imi provoaca Dan Grecu. Chair nu ma asteptam sa tina cu dintii de scaun. Pacat
    De unde si pana unde? De unde stii tu asta?
    Te inseli!
    www.fangymnastics.com

  18. #2160
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Si mie mi se pare cam mult 1 octombrie. Acum depinde, la baieti cred ca nu e asa mare problema cu greutatea ca la fete si oricum urmeaza perioada de acumulare din punct de vedere fizic.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #2161
    manager violetta76's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Galati
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    "Măsurile au fost amânate pentru următoarea ședință a Comitetului Executiv." ramane asa ca o umbra, ca o amenintare.
    Dar vacanta asta compromite orice participare la etapele de cupa mandiala din octombrie. Cred ca vacanta s-a dat pana la inceputul anului universitar fiindca sunt mai multi in situatia lui Dani cu licente sau examene.

  20. #2162
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, intr-adevar..Dani spunea parca in interviul din Prosport ca are licenta. Poate asta e cauza prelungirii vacantei.
    www.fangymnastics.com

  21. #2163
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Mare dezamagire imi provoaca Dan Grecu. Chair nu ma asteptam sa tina cu dintii de scaun. Pacat

    Robert, iar incepi? Daca si Dan Grecu e las, poate ca ar fi trebuit sa se gaseasca unul mai curajos, cum e la fotbal...ca acolo cum e o infrangere, pleaca toti ca sa vina unul mai "curajos" care pleaca la primul esec. Hai s afim seriosi...de ce nu te duci tu sa ii antrenezi pe baieti...cred ca ar castiga tot in urmatorii douazeci de ani...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •