Page 5 of 131 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 2733

Thread: Diverse 2008

  1. #85
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    M-ar tenta orice competitie la care avem sansa sa mergem majoritatea de pe forum, pt ca ne dorim acest lucru. De asemenea m-ar interesa cine participa...ar fi chiar interesant daca ar veni de exemplu Beth Tweddle
    Oricum e de tinut minte aceasta competitie si poate chiar de mers
    www.fangymnastics.com

  2. #86
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Am o intrebare...campionatele scolare sunt destinate cui???
    Da,este competitia la care vin CSS-urile. Concret,vor participa pe categorii de varsta (I-IV) juniorii si junioarele.
    Te gandesti sa ajungi la aceasta competitie?

  3. #87
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Nu cred, doar ca nu stiam la ce se refera, pentru ca nu am auzit pana acum de acest tip de competitie. eu stiam doar de nationale, nu stiam ca exista si un campionat al cluburilor scolare.

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irina P View Post
    Internationalele lipsesc de pe lista competitionala (ciudat!), iar in Bucuresti nu va acea loc nicio competitie:

    4-5 Aprilie : Cupa Cetate , Deva (aerobic)
    7-10 Aprilie : Campionatele Scolare , Buzau (artistica masculin)
    10-13 Aprilie : Campionatele Scolare, Buzau (artistica feminin)
    5-7 Mai : Cupa SCC Barlad pt.copii (artistica feminin)
    16-18 Mai : Nationalele Copii , Lugoj (artistica masculin)
    23-25 Mai : Nationalele Copii, Bacau/Onesti (artistica feminin)
    29 Mai-1 Iunie : Romania-GBR , Constanta(artistica feminin)
    5-7 Iunie : Nationale Juniori Echipe, Buzau (artistica masculin)
    9-11 Iunie : Nationale Junioare Echipe , Buzau (artistica feminin)
    12-15 Iunie: Romania- Spania, Sf. Gheorghe (artistica masculin)
    27-29 Iunie: Nationalele Maestri , Ploiesti
    12-14 Iulie : Cupa Romaniei (aerobic)
    12-14 Septembrie: Campionatele Balcanice/Cupa Farul, Constanta (aerobic)
    24-26 Obtombrie: Nationalele juniori & seniori , Deva (aerobic)
    23-25 Octombrie: Nationale Juniori Individual, Bistrita (artistica masculin)
    30 Oct-1 Nov.: Nationale Junioare Individual , Deva (artistica feminin)
    Chiar e posibil sa nu se mai organizeze Internationalele Romaniei?
    Intr-adevar, in ultimii ani nu mai veneau sportivi de valoare, in afara celor din tara, dar totusi.....
    Sa fie vorba de probleme financiare?
    Era totusi o verificare inainte de europene; stiam si noi la ce nivel suntem!
    Chiar imi pare rau

  5. #89
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Despre competitia amicala din Franta de la sfarsitul lui februarie..in Prosport
    http://www.prosport.ro/index.php?sec...id=74497&rss=1
    www.fangymnastics.com

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1

    Internationalele Romaniei nu se organizeaza in 2008

    De la FRG: "Datorita particularitatilor competitionale al acestui an olimpic, federatia noastra nu va organiza in aprilie Campionatele Internationale de Gimnastica la Ploiesti, ci vom organiza un concurs international tot la Ploiesti, dar in luna iunie, odata cu Campionatele Nationale de Maestri.
    Pentru mai multe informatii, va rog sa accesati site-ul nostru (www.romgym.ro ) unde veti gasi pe prima pagina buletinul nostru informativ, cu mai multe informatii despre activitatea federatiei noastre in acest an."
    Last edited by Tess_AN; 24th January 2008 at 18:04.

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Ma bucura ce am citit despre Aluissa
    http://www.prosport.ro/articole/inca...custeanu/74499
    si daca medicii ii dau verde intr-o luna pentru antrenamente, o vad cu medalie olimpica la sarituri!

  8. #92
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ma bucur pt Aluissa, sper sa recupereze timpul pierdut cu accidentarea si sa o vedem la Beijing.
    Va fi greu Tess pt Aluissa sa se apropie de podium, pt ca nu cred ca are timpul necesar sa pregateasca 2 sarituri cu care sa se bata de la egal cu fei Cheng, jade barbosa, alicia sacramone si cele 2 koreence....m-as bucura, dar dupa o asemenea accidentare pe care a avut-o nu va putea( parerea mea), dar insa la mondialele din 2009 are sanse mari.
    www.fangymnastics.com

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Din prea mult entuziazm, am omis sa ma gindesc ca sunt doua sarituri diferite. Daca Aluissa va putea pregati doua sarituri - sper sa o faca! - eu o vad pe podium. Da, un loc pe podium va merge la asiatice, unul il ia Aluissa si pentru celalalt sa se bata Sacramore (daca va fi inclusa in echipa SUA) cu Barbosa (daca nu cade), Chusovitina si rusoaicele care vor fi. Stiu ca e un pronostic facut cu inima, dar in momentul acesta cred asta. Totul depinde de Aluissa daca va putea pregati doua sarituri. Si cred ca o va putea face.

    Aluissa la paralele pe langa Cerasela, Steliana si Sandra ne dau al doilea aparat tare alaturi de barna. Stie cineva noutati despre Sandra? Sper sa poata face individual compus sau un sol de aur si barna de podium.

  10. #94
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Asa este, Aluissa inainte de accidentare avea un exercitiu bun la paralele si cu siguranta va reusi sa recupereze mai bine la paralele pentru ca nu ii solicita genunchiul si astfel sa speram ca se trabsforma intr-o Steliana Nistor ....ne va ajuta mult la paralele, sper din suflet sa reuseasca recuperarea la cele 2 aparate la care s-au hotarat sa o pregateasca pt JO.
    www.fangymnastics.com

  11. #95
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    De la FRG: "Datorita particularitatilor competitionale al acestui an olimpic, federatia noastra nu va organiza in aprilie Campionatele Internationale de Gimnastica la Ploiesti, ci vom organiza un concurs international tot la Ploiesti, dar in luna iunie, odata cu Campionatele Nationale de Maestri.
    Pentru mai multe informatii, va rog sa accesati site-ul nostru (www.romgym.ro ) unde veti gasi pe prima pagina buletinul nostru informativ, cu mai multe informatii despre activitatea federatiei noastre in acest an."
    De unde ai informatia asta? Am inteles ca de la FRG, dar ai citit undeva sau ai primit raspuns de la ei la o intrebare?

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irina P View Post
    De unde ai informatia asta? Am inteles ca de la FRG, dar ai citit undeva sau ai primit raspuns de la ei la o intrebare?
    Cand am vazut ca nu se gasesc date pe internet, inainte de aparitia Buletinului informatic la care faceai referire in postul tau am vrut sa dau telefon si apoi m-am razgandit. Am trimis un email pe adresa federatiei si spre surprinderea mea, azi Dl. Apolozan mi-a raspuns. Am pus in ghilimele textul emailului primit de la dansul.

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Mi-ar placea sa va intalnesc la una din aceste competitii. Ce parere aveti? Nationale plus concurs international in iunie sau... ? Tinind cont de programul fiecaruia ar fi bine sa ne planificam din timp.
    Ce pacat ca nu se mai organizeaza Internationalele Romaniei!
    Sper si eu sa ne intalnim la Nationale!
    Ma bucur tare mult ca ni te-ai alaturat!

  14. #98
    sport legend Diana Filoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Belgium
    Posts
    589
    Reputatie
    1
    Buna seara!
    Multumesc pentru informatiile pe care le-ati afisat.
    In ceea ce priveste competitia de la Ploiesti, nu inteleg cum de s-a gandit FRG sa renunte la ea. Asa haotica si "neingrijita" cum era...era cat de cat buna. Asa, in iunie...cu o luna inainte de Olimpiada e putin probabil sa aiba o participarea prea numeroasa sau spectaculoasa.
    Europenele stiu ca sunt intre 3 si 6 aprilie la Clermont Ferrand...cred ca Romania are sanse la aurul pe echipe si chiar la barna si sol. Sper sa fie sanatoase fetele, dar chiar ma intrebam unde ar putea ele sa isi exerseze exercitiile cu care vor merge si la JO, inainte de Europene.
    La Paris Bercy...si poate la Cottbus, desi cred ca DTB este dupa Europene.
    [B]ROMANIA - number one gymnastics nation![/B]
    [B]Gimnastica incepe cu ROMANIA![/B]

  15. #99
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am mutat mesajele despre intalnirea noastra pe thread-ul special facut pentru asta. Pentru cei care sunt mai noi pe forum, va pun link : http://www.onlinesport.ro/forum/show...170458&page=10
    www.fangymnastics.com

  16. #100
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Din prea mult entuziazm, am omis sa ma gindesc ca sunt doua sarituri diferite. Daca Aluissa va putea pregati doua sarituri - sper sa o faca! - eu o vad pe podium. Da, un loc pe podium va merge la asiatice, unul il ia Aluissa si pentru celalalt sa se bata Sacramore (daca va fi inclusa in echipa SUA) cu Barbosa (daca nu cade), Chusovitina si rusoaicele care vor fi. Stiu ca e un pronostic facut cu inima, dar in momentul acesta cred asta. Totul depinde de Aluissa daca va putea pregati doua sarituri. Si cred ca o va putea face.

    Aluissa la paralele pe langa Cerasela, Steliana si Sandra ne dau al doilea aparat tare alaturi de barna. Stie cineva noutati despre Sandra? Sper sa poata face individual compus sau un sol de aur si barna de podium.
    Nu cred ca Aluissa ar avea sanse la medalie la sarituri, cel putin nu la olimpiada.
    In afara de Cheng si Barbosa care au dificultate maxima (13 din cele 2 sarituri), mai e si coreeanca Hong Su Jong cu dificultate maxima. Sacramone (cu 12.1) si Chusovitina (12.0) nu au nici ele sanse la medalie, decat daca una din cele 3 cade (desi penalizarea pentru cadere, 0.8 e mai mica decat avantajul dat de dificultate) sau daca upgradeaza si ele. Si mai e si a 2-a coreeanca, Hong Un Jong, cu 12.3. Atata doar ca coreencele au doar 2 locuri pentru olimpiada si nu e sigur ca Hong Un Jong va merge. Dar Hong Su Jong va merge.
    Aluissa cea mai mare dificultate inainte sa se accidenteze a avut-o in jur de 10-11 (5.8 prima si nu mai stiu exact a 2-a dar a fost sigur sub 5).
    Plus ca nu stiu daca e bine sa forteze genunchiul, si cum a zis si mikeyy, e timpul scurt. Mai bine s-ar antrena o singura saritura, chiar daca va fi din 5.8, dar sa fie mai buna decat ce au facut Nistor si Druncea la mondiale si sa ajute echipa.
    Si sa traga tare la paralele.
    Si pe urma la mondiale in 2009 am sperante sa upgradeze si sa lucreze si la a 2-a saritura si sa-si aduca inapoi si exercitiile la barna si sol, care ca junioara erau atu-urile ei.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  17. #101
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Multumesc si eu pentru informatiile oferite de membrii acestui forum si imi pare rau ca nu scriu prea des dar intru in fiecare zi pe acest forum pentru ca in mod cert este cam singurul loc in care pot gasi noutati despre gimnastica.
    Ma bucur mult pentru Aluissa si sa speram ca se va recupera

  18. #102
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Ma bucur Ela Diana ca urmaresti cu regularitate ceea ce se scrie pe forum, insa atunci cand vei avea ceva de spus -fa-o fara a avea retineri.

  19. #103
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pe intlgymnast se pot vota gimnastii anului 2007 ( feminin si masculin). La fete este nominalizata si Steliana Nistor. Daca vreti sa o votati puteti sa o faceti pe site-ul urmator: http://intlgymnast.com/goty2007/index.html pana pe data de 9 februarie 2008
    www.fangymnastics.com

  20. #104
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Super!!!!CATEGORIC o votez pe Stela!!!

  21. #105
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Bine ca ne-ai spus, Mihai.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •