Page 3 of 131 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 2733

Thread: Diverse 2008

  1. #43
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca ati vazut articolul asta pe prosport

    http://www.prosport.ro/articole/gimn...entru-jo/72761

  2. #44
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    am si eu o intrebare...catalina s'a retras de tot? am auzit ca s'ar fi intors iar la gimnastica...iar belu va antrena din nou?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  3. #45
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Conform ultimelor anunturi oficiale, Catalina s-a retras pe undeva prin decembrie anul trecut, pentru a doua oara in cariera ei. Despre Belu nu stiu ce sa spun, el a declarat ca se va intoarce in sala, intrucat nu poate avea functia administrativa pe care o ocupa acum dect pe termen scurt.

  4. #46
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    multumesc imi pare extrem de rau ca ponor s'a retras
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  5. #47
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Cred ca tuturor ne pare pentru ca, oricum ar fi fost, era un plus mare pentru echipa

  6. #48
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    www.fangymnastics.com

  7. #49
    junior vio76's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    Ati vazut aseara pe TVR1 reportajul despre lotul masculin? Dan Grecu spunea ca dragulescu nu va forta sa fie pregatit pentru Europenele din mai ci o ia incet sa fie bine pentu Beijing. Grecu a mai spus ca in ianuarie si februarie pe pune accent pe acumulare si se fac intens exercitii de forta. Dragulesu a spus ca a inceput sa faca lucruri usoare si nu are nici un fel de probleme dar astepata sa vada cum va fi cand va face aterizari.

  8. #50
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Un interviu cu Marian Dragulescu in Prosport
    http://www.prosport.ro/articole/mari...obiectiv/73578
    www.fangymnastics.com

  9. #51
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am o intrebare. Stie cineva cand vor avea loc Internationalele Romaniei?? Eu am cautat, dar nu am gasit nicio informatie
    Cred ca ar trebui sa fie prin martie, tinand cont ca in prima sapt din aprilie sunt Europenele. De obicei organizau Internationalele cam cu o luna inainte de Europene....
    www.fangymnastics.com

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Am o intrebare. Stie cineva cand vor avea loc Internationalele Romaniei?? Eu am cautat, dar nu am gasit nicio informatie
    Cred ca ar trebui sa fie prin martie, tinand cont ca in prima sapt din aprilie sunt Europenele. De obicei organizau Internationalele cam cu o luna inainte de Europene....
    Te-ai uitat pe site-ul federatiei?

  11. #53
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da m-am uitat...la sectiunea Calendar pauza totala....asta e
    www.fangymnastics.com

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Da m-am uitat...la sectiunea Calendar pauza totala....asta e
    Mai era un site in care erau date toate competitiile de gimnastica si parca acolo aparea si Internationalele Romaniei doar ca nu mai dau de el

  13. #55
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    La un moment dat o sa fie pe www.gymmedia.com - deocamdata cred ca este cam devreme. Desi si eu le caut cu nerabdare...

  14. #56
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pe Gymmedia e calendarul...complet as spune..vad ca sunt trecute si niste concursuri de verificare in Germania prin iulie unde va merge si Romania, plus toate celelalte competitii...sa speram ca vor mai adauga
    http://www.gymmedia.com/gymcalendar/...r.asp?calid=63
    www.fangymnastics.com

  15. #57
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Alte competitii postate pe gymworld de Tes:

    February
    29: France vs Romania (WAG), Rouen

    March
    1: American Cup (MAG/WAG), NYC
    4-6: World Cup Doha (MAG/WAG)
    21-23: World Cup Szombathely, Hungary

    April
    1-2: Siska Gym international (WAG), Slovenia
    3-6: European Championships (WAG jr/sr), Clermont Ferrand
    11-13: Turnier der Meister, Cottbus
    25-27: World Cup Maribor, Slovenia

    May
    5-11: European Championships (MAG jr/sr), Lausanne
    29-30: World Cup Moscow

    June
    13-15 Romania vs Spain vs France (MAG), Romania

    July
    5: Germany vs Romania vs Switzerland (MAG), Singen, Germany
    12: Germany vs France vs Romania (WAG), Germany

    August
    8-24 Olympic Games Beijing

    September
    25-27: World Cup Ostrava, Czech Republic

    October
    17-19: Glasgow Grand Prix
    29: Arthur Gander Memorial

    November
    2: Swiss Cup
    14-16: DTB Pokal
    15-16: Toyota International, Japan
    22: Alpen Adria Cup, Austria

  16. #58
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Se pare ca in 12-16 mai, la Tianjin (locatia Mondialelor din 1999), China organizeaza o etapa de cupa mondiala categoria A (deci senioare de valoare).
    Sursa: site-ul FIG http://www.fig-gymnastics.com/index2.jsp?menu=diswag

  17. #59
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Intr-un interviu aparut in editia online a revistei "International Gymnast", Nellie Kim afirma ca deja Comitetul Tehnic Feminin a cerut Comitetului Executiv al FIG numararea doar a 8 elemente in loc de 10 in alcatuirea notei de plecare pentru o evolutie. "Daca ar fi dupa mine, as aduna valorile a doar sase elemente, intrucat nu imi doresc ca o gimnasta sa castige doar pentru ac are cele mai multe elemente dificile. Prefer sa vad un exercitiu concis ca elemente dificile, dar sa fie o executie de clasa. De exemplu, daca la sol o gimnasta are un dublu intins, o Tsukahara si un dublu Arabian (dublu grupat), nu mai este nevoie sa arate si surub dublu. In momentul de fata este un adevarat maraton, cresterea numarului elementelor acrobatice, mai ales la sol, nefiind neaparat un lucru bun."

    Asa, ca o concluzie, as spune ca nu ea este "lupul rau"

  18. #60
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Intr-un interviu aparut in editia online a revistei "International Gymnast", Nellie Kim afirma ca deja Comitetul Tehnic Feminin a cerut Comitetului Executiv al FIG numararea doar a 8 elemente in loc de 10 in alcatuirea notei de plecare pentru o evolutie. "Daca ar fi dupa mine, as aduna valorile a doar sase elemente, intrucat nu imi doresc ca o gimnasta sa castige doar pentru ac are cele mai multe elemente dificile. Prefer sa vad un exercitiu concis ca elemente dificile, dar sa fie o executie de clasa. De exemplu, daca la sol o gimnasta are un dublu intins, o Tsukahara si un dublu Arabian (dublu grupat), nu mai este nevoie sa arate si surub dublu. In momentul de fata este un adevarat maraton, cresterea numarului elementelor acrobatice, mai ales la sol, nefiind neaparat un lucru bun."

    Asa, ca o concluzie, as spune ca nu ea este "lupul rau"
    Multumesc,Cris.Ce bine ar fi sa faca ceva bun acest comitet!

  19. #61
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    http://www.youtube.com/watch?v=2R2mDCb2Qmw
    O mica inregistrare de la Gala unde a fost invitata Catalina Ponor, spectacol in care au fost combinate 2 sporturi ( gimnastica si patinaj artistic) Alaturi de Catalina a mai fost Nastia Liukin, Paul Hamm si alti gimnasti, iar in tabara cealalta campionii mondiali la perechi Xue Shen si Hongbo Zhao, campionul olimpic Evgheni Plushenko , campioana olimpica Shizuka Arakawa si Surya Bonaly
    Last edited by mikeyy; 20th January 2008 at 01:27.
    www.fangymnastics.com

  20. #62
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    multumim! foarte frumos
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Intr-un interviu aparut in editia online a revistei "International Gymnast", Nellie Kim afirma ca deja Comitetul Tehnic Feminin a cerut Comitetului Executiv al FIG numararea doar a 8 elemente in loc de 10 in alcatuirea notei de plecare pentru o evolutie. "Daca ar fi dupa mine, as aduna valorile a doar sase elemente, intrucat nu imi doresc ca o gimnasta sa castige doar pentru ac are cele mai multe elemente dificile. Prefer sa vad un exercitiu concis ca elemente dificile, dar sa fie o executie de clasa. De exemplu, daca la sol o gimnasta are un dublu intins, o Tsukahara si un dublu Arabian (dublu grupat), nu mai este nevoie sa arate si surub dublu. In momentul de fata este un adevarat maraton, cresterea numarului elementelor acrobatice, mai ales la sol, nefiind neaparat un lucru bun."

    Asa, ca o concluzie, as spune ca nu ea este "lupul rau"

    O sa fiu avocatul diavolului, dar nu mi se pare normal nici sa revenim la exercitiile tip Khorkina de la sol. Pana la urma e gimnastca. Sunt de acord sa se puna o limita peste care indiferent ce elemente grele pui nu poti trece, insa nici nu se poate puncta la fel un exercitiu usor cu unul greu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •