Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 60

Thread: Tiberiu Ghioane

  1. #22
    senior
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Hai Ghioane!
    I´m not Romanian;all of you can write Romanian but please let me write in English. Thanks.

  2. #23
    violenţă 0! R9's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    158
    Reputatie
    1

    Thumbs up Ghioane!

    Am vazut 3 trei meciuri cu el in ultimile luni si a jucat destul de bine.
    Este un castig pentru nationala,mai ales daca este in forma.
    Pancu,Ganea,Contra pot aduce un beneficiu nationalei doar daca sunt in forma,la fel ca ceilalti jucatori.
    Piturca ramane sa stabileasca care jucatori sunt in forma si sa vedem daca are noroc.
    Eu sper sa aiba!

  3. #24
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Un jucator care are potential trebuie sa joace la nationala dar depinde si de antrenor ce poate sa-l introduca in tactica lui sau nu.
    Iordanescu l-a folosit pe Ghionea o periada de timp dar au aparut in prim plan alti jucatori cum ar fi Plesan,Marica care l-au determinat sa ia alte decizii in alcatuirea unei echipe competitive.
    Cred ca Piturca va folosi mult mai putini jucatori in echipa nationala decat Generalul si anume pe aceia care sunt constanti in evolutiile la nationala si nu la cluburi.
    Ghionea este un jucator valoros care a demonstrat ca isi face treaba de-a lungul mai multor meciuri la nationala.

  4. #25
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    sper sa fie convocat cat mai curand(de fapt sa accepte convocarea) ca e jale mare pe partea dreapta a nationalei, florentin petre ala e degeaba - nu lam vazut jucand bine in vrun meci , iar ghioane pare sa nu aiba rival la titularizare pe postul de mijlocas dreapta.
    @john goodboy : ce treaba are plesan si marica cu postul lui ghioane(nu ghionea cum se pare ca faci confuzie - unul e fundas central: ghionea , iar celalalt mijlocas dreapta - ghioane) cand plesan joaca mijl central iar marica joaca varf .
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  5. #26
    junior 777's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    prizonier in BucUreshti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    Se Intoarce Ghioane La Vechile Obiceiuri?
    [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B][CENTER]Cand suntem toti, va umilim ! Cand sunteti toti, sunteti prea putini...[/CENTER][/B][/COLOR][/SIZE]
    [CENTER] [/CENTER]

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Adica? Ce vrei sa zici? Care obiceiuri?

  7. #28
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Ar fi bine daca s-ar intoarce la vechile obiceiuri!
    ...Iker Casillas

  8. #29
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Fie-va mila ... ma chinui sa inteleg despre ce este vorba ...
    obiceiuri ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Asta incercam si eu ieri sa inteleg...ce obiceiuri....

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Thumbs down Credeti ca Galca, Ilie sau Ghioane ne vor califica la Mondiale?

    Eu spun ca echipa nationala nu se va califica la mondiale cu ....sau fara jucatori astia .......eu sper sa ne calificam sa ne scoata cu toti in strada ca sa petrecem

  11. 30th January 2005, 04:42
    Reason
    de fapt.. ce-mi bat capul :)

  12. #32
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Galca? NO WAY....
    Adi Ilie si Ghionea? SA vedem cat vor fi de folositori....
    DE calificat e fff greu dar....sa speram....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micºorarea salariului cu 30 la sutã?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc sã rãspund ºi eu la fel într-o perioadã delicatã. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  13. #33
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ar trebui bagat in seama si Craioveanu este singurul roman care mai activeaza in Primera si se descurca foarte bine, fiind conducatorul de joc a lui Getafe
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  14. #34
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Poate ii dam cetatenia lui Ronaldinho si S`Eto si vin ei sa joace pentru noi cu Olanda!

  15. #35
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Singuri nu pot califica pe nimeni. Fotbalul se joaca in 11 si nu vad cum ar putea sa strice convocare si eventual folosirea lor. Multi dintre voi nu dati 2 bani pe Adi Ilie desi acum 4-5 ani era idolul vostru. Nu stiu cum puteti sa refuzati jucatori cu experienta deosebita in fotbalul extern cum sunt cei doi. Despre valoare lui Adi Ilie nu are rost sa mai vorbim iar Galca a fost intotdeauna un jucator care mi-a placut, muncitor. Nu stiu daca vor califica, dar cu siguranta vor ajuta, iar eu unul ii prefer pe ei decat unor amarati din diviza A care au vazut Europa doar in vacanta.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  16. #36
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    .......interesanta metoda de intinerire a lui Pitzurka/.......a promis ca aduce un suflu nou la echipa, dar se pare mai degraba noua nationala respira cam greu la virstele" astea
    Oierule, ramii la stana!

  17. #37
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Lasa-ma ca de 5 ani se tot intinereste echipa (de la euro 2000). Voi nu v-ati saturat de atatia ani de intinerire e nationalei? Sa joace cei mai in forma jucatori, nu conteaza ca au 20 sau 30 de ani.

  18. #38
    senior
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    What does it happen with Tibi? Oh man..
    I´m not Romanian;all of you can write Romanian but please let me write in English. Thanks.

  19. #39
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Da chiar asa...ce s-a intamplat? Ca parca era in Romania...

  20. #40
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Veste soc in aceasta seara pentru Tiberiu Ghioane, acestuia i-a fost descoperit un cheag de sange la creier si risca sa isi piarda nu doar cariera fotbalistica, ci chiar si viata... Presedintele lui Dinamo Kiev a declarat ca ii pare nespus de rau de cele intamplate pentru jucatorul sau si ca spera intr-o minune ca acesta sa se recupereze.Medicii au spus ca este prea devreme pentru a se da un prognostic exact, se stie doar ca jucatorul are o microtromboză la nivel cerebral si ca timpul va spune mai multe...
    Free Sevilla!!!!

  21. #41
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    mare pierdere pt. fotbalul nostru!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  22. #42
    senior
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Curaj Tibi!
    I´m not Romanian;all of you can write Romanian but please let me write in English. Thanks.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •