Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: DECLARATII SOC DINEL STAICU !!!

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Declaratii Soc Dinel Staicu !!!!

    Pe canalul Sport Tv in dezbatere televizata Dinel Staicu face declaratii absolut socante!

    = Gica Popescu va fi impresarul tuturor jucatorilor Universitatii!
    = Universitatea va avea prioritate la orice jucator produs la Scoala de
    fotbal Gica popescu , care vor fi transferati fara ca Popescu sa mai
    detina procente din contractele jucatorilor!
    = In locul celor doi vor veni doi jucatori cu profil ofensiv , cunoscuti ,
    straini ( unul a mai jucat in Romania ...oare sa fie marocanul ala de la
    Rapid !?) deoarece compartimentul deficitar este atacul!


    Daca este adevarat , apreciez ca Mititelu a fost sacrificat in favoarea lui Gica Popescu , stiuta fiind antipatia dintre cei doi! Si nu pot sa nu ma intreb:
    Daca lui Staicu ii iese si acum ? Daca in ciuda tuturor evenimentelor lucrurile vor merge bine pentru Universitatea?

  2. #2
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Atentie staicu, vrea sa distruga complet echipa. Se vrea ca Universitatea Craiova sa devina satelistul rapidului.
    Cei din Craiova care cititi aceste randuri, atacati-i cum puteti fiecare pe dinel staicu si interesele lui gica popescu aici.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pacala , de ce ar vrea sa distruga Staicu o echipa pe care tot el a construit-o ?
    Uite ce zice demisionarul Mititelu de situatia de fata:

    "Patronul Universităţii a avut în mână pâinea şi cuţitul la tratativele plecării celor doi jucători la Rapid. Conform fostului preşedinte Adrian Mititelu, "probabil Dinel Staicu a vrut să termine odată cu toate aceste presiuni. Gică Popescu voia renegocierea jucătorilor cu Universitatea, în noile contracte urmând să existe o clauză care spunea că pentru 400.000 de dolari fotbaliştii se pot transfera oricând de la Universitatea. Cum jucătorii se aflau în coproprietate, însemna că respectivii doi puteau fi luaţi oricând de la gruparea olteană pentru jumătate din această sumă". Acesta a adăugat că, dacă ar fi fost după el, i-ar fi lăsat pe margine pe cei doi până la finele contractelor: Ionuţ Rada avea contract cu Universitatea până în ianuarie 2005, iar Ionuţ Stancu - până în iulie 2007."

    Mai mult Staicu a declarat in aceeasi dezbatere televizata ca va renunta si la jucatorii lui Mititelu ( care este in aceeasi situatie cu Popescu , adica detine 50% ).

  4. #4
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    ce jucatori are Mititelu la Craiova, mc breen si Biemme ,mai sint altii? nu cred

    legaturile pe care se preconizeaza sa le aiba Craiova cu scoala lui gica popescu duc clar si logic la aceasta idee a aservirii Universitatii. Nu trebuie sa fie un jucator in coproprietate,Este de ajuns sa semneze cu gp contract de impresariat si sa aiba o clauza de reziliere mica. Asta cu clauzele de reziliere e gresela voita sau dintr-o imensa prostie facuta de la inceput de dinel staicu.

    nu trebuia sa dea jucatori la echipe din bucuresti,asta se stia foarte bine.Putea sa-i vanda el in afara pe bani de 10 ori mai multi si ca o coincidenta, cei doi jucatori s-au dus la Rapid adica acolo unde este presedinte patronul firmei de impresariat la care lucreaza licheaua gp. Ala a fost un dialog intre doua lichele si dupa acel aranjament marsav, dinel incearca s-o scoata basma curata sau si mai rau, este atat de ******* incat nici nu pricepe ce plasa i se intinde de catre clanul mafiot giovani becali,copos,victor becali, gp, netoiu,gheara.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #5
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Un lucru ma deranjeaza cred cel mai mult: dupa cum spunea si Pacala, ei puteau fi vanduti (cel putin Rada) cu preturi mult mult mai mari. Amandoi sunt tineri si au viitorul in fata. Dar cand interesul propriu este mai presus decat orice, asta deja depaseste mult din atributiunile unui inverstitor cinstit si onest.
    Cred ca nu trebuie rabufnit, nu cred ca jucatorii puteau fi tinuti cu forta oricat de mult ne-am fi dorit. Ceea ce e mai trist e modul in care s-a facut tranzactia. Si tare sunt curios ce "straini" va aduce la echipa... daca unul din ei ar fi Makinwa (parca asa il chema) atunci e de rau.
    Trebuie sa ne pastram totusi optimismul pana in ultima clipa...sa vedem ce ne rezerva zilele urmatoare

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    DECLARATIILE SOC CONTINUA: GAZETA DE SUD

    "Stia de mult despre tratativele cu Rapid pentru Rada si Stancu. In ultima vreme insa a ales sa ma lucreze pe la spate“, a mai spus Staicu despre Mititelu


    • Mario MORCOV, Liviu BISTRICEANU

    Cind l-am sunat pentru a-i solicita parerea cu privire la demisia presedintelui Adrian Mititelu, patronul Universitatii, Dinel Staicu, a replicat: „I-o aprob, nici o problema! Pai, a plecat pentru ca stia ca nu o sa mai aiba viata cu mine. Stia de toate discutiile mai vechi in legatura cu jucatorii lui Gica Popescu, a fost de acord si in ultima vreme a inceput sa ma lucreze pe la spate. Cum ar veni, eu ii spuneam tot, il consultam si el s-a gindit acum sa intoarca galeria impotriva mea, adica sa comande pe banii mei. Ca tot sintem la galerie, nici ea, sau o parte a ei, nu-i inghitea deloc pe jucatorii lui Gica Popescu. Si tocmai cei care stiau ca planuisem afacerea de care se tot face atita tam-tam si-au gasit acum sa tipe cel mai tare si sa plinga pe umarul lui Mititelu!“.

    „Eu voi avea 50 la suta din FC Craiova!“
    Parca nervos ca presa si insusi presedintele sau de pina ieri l-au atacat doar pe el in ultima vreme, Dinel Staicu a continuat sa faca niste dezvaluiri senzationale: „Va spun eu, Mititelu era de mult cu gindul sa devina patron la fosta FC Extensiv, actuala FC Craiova. Dar cum, ca si aici este o parte interesanta? Le-am dat fratilor Mihailescu 780 de mii de dolari si daca nu-i primesc pina la 30 aprilie, societatea mea care patroneaza clubul alb-albastru, adica SC FC Universitatea SA, va detine 50 la suta din FC Craiova. Evident, cealalta jumatate este a lui Paul Valuta.
    In ultima vreme insa m-am prins ca Mititelu incerca sa puna el mina pe cele 50 la suta, care mi-ar fi revenit mie, cautind sa ajunga la o intelegere cu Mihailestii. Uite ca acum m-am saturat sa ma tot loveasca pe la spate si oricum il dadeam eu afara daca nu demisiona el“.

    Schimbari majore la club
    Dinel Staicu a recunoscut ca in aceasta seara va face modificari serioase in organigrama clubui. Parasit de Mititelu, Staicu nu-si face nici o problema: „Deocamdata, eu voi fi presedinte executiv! L-as pune pe Pavel Badea, un baiat deosebit, dar nu vreau sa-l expun in actuala stare de lucruri, mai ales ca nu are nici o vina“.
    Daca in cazul lui Badea, Staicu a lasat sa se inteleaga ca va fi unul dintre oamenii sai de incredere, despre antrenorul Nicolo Napoli, adus si platit de Mititelu dupa stiinta noastra, patronul a comentat: „Voi avea o discutie si cu Napoli, iar daca el vrea sa ramina, eu nu ma voi opune. Bineinteles, va trebui sa semneze un contract cu mine. Daca Nicolo refuza, atunci va trebui sa ma decid in privinta unui alt antrenor“.
    Despre jucatorii lui Adrian Mititelu, Staicu a declarat: „Pe Biemme il dau afara! Pe McBreen il chem la negocieri si daca vrea sa semneze cu mine, ramine. Ce s-o mai lungesc, jucatorii lui Mititelu vor sta la Universitatea fara nici o problema, dar va trebui sa semneze alte contracte, adica sa depinda doar de societatea pe care o patronez eu!“

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gazeta Sporturilor merge mai departe anutandu-l pe Badea ca viitor principal!

    "Napoli în pericol!
    Plecarea lui Adrian Mititelu i-a pus în pericol şi pe jucătorii pe care el i-a adus în Bănie. "Bieme va fi sigur dat afară, iar McBreen va rămîne doar dacă acceptă să semneze un nou contract, în condiţiile puse de mine", a mărturisit Staicu. Şi Nicolo Napoli, sosit la Universitatea tot pe filiera Mititelu, va trebui să-şi negocieze un alt angajament: "În cazul în care nu va accepta, o să-mi caut antrenor, ce să fac?!". Dacă italianul va pleca, Badea va fi reinstalat "principal".

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Cred ca Napoli v-a pleca! El a fost adus de Mititelu si nu cred ca Staicu l-a agreat foarte mult nici l-a inceput:"L-am adus pe Napoli, mai mult, pentru a da culoare fotbalului romanesc", declara Staicu anul trecut..
    Personal, as vrea sa ramana, jucatorii i-l agreaza si i-i accepta metodele de lucru, insa nu cred v-a accepta sa se afle in situatii similare , in care v-a afla din presa despre transferul jucatorilor sai la alte echipe..
    Cat despre numele jucatorilor vehiculate deja, e praf in ochi, pentru Staicu e o simpla manevra de a mai castiga ceva timp..Ziaty, dupa cate stiu (daca v-a accepta) v-a primi la rusi un salariu de $250000 pe an; la Craiova mai mult de 80000$ nu-i da Staicu..
    Nita de la Rapid, ar fi o solutie, el inca nu a semnat o prelungire a contractului cu Rapid, insa nu cred ca v-a veni...
    Am impresia ca Staicu i-i pregateste locul lui Popescu, care v-a prelua echipa in vara...

    FORZA STIINTA!!!

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nita e bun, ar fi bine sa vina, dinel daca il stia pe mititelu hot, de ce l-a lasat sa-l aduca pe napoli ca sa-l demisioneze acum? De ce nu a ramas cu Badita principal si toate mergeau ca pe roate, numai ca staicu e tampit din calea afara...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Adi , daca iti aduci aminte , la un moment Staicu s-a retras partial , si l-a numit pe Mititelu presedinte! I-a dat oarecum mana libera! Se pare ca Mititelu s-a intins mai mult decat i-a fost plapuma!

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    mititelu a fost prost, putea sa preia clubul atunci si sa-l lase pe dinel pe dinafara
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Am o umila intrebare: Cum se impaca reconcilierea asta intre galerie si Staicu cu ura voastra fata de Gica Popescu???
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    JJ , este problema noastra ! Poate ti-as fi raspuns , daca nu ar fi fost tonul ironic al intrebarii si ai fi dorit o discutie serioasa! Iti propun sa lasi la o parte incercarile de a ne provoca ! Daca vei continua vei fugi din nou si te vei plange lui vadim ca te-am oprimat! Ti-am mai spus , vrei o polemica , deschide un thread pe intern, daca suporterii craioveni doresc sa discute cu tine , bine ! daca nu , iar bine!

  14. #14
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    edmond, nu sunt eu cel mai rau lucru care se poate intampla pe forumul asta al vostru. Relax. Totusi, care este opinia predominanta a galeriei: cea de la aeroport de duminica sau cea a celor de ieri de la stadion care il aprobau si ii faceau galerie lui Staicu?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Personal, cred ca v-a trebui sa existe o reconciliere adevarata intre Gica Popescu si galerie, pentru ca toti vor avea de castigat..Popescu,este singurul care poate sa faca din Craiova o echipa de talia europeana...Are bani, o imagine foarte buna afara, o scoala fe fotbal care foarte usor poate fi transformata in pepiniera Stiintei..
    Are si el pacatele sale, insa si le-a cam marturisit, asa ca nu vad de ce nu ar putea face treaba buna la Craiova...Daca ati avea de ales intre Popescu si Staicu, voi pe mana cu-i ati merge?

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pe a lui Popescu, dar fara ca el sa aiba orice fel de legatura cu clanul Becali, sa fie independent!
    Last edited by EDMOND_; 25th February 2004 at 13:06.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pe a amandoura! Popescu nu are banii lui Staicu si nu imi aduc aminte in Romania sau in Europa vreun mare jucator care sa se implice financiar la o echipa! nu zic ca nu se poate , dar nu imi aduc aminte de vreunul....
    Ultimele declaratii ale lui Staicu sunt in directia unei reconcilieri totale cu Staicu si aducerea lui Popescu langa echipa! Trebuie insa sa asteptam si reactia lui Popescu!

  18. #18
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    pacala, spui prostii. Am tot respectu ptr tine, te vad un baiat inteligent, dar cum poti sa sustii ca staicu vrea sa distruga echipa?? Si gica popescu e numai pe interes. Staicu e o persoana mândra,poate are prea multa personalitate, niciodata nu o sa fie sluga cuiva... mai ales ca are mentalitate comunista. Daca vroia sa distruga echipa putea sa vanda o gramada de jucatori, care au fost curtati intens de alte cluburi.Uita-te la dinamo, acolo se vede borcea si netoiu ca au vandut jucatori la greu, sunt curios cum se descurca javrele, pardon, câinii in retur.Asta e umila mea opinie vis-a-vis de dinel.
    jj sa te lamuresc si pe tine.Baietii au fost la aeroport in speranta ca o sa-i convinga pe jucatori sa vina la Craiova. S-a exagerat putin prin ziare. iti spun sigur. Inka ceva, Staicu e simpatizat de toata galeria, chiar daca de multe ori nů`s multumiti de transferurile care le face. Pana la urma afacerea cu voi, nu a iesit chiar atat de prost.
    Si intre galerie si GP exista un pact de neagresiune. Blondu si Charly sunt 100% pentru impakarea cu GP, insa mai sunt unii dintre membri galeriei care nu l-au iertat. Daca mai ai alte nelamuriri intreaba. Eu incercai sa-ti explik, acum incearca sa reusesti sa intelegi. Bafta !
    Forza STIINTA!
    Amor de lejos, felices los quatro....

  19. #19
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by MATRIX98
    Eu incercai sa-ti explik, acum incearca sa reusesti sa intelegi. Bafta !
    OK, am incercat!

    Quote Originally Posted by EDMOND_
    nu imi aduc aminte in Romania sau in Europa vreun mare jucator care sa se implice financiar la o echipa! nu zic ca nu se poate , dar nu imi aduc aminte de vreunul....
    Toni Dobos la Poli?
    Sabau la U Cluj?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Jj , credeam ca esti serios mah! Toni Dobos , Sabau...pai cati bani au bagat acolo si ce au reusit sa faca!? Toni Dobos nu este singur acolo, il ajuta mai multi din cate stiu eu... Oricum nici Popescu nu are forta necesara sa tina o echipa! Vorbeam de un caz fericit , unul care sa investeasca serios si sa obtina rezultate!
    Hai sa inchidem subiectul si sa ramanem cat de cat prieteni , pentru ca in ciuda investitiilor nu sunteti chiar asa departe de noi in clasament , si nu fi asa sigur pe rezultatele din retur... pentru ca eu personal nu am nici o incredere in Dan Petrescu...ramane sa vedem ! Si nici voi nu ar trebui sa fiti chiar asa fericiti cu un antrenor de origine stelista si un presedinte care a visat si viseaza inca la Dinamo ( unde mai pui ca este prieten bun cu Netoiu ) . Eu zic sa asteptam si ne vom convinge! Nu are rost sa ne aratam muschii acum , atat timp cat relatiile de pana acum dintre suporterii nostri sunt au fost cat de cat rezonabile ! Crezi ca este mare lucru sa facem si noi un pas si sa intram pe forumul Rapidului si sa-l facem varza!
    Sa fim seriosi!

  21. #21
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    nu spun deloc prosti matrix. Staicu este un gunoi si te vei convinge si tu de asta.
    Prin venirea lui gica popescu si la hagi la echipa am devenit satelitul taganilor
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •