View Poll Results: considerati ca aceasta postare trebuia stearsa?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • da

    5 35.71%
  • nu

    9 64.29%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: considerati ca acest post intruneste conditiile de a fi sters?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budapesta
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    considerati ca acest post intruneste conditiile de a fi sters?

    asta am postat pe forumul universitatii craiova si a fost sters de doua ori fara avertisment sau instiintare prin private message asupra motivelor:
    dragi olteni,
    am sa va fac onoarea de a posta primul meu mesaj pe forumul universitatii craiova. citesc acest forum de citeva luni si mi-am putut forma o parere despre membrii lui. incep prin a posta aici pentru ca mi s-a parut cel mai fierbinte subiect.
    din cite am observat eu pe acest forum TOT ce se spune despre olteni este si adevarat. sunteti singurii suporteri de pe acest site ce nu accepta sa fie contrazisi si asta ar trebui sa va dea de gindit. cu ceva timp in urma ii luati apararea lui staicu. astazi il injurati. ce s-a schimbat intre timp? staicu a vindut (sau e pe cale sa vinda) doi jucatori si asta va scoate din minti. pot sa-mi permit sa va intreb de ce? v-ati gindit (daca nu cer prea mult) ca are si el socotelile lui? ca pentru el fotbalul este in primul rind o AFACERE? ca el este un om de afaceri si nu vrea sa piarda? ca pina una alta asta este principala sursa de venit a cluburilor din tara asta? sint sigur ca la asta nu v-ati gindit si nici nu ma mir prea tare.
    am citit mai sus niste chestii de genul: "iesi de aici ca aici e forumul nostru". daca la craiova inca nu s-a auzit sa stiti ca un forum este un loc PUBLIC in care fiecare isi poate da cu parerea in limitele bunul simt. acest bun simt vad ca-i lipseste tocmai unui moderator care il catalogheaza pe staicu drept "labagiu". draga domnule moderator, e frumos? daca eu ti-as posta ceva de genul asta mi-ai sterge mesajul, incearca sa te moderezi singur daca nu cer prea mult.
    de incheiere ca tot le stiti voi pe toate:
    credeti ca universitatea sta in doi jucatori? daca e asa nu vi se pare foarte grav?
    mai lasati amenintarile la adresa lui staicu ca nu aveti voi ce sa-i faceti, pina una alta el v-a scos din mizeria in care va adusese un alt oltean de-al vostru.
    fiti realisti sau stringeti bani si investiti voi acolo. sint sigur ca nu veti vinde nici-un jucator pentru un timp indelungat de maximum un an.
    p.s. vad ca unii dintre voi sint campioni la postari, nu ca ar si spune ceva, ma refer la cantitate. de aici deduc ca voi va plictisiti ingrozitor pe la locurile voastre de munca ca de aia e craiova printre fruntase la somaj.
    p.s.2 incercati sa va mai descretiti fruntile ca viata e scurta si sa mai ascultati si alte pareri. lasati principiul ala comunist "cine nu e cu noi e impotriva noastra", daca cineva nu va da dreptate nu inseamna ca vrea raul craiovei.
    pace voua

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    In mod cert Craiova nu sta in doi jucatori, mai ales cand acestia sunt "celebrii" Rada si Stancu. Este o lupta de orgolii, iar suporterii reactioneaza dupa cum ii bate si pe ei vantul.

  3. #3
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    tonul mesajului tau este condescendent din chiar primele rinduri " va fac onoarea" pin' la sfirsit. cine esti ma tu sa ne faci noua onoarea. ar trebui sa ne prosternam in fata ta ca ai binevoit sa te cobori printre niste bieti olteni muritori ca sa-i luminezi cu intelepciunea sfaturilor tale, sfaturi pe care nimeni nu ti le-a cerut si astea date pe acelasi ton sfidator care ar risca sa incinga spiritele.ai ceva de impartit cu oltenii fa-o pe intern,deschie un topic si intituleaza-l "invataturile marelui nelu catre sarmanii ignoranti olteni" sau cum vrei tu.
    pe sectiunea suporter a universitatii ar fi bine sa eviti a posta mesaje provacatoare, iar mesajul tau este tocmai unul de acest gen.gindeste-te in felul urmator, ca tot esti vecin de-al nostru din occidentul cu idei federatiste:fiecare sectiune a forumului are anumite reguli, unele distincte de regulile intregului, iar tu tocmai ai incalcat pe forumul nostru o astfel de regula.in concluzie postarea intruneste toate conditiile pentru a fi stearsa.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budapesta
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    In mod cert Craiova nu sta in doi jucatori, mai ales cand acestia sunt "celebrii" Rada si Stancu. Este o lupta de orgolii, iar suporterii reactioneaza dupa cum ii bate si pe ei vantul.
    domnule, eu inteleg ca sint orgolii mari, dar nu inteleg incapatinarea. consider ca dialogul este o buna cale de a afla calea corecta. ramin la parerea ca moderatorul de pe forumul craiovei este oltean:-) altfel nu vad de ce nu accepta dialogul ci doar imi sterge mesajele.
    citesc acest forum de ceva timp si am vazut chestii mai urite care nu au fost sterse.
    poate le vine mintea la cap pina la urma si renunta la amenintari si la prostiile cu gica popescu care daca nu este prost nu mai e un bun oltean. la fel si pentru staicu si jucatorii ce vor salarii mai mari.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budapesta
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by qristi
    tonul mesajului tau este condescendent din chiar primele rinduri " va fac onoarea" pin' la sfirsit. cine esti ma tu sa ne faci noua onoarea. ar trebui sa ne prosternam in fata ta ca ai binevoit sa te cobori printre niste bieti olteni muritori ca sa-i luminezi cu intelepciunea sfaturilor tale, sfaturi pe care nimeni nu ti le-a cerut si astea date pe acelasi ton sfidator care ar risca sa incinga spiritele.ai ceva de impartit cu oltenii fa-o pe intern,deschie un topic si intituleaza-l "invataturile marelui nelu catre sarmanii ignoranti olteni" sau cum vrei tu.
    pe sectiunea suporter a universitatii ar fi bine sa eviti a posta mesaje provacatoare, iar mesajul tau este tocmai unul de acest gen.gindeste-te in felul urmator, ca tot esti vecin de-al nostru din occidentul cu idei federatiste:fiecare sectiune a forumului are anumite reguli, unele distincte de regulile intregului, iar tu tocmai ai incalcat pe forumul nostru o astfel de regula.in concluzie postarea intruneste toate conditiile pentru a fi stearsa.
    serios? poate ca am fost un pic ironic dar nu m-am putut abtine vazind ce ineptii debitati acolo. referitor la reguli afla ca le-am citit si n-am gasit ceva "special" pentru olteni. nu se face referire nicaieri cum ca pe voi trebuie sa va trateze omul altfel, poate doar vorbele din popor ne invata asta.
    nu stiu unde ai vazut tu "ma ca fiecare sectiune a forumului are anumite reguli"

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    qristi, nu stiu exact cine esti, insa nu cred ca ai dreptul sa dai lectii despre regulile forumului. Nelu e nou si o sa te creada. Forumul are un singur regulament, pe care il gasesti la sectiune Administrativ. Daca moderatorul, in speta Edmond_, a sters un mesaj, are motivele lui. Imi place avatarul tau, dar o expresie de genul "cine esti ma tu" intrece toate condescendenta lui nelu si nu prea este demna de un leu, care din intamplare este si simbolul onlinesport.

  7. #7
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    vadim faceam o paralela, ma refeream la regula pe care a enuntat-o edmond de mai multe ori cu referire la forumul craiovei, un fel de cutuma daca vrei sa intelegi ce vreau sa spun. nu dau lectii despre regulile forumului si n-avea grija mea ,nu am sa incalc vreo regula a forumului tau caci voi incerca sa postez din ce in ce mai rar pe onlinesport.

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Bine, atunci nu ii deranja pe cei care vor sa posteze mai mult.

  9. #9
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    nu stiu pe cine deranjai, se pare ca deocamdata tu esti singurul. poate si nelu. oricum vad ca prezenta nu imi mai este dorita , asa ca voi face ceea ce atit de "subtil" imi sugerezi prin postarea ta. si anume "am sa ma car", cred ca expresia sintetizeaza exact scurtul tau mesaj.

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    qristi, nu ai deranjat pe nimeni, esti binevenit aici ca intotdeauna. Dar lasa-i si pe altii noi sa traiasca. Atata tot. In opinia mea mesajul lui Nelu nu era din categoria de a fi sters. Dar EDMOND_ stie mai bine, el e moderator acolo, iar discutiile noaste sunt private.

  11. #11
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    nelule, esti prost..informat. Daca citeai cu adevarat mesajel, iti dadeai seama ca marea majoritate a suporterilor Craiovei l-au criticat permanent pe dinel staicu.Deci aici a mintit
    Dar tu apari acum si insinuezi ca noi il aparam iar tu, cu "inteligenta-ti magnifica" ti-ai dat tu seama inainte ca nu era bun.Aceasta insinuare este de prost gust, denota ca vrei doar sa provoci scandal si sa te bagi in seama. Si foloseste doar un nick,nu te obosi sa ti le schimbi degeaba. Vezi-ti de echipa ta de B, condusa tot de giovani.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Treaba cu bagatul in seama este adevarata. Este normal ca cei mai vechi de pe aici sa aiba greutate, dar sunt si unii noi care au si ei pareri. L-am verificat pe Nelu, are un IP de Ungaria, este unic pe forum, nu cred ca e clona.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Domnule Nelu , este adevarat ca nu v-am dat mesaj pe private , pentru ca v-am instiintat "live" sa zic asa motivul stergerii de pe forumul Craiovei , la thread-ul pe care ati postat! Puteti sa figurati ca postati si din Costa Rica .. conform regulilor forumului moderatorii au dreptul sa stearga anumite mesaje fara sa dea explicatii.
    V-am recomandat sa -l postati pe intern , unde nu vi-l va sterge nimeni si va avea acelasi efect ! Vad ca ati tinut cont de recomandarea mea , daca ati fi dorit cu adevarat un raspuns ati fi asteptat sa-l primiti ... una peste lata , nu o mai lungesc
    parerea mea este ca nu sunteti deloc nou pe forum , poate doar sub acest nume ...
    Sunteti unul din "prietenii" nostri de zi cu zi...altfel as fi lasat mesajul , ba chiar m-as fi umflat in pene: " Uite domnule , ce tari suntem noi , oltenii astia, intra domnul Nelu din Ungaria pe forumul Online si posteaza primul lui mesaj de cand se stie exact pe forumul Craiovei ... cu toate ca nu simpatizeaza aceasta echipa , doar vrea asa sa ne faca putina educatie .." Pai domnul Nelu , se poate , domnule ...sa ne favorizezi asa , numai pe noi !? Ce zic colegii nostri de pe celelalte forumuri ? Ia-o domnule la rand , forum cu forum , si invata-ne cum sa ne purtam.... Ca vad ca sunteti nou pe aici...si neutru!!

  14. #14
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Domnule Nelu, postul dumneavoastra transmite un singur mesaj demn de luat in seama, si anume ca "fotbalul e o afacere si Staicu e un om de afaceri". Din pacate acest mesaj este bine mascat de venin si jigniri prost disimulate la adresa oltenilor. Va citez:
    1. "dragi olteni"
    2. "am sa va fac onoarea de a posta primul meu mesaj pe forumul universitatii craiova"
    3. "TOT ce se spune despre olteni este si adevarat"
    4. "sunteti singurii suporteri de pe acest site ce nu accepta sa fie contrazisi "
    5. "v-ati gindit (daca nu cer prea mult) "
    6. "sint sigur ca la asta nu v-ati gindit si nici nu ma mir prea tare"
    Asadar dumneavoastra nu combateti o idee, nu va exprimati o opinie, ci priviti de sus si faceti glume de 0.5 forinti. Va atrag de asemenea atentia ca exprimati niste consideratii generale la adresa unei categorii largi de po****tie (delimitata doar de o zona geografica), lucru extrem de periculos si aspru criticat oriunde in lume.
    Asadar din tot mesajul dumneavoastra nu emana decat ura si dispretul pentru olteni, in general, asadar este perfect normal sa fie sters tocmai de pe forumul Universitatii. Ati merita poate si o banare, deoarece consideratiile bazate pe rasa, religie,etnie,sex (ca si : oltenii, moldovenii,ardelenii - sunt doar o categorie larga de po****tie care nu au in comun decat faptul ca locuiesc in aceleasi limite geografice), asadar astfel de consideratii nu fac cinste nici unui forum.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  15. #15
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Si eu, si ultras_sportul am fost goniti de pe subforumul Univ. Craiova, desi incercam sa purtam un simplu dialog. Nici o grija, de acum va las cu forumul vostru, voi ce ganditi prea "anormal pentru mine".(Sau eu gandesc prea "anormal" pt voi? -nu conteaza).

    Oricum, se confirma ce am spus aseara-singurul care a actionat contra intereselor proprii (teoretic de intarire a echipei) este Dinel Staicu.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  16. #16
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    eu nu inteleg care e supararea. oamenii nu suporta sa fie contrazisi. asta e. mie mi-au sters informatii banale asa ca nu mai postez acolo. si gata. asta vor, asta au. mai interesanta e afirmatia conform careia multi l-au criticat pe dinel. ma rog, asa o fi, dar violenta cu care a raspuns ieri patronul universitatii e asortata cu mentaliatea de care dau dovada "exclusivistii".
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  17. #17
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Forumul este facut tocmai pentru a fi o intalnire de idei intre fanii tuturor echipelor. Aici poti avea discutii interesante pe care in alta parte nu ai unde sa le porti, mai ales ca oamenii sunt in majoritate cu capul pe umeri.

    Acum sunt in centrul atentiei stelistii si craiovenii prin cele doua scandaluri si cred ca forumul are numai de pierdut daca nu sunt acceptati si altii din afara la unele schimburi de pareri. Normal ca nu iti convine tot, dar asta este forumul... Iar o discutie este mai interesanta daca vin si oameni care nu au legatura directa cu subictul, dar sunt interesati de el.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Fiti calmi , nu va mai consumati atat!Nici unul dintre voi nu a postat acolo cu ganduri pasnice ! Nu mai pozati in nedreptatitii forumului! Aveti camp de lupta suficient pe intern!
    JJ , ti-am dat un pm si ti-am explicat care este pozitia mea , iar pentru a o prezenta pe Rapid ca cea mai corecta echipa din Romania nu trebuie neaparat sa intri pe forumul Craiovei , ai avut doua postari in care ti-ai spus parerile , le-am acceptat , nu ti-am sters nimic , dar ti-am sugerat ca o eventuala prelungire a discutiei sa o faci pe intern!
    In ceea ce-i priveste pe Vasile si Ultras.... au contat in primul rand antecedentele pe care le aveti in relatia cu suporterii craioveni. Nu voi fi de acord sa transformati forumul Craiovei intr-un camp de lupta! Cum am spus , aveti spatiu suficient pentru asta!

    Si nu inteleg de unde dragostea asta si interesul pentru Craiova , sa fie oare pentru ca suporterii craioveni au inceput sa va evite ( sau pentru ca nu mai intra pe forumul Sportului !) si nu prea va mai loviti de ei pe forum!? Este asa important pentru voi sa postati pe un forum unde nu sunteti doriti de nimeni incat sa faceti tot circul asta ...Lasati-o balta!

  19. #19
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    "Si nu inteleg de unde dragostea asta si interesul pentru Craiova "

    Din pacate tu nu intelegi multe. Nu mai repet ce am mai scris deja pentru ca argumentele nu au vreo importanta pentru tine. Nici macar in fata evidentei nu esti in stare sa admiti ca ai fi gresit vreodata.

    Craiova nu esti tu si nici niste sarmani indivizi care au mintea plina de ura. Ceea ce ma leaga pe mine de Craiova este mult peste indirjirea cu care intretineti o stare anormala. Lasa "superioritatile" si vezi-ti de ale tale.
    Last edited by vasile314tzurka; 24th February 2004 at 11:53.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  20. #20
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Eu nu am nimic cu suporterii Craiovei, insa Nelu in mare parte are dreptate. Nu cred ca era un mesaj ce trebuia sters. Totusi poate, asa cum zice Edmond, e mai bine ca acest thread sa fie pe INTERN pentru ca poate nu toti intra pe forumul Universitatii.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Asa sunt eu , Vasile. Poate ai dreptate in ce spui vizavi de mine! NU ar strica insa sa mai citesti odata ultima ta postare... ti se potriveste perfect si tie! Fiindca insisti am sa-ti explic mai clar , poate ai sa intelegi! Daca as accepta prezenta ta si a celor trei patru de pe Sportul in mod frecvent pe forumul Craiovei as risca sa raman singur!
    Toti ceilalti suporteri craioveni ar pleca probabil pe alt forum! Sau ma rog as ramane doar cu tine si Ultras ..etc... crede-ma , ar fi groaznic! Sunt convins ca nu ne-ar face niciunuia placere! Asa ca pana voi fi schimbat sau imi voi da demisia va fi nevoie sa ma acceptati asa cum sunt! Apropo! In ce zodie esti nascut?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •