Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 71

Thread: Turneul celor 4 trambuline: Etapa a patra : Bischofshofen

  1. #43
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Felicitari Janne. O asemenea performanta va fi greu de egalat
    Imi pare rau de Gregor..dar isi revine el..maine isi va sarbatori ziua de nastere, merita un cadou frumos, dar la varsta asta totul se uita mai usor..si daca va fi sanatos va veni si randul sau sa castige turneul, la fel si al lui Morgi.
    Imi pare bine pentru nemtii...mai ales pt Schmitt.
    Inca o data :Felicitari Janne http://yelims1.free.fr/Soif/Soif15.gif
    LA MULTI ANI, Gregor!http://yelims1.free.fr/Alcooliques/Alcooliques11.gif
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Felicitari Janne. O asemenea performanta va fi greu de egalat
    Imi pare rau de Gregor..dar isi revine el..maine isi va sarbatori ziua de nastere, merita un cadou frumos, dar la varsta asta totul se uita mai usor..si daca va fi sanatos va veni si randul sau sa castige turneul, la fel si al lui Morgi.
    Imi pare bine pentru nemtii...mai ales pt Schmitt.
    Inca o data :Felicitari Janne http://yelims1.free.fr/Soif/Soif15.gif
    LA MULTI ANI, Gregor!http://yelims1.free.fr/Alcooliques/Alcooliques11.gif
    Asa se zicea si de Schmitt si pana la urma a ramas fara titlu. Anul acesta cei doi austrieci au avut o mare sansa. Nu poti sa stii daca o vor mai avea din nou

  3. #45
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Hai mai ca Gregor are doar 18 ani(nici aia impliniti,ca mai e pana maine) Deci are sanse la titlu
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  4. #46
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pinturicchio View Post
    Mie mi se pare ok comentariul lui Sorin Hobana...fata de cum comentau cei de la sport.ro cand au transmis Turneul anul trecut
    Subscriu la asta! Cand a fost inlocuit o perioada la Eurosport, noul comentator a bramburit toate informatiile.

    A, era sa uit....
    Felicitari Jane! Felicitari Morgi! La multi ani Schliri!
    Last edited by Tracoromana; 6th January 2008 at 23:23.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Hai mai ca Gregor are doar 18 ani(nici aia impliniti,ca mai e pana maine) Deci are sanse la titlu
    Si ce daca are 18 ani. Poate la anul apare un alt saritor care sa domine sportul acesta. Poate apare un nou Malysz, sau poate apare de nicaieri un nou Hannawald. In plus au mai fost cazuri de saritori care au avut cel mai bun sezon la 17-18 ani si dupa aceia au cazut in mediocritate

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Subscriu la asta! Cand a fost inlocuit o perioada la Eurosport, noul comentator a bramburit toate informatiile.

    A, era sa uit....
    Felicitari Jane! Felicitari Morgi! La multi ani Schliri!
    Macar avea informatii pe care sa le brambureasca. As fi dispus sa platesc si abonament la Eurosport numai sa scap de Hobana.

  7. #49
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Macar avea informatii pe care sa le brambureasca. As fi dispus sa platesc si abonament la Eurosport numai sa scap de Hobana.
    Felicitari, Ahonen, esti cel mai tare "icar modern" Daca pana si lui Hobana i-ai gasit nod in papura...m-ai convins Daca urmaresti sariturile de la inceput, din '97 pe Eurosport, poate stii si tu ca Hobana e unul din cei mai informati comentatori sportivi, care ne aduce informatii interesante despre fiecare sportiv, de fiecare data, lucruri pe care in comentariile de la biatlon sau schi fond nu le vezi, ci doar comentariul cursei.
    Mai exact, de ce nu esti multumit de el, ce ii reprosezi? Eu n-asa vedea pe altcineva in afara de el comentand sariturile, asa cum la fotbal n-as vedea pe altcineva in locul lui Gradinescu sau la handbal in locul lui Radu Naum. Care e problema?

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Felicitari, Ahonen, esti cel mai tare "icar modern" Daca pana si lui Hobana i-ai gasit nod in papura...m-ai convins Daca urmaresti sariturile de la inceput, din '97 pe Eurosport, poate stii si tu ca Hobana e unul din cei mai informati comentatori sportivi, care ne aduce informatii interesante despre fiecare sportiv, de fiecare data, lucruri pe care in comentariile de la biatlon sau schi fond nu le vezi, ci doar comentariul cursei.
    Mai exact, de ce nu esti multumit de el, ce ii reprosezi? Eu n-asa vedea pe altcineva in afara de el comentand sariturile, asa cum la fotbal n-as vedea pe altcineva in locul lui Gradinescu sau la handbal in locul lui Radu Naum. Care e problema?
    1. Limbaj de lemn.

    2. Vocabular redus ceea ce face sa foloseasca aceleasi expresii de o suta de ori intr-o transmisiune. Numai cand auzeam expresia "icari moderni" imi venea sa sting televizorul

    3. Ne spune de o suta de ori pe ce post este transmisiunea de parca suntem tampiti si nu stim

    4. In timp ce sar vreo 10 sportivi ne povesteste istoria trambulinei sau ce hobbyuri are Malysz

    5. Are o obseie pentru "domnul Walter Hofer". Cred ca ii pomeneste numele de mai multe ori decat ii pomeneste pe sportivi

    Si lista poate continua. Oricum e primul comentator care m-a facut sa renunt la urmarirea unui sport

  9. #51
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Nu intentionez sa schimb parerea nimanui,vi le respect si ma bucur ca puteti urmari confortabil acele comentarii pe care eu nu le pot suferi.Iata citeva motive:

    Clisee verbale folosite de multe ori intr-o etapa(unele mult mai vechi,dar si parerea mea despre el e la fel de veche):
    -icari moderni
    -batman Malysz
    -finlandezul zburator
    -escadrila kamikaze(care l-a ascultat si s-a sinucis)
    -fratele mai mic si mai talentat ,Mati Haltameki
    -antrenorul finlandez al norvegienilor
    -Harry Potter
    -etc

    De zeci de ori intr-o etapa spune:pleaca de pe bara de start pe urma de pe zona de elan si se desprinde de masa trambulinei cu o viteza de....

    Cind aparea un antrenor barbos austriac,nu stiu cum il chema,ne atragea atentia ca seamana cu Andrei Gheorghe,de 2-3 ori pe etapa.

    "Dupa ochiul meu..." si-apoi "am avut dreptate"

    Eu stiu ca sunt subiectiva dar nu am ce sa fac,nu-l pot inghiti.
    Am o prietena cu care vorbesc despre sport si in discutiile noastre acest comentator se numeste"icarul modern"

  10. #52
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Revin cu precizarea ca la celelalte sporturi de iarna,cu exceptia patinajului artistic si a curlingului,comentatorii eurosport mi se par ok,micile greseli sau obsesia vreunuia pentru un anumit sportiv nu ma deranjeaza,e uman sa mai gresesti.

    Nu sunt "Gica contra" si nici o fitzoasa nu sunt.

  11. #53
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Cu toate automatismele verbale pe care le are, cred ca Hobana e comentatorul potrivit pt acest gen de competitie.
    In unele privinte, rob si mia au dreptate(cel putin faza cu"escadrila kamikaze e criminala ), dar, in rest, in ceea ce spune , e f bine documentat, cu date exacte referitoare al sportivi si competitii.
    De fapt, nu comenteaza doar sarituri, ci l-am ascultat(nu vazut) si la curling.
    Si, venind vorba de balbe si alte gafe de genul asta, ce sa mai spunem de Miki (Mitoman)Alexandrescu :ras-plans:

    RIP Madalina Manole!!!

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Nu intentionez sa schimb parerea nimanui,vi le respect si ma bucur ca puteti urmari confortabil acele comentarii pe care eu nu le pot suferi.Iata citeva motive:

    Clisee verbale folosite de multe ori intr-o etapa(unele mult mai vechi,dar si parerea mea despre el e la fel de veche):
    -icari moderni
    -batman Malysz
    -finlandezul zburator
    -escadrila kamikaze(care l-a ascultat si s-a sinucis)
    -fratele mai mic si mai talentat ,Mati Haltameki
    -antrenorul finlandez al norvegienilor
    -Harry Potter
    -etc

    De zeci de ori intr-o etapa spune:pleaca de pe bara de start pe urma de pe zona de elan si se desprinde de masa trambulinei cu o viteza de....

    Cind aparea un antrenor barbos austriac,nu stiu cum il chema,ne atragea atentia ca seamana cu Andrei Gheorghe,de 2-3 ori pe etapa.

    "Dupa ochiul meu..." si-apoi "am avut dreptate"

    Eu stiu ca sunt subiectiva dar nu am ce sa fac,nu-l pot inghiti.
    Am o prietena cu care vorbesc despre sport si in discutiile noastre acest comentator se numeste"icarul modern"

    Se pare ca de cand nu ma mai uit si-a mai adaugat cateva expresii favorite.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Revin cu precizarea ca la celelalte sporturi de iarna,cu exceptia patinajului artistic si a curlingului,comentatorii eurosport mi se par ok,micile greseli sau obsesia vreunuia pentru un anumit sportiv nu ma deranjeaza,e uman sa mai gresesti.

    Nu sunt "Gica contra" si nici o fitzoasa nu sunt.
    La mine e invers, toti sunt slabi dar macar cu exceptia lui Hobana si a Yvonnei Ghita sunt suportabili. Cei doi Ghita si Hobana parca sunt frati gemeni. Ar fi fost buni ca purtatori de cuvant la PCR. Au o limba de lemn de invidiat.

  14. #56
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    La mine e invers, toti sunt slabi dar macar cu exceptia lui Hobana si a Yvonnei Ghita sunt suportabili. Cei doi Ghita si Hobana parca sunt frati gemeni. Ar fi fost buni ca purtatori de cuvant la PCR. Au o limba de lemn de invidiat.

    Hobana,la finalul unei transmisii de curling:
    Dau legatura colegei si bunei mele prietene Yvonne Ghita!

    PS:totusi,la curling e mult mai bun el decit ea.

  15. #57
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Ca de obicei m-am abtinut sa intru pe forum,am asteptat transmisia Eurosport,neavind posibilitatea de a urmari in direct etapa.
    A fost cam nebuna etapa asta,cu atitia favoriti eliminati din mansa a doua.Imi pare rau pentru Gregor,dar e tinar,are vreme sa si cistige.
    Ma bucur pentru Janne,in cupa mondiala nu cred ca are sanse de a cistiga,dar e bine ca e inca acolo,la bataie.
    Mi-a placut foarte mult atitudinea lui Thomas,si nu era doar pentru camere,cred ca asa e el,fair-play si cu foarte mult bun-simt.
    Germanii au progresat mult,e bine,dar mai e mult de lucru,poate aceste progrese sa le dea putin elan.
    Iar m-a omorit Sorin Hobana cu comentariul lui,ferice de cei ce nu sunt obligati sa-l asculte.
    ar trebui sa multumesti ca Sorin Hobana comenteaza sariturile. probabil e cel mai bun comentator din Romania ( avand in vedere ca eu as comenta mai bine decat jumatate din ei la 16 ani ) , totusi Sorin Hobana comenteaza destul de bine, mie imi place.
    decat sa-i aud pe aia de la prost.ro, antena1 si cireasa de pe tort, canal D.

    mare pacat de etapa asta... putea sa fie mult mai frumoasa daca o amanau putin. totusi se desfasoara o singura data pe an, puteau sa piarda 2-3 zile in plus.

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    ar trebui sa multumesti ca Sorin Hobana comenteaza sariturile. probabil e cel mai bun comentator din Romania ( avand in vedere ca eu as comenta mai bine decat jumatate din ei la 16 ani ) , totusi Sorin Hobana comenteaza destul de bine, mie imi place.
    decat sa-i aud pe aia de la prost.ro, antena1 si cireasa de pe tort, canal D.

    mare pacat de etapa asta... putea sa fie mult mai frumoasa daca o amanau putin. totusi se desfasoara o singura data pe an, puteau sa piarda 2-3 zile in plus.
    La cati suporteri are pe forum Hobana cred ca sariturile vor ramane un sport mort pentru mine. Pacat. Ce n-as da sa am din nou eurosportul cu comentariul in engleza.

  17. #59
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    Felicitari Janne Ahonen un Adevarat Campion !!!!!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    345
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce se exagereaza atat de mult pe forum in privinta lui Hobana care mi se pare ok cu toate ticurile lui verbale atata timp cat le spune corect ......rob din cum poti sa spui ca are un vocabular redus despre un om care lucreaza de peste 10 ani in televiziune?Sunt ratati baietii de la tvr 1 sau eurosport,nu?Sau poate tu intelegi mai bine engleza decat romana ... cat despre prezentarea istoriei trambulinei ,stai linistit ca o face la inceput nu cand sare Ahonen si e normal sa vorbeasca de Walter Hofer atata timp cat e "vanat" de camere ca doar nu e un nimeni si te-as ruga sa nu ne iei de prosti si sa o dai in bancuri de Buftea ca te-a facut el sa nu mai urmaresti sariturile... inseamna ca pentru tine nu mai prezenta interes acest sport, ori nu poti renunta la o pasiune pentru un fleac... totusi cred ca s-a discutat prea mult de Hobana si nu era cazul

  19. #61
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Sincer sa fiu mie imi place Hobana, mai are unele greseli dar e OK. Imi place ca traieste sariturile importante la intensitate maxima.

  20. #62
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Si totusi, ce ati vrea? Sa vina comentatorii de pe sport.ro? Care anul trecut nici nu stiau pronunta numele competitorilor? Mi se pare ca Hobana este foarte bine informat, chiar daca mai are unele greseli.

  21. #63
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ionutdanci View Post
    Si totusi, ce ati vrea? Sa vina comentatorii de pe sport.ro? Care anul trecut nici nu stiau pronunta numele competitorilor? Mi se pare ca Hobana este foarte bine informat, chiar daca mai are unele greseli.
    Nu vreau nimic,doar mi-am exprimat o opinie,spunind clar ca nu critic opiniile altora.

    Am crezut ca e un loc unde pot sa-mi spun parerea,nu am incercat sa va conving de nimic.

    Asa cum bine s-a spus mai sus,s-a discutat prea mult pe acest subiect.
    Punct.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •