Results 1 to 18 of 18

Thread: Impresii de la CM Torino 2010

  1. #1
    junior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1

    Impresii de la CM Torino 2010

    Bine v-am gasit, inca o data

    Pai, vorba e cum sa facem ca sa nu se considere cumva ca e reclama? Eu am scris anul trecut pe blogul meu despre CM de la Torino de mi-au iesit ochii. Scriam ziua in Palavela, intre probe, noaptea cand ajungeam la apartamentul inchiriat (in arena am facut si poze pana mi-a cedat nervos aparatul...), iar acasa, la Bucuresti, a mai durat cred ca pana prin iunie (nu mai stiu clar) pana am reusit sa pun tot pe blog, cu tot cu poze. Asadar, pot sa pun aici linkurile catre fiecare zi in parte (am tinut un soi de jurnal, pe zile), iar daca nu e locul potrivit aici, poate imi sugerati voi apoi unde sa le pun. Ca chiar as vrea sa cititi cum a fost (am fost in culmea fericirii anul trecut, la final de martie, eu si amica mea, cu care am mers la Torino; un singur necaz: Plushenko a renuntat sa mai vina la Torino cu o zi inainte sa plecam noi spre Italia). Asadar, pun aici (desi, cred, as putea - daca e ok - sa pun de-un topic mai degraba), dar, pana una-alta, pun aici (si nu, nu am niciun tip de reclama pe blog, nu fac bani din el . Dar am facut o tona de poze si am o tona de povesti si mi-ar parea rau sa nu le stiti si voi . Asadar:

    Episodul 1: http://despre-toate-si-despre-nimic....eathaking.html

    Episodul 2:http://despre-toate-si-despre-nimic....tro-20-si.html

    Episodul 3: http://despre-toate-si-despre-nimic....22-martie.html

    Episodul 4:http://despre-toate-si-despre-nimic....23-martie.html

    Episodul 5: http://despre-toate-si-despre-nimic....martie_16.html

    Episodul 6: http://despre-toate-si-despre-nimic....25-martie.html

    Episodul 7: http://despre-toate-si-despre-nimic.blogspot.com/2010/05/cm-de-patinaj-de-la-torino-26-martie.html


    Episodul 8: http://despre-toate-si-despre-nimic.blogspot.com/2010/06/cm-de-patinaj-de-la-torino-27-martie.html

    Episodul 9: http://despre-toate-si-despre-nimic....28-martie.html

    Episodul 10 (si ultimul : http://despre-toate-si-despre-nimic....29-martie.html

    Trebuie rabdare si o conexiune buna la net: ca fiecare post are muuulte poze si unele, si muuulte filmulete.
    Sper sa va faca placere sa cititi (tot atata cata mi-a facut mie sa scriu .

  2. #2
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumim frumos! Nu se considera reclama, stai linistita!
    Ma bucur foarte mult sa pot citi atatea lucruri frumoase despre patinaj!
    www.fangymnastics.com

  3. #3
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Bine ai venit Amidala!!!(E numele tau...sau poti sa ne spui cum te cheama )
    multumim pentru impresii! Ma bucur ca ai putut fii asa de aproape de patinatori! si nu se considera publicitate, stai linistita!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  4. #4
    junior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Bine ai venit Amidala!!!(E numele tau...sau poti sa ne spui cum te cheama )
    multumim pentru impresii! Ma bucur ca ai putut fii asa de aproape de patinatori! si nu se considera publicitate, stai linistita!
    Amidala e un nume interesant, dar nu, nu ma cheama asa Banuiam ca mai sunt Florentine pe aici, asa ca am mers pe Amidala. Asadar, sunt fie Amidala, fie Florentina, cum vreti voi

  5. #5
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Foarte frumos nume ai! Bine ai venit Florentina Eu sunt Adelina.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  6. #6
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Citind impresiile despre Torino m-am simtit si eu ca si cum am fost acolo alaturi de voi( bine si cand m-am uitat la tv am avut niste emotii..mai ales cand au patinat Brian si Mao, dar si Aliona si Robin si Caro, si m-am bucurat si pt bronzul Laurei ), oricum si eu am in plan sa merg la Nisa asa ca poate ne intalnim acolo
    Dar am si eu o rugaminte: nu-mi dai mie posterul cu Brian pt ca din cate am vazut nu-ti place chiar f mult de el

    P.S. Eu sunt Oana.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  7. #7
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa stiu cat de chipes e Chan!?

  8. #8
    junior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Salut, adelina, oana, simona

    Oana: da, da, cu Nisa trebuie sa fim pe faza; daca se intampla ca la Torino, biletele trebuie luate chiar din toamna... Eu am avut la Torino un abonament full, puteam sa merg si la antrenamente daca voiam, dar am cam sarit peste ele; alta era situatia daca era Plushenko prin zona. Tinem legatura. Posterul cu Brian, nu stiu Chiar daca nu sunt mare fan, e un reminder de acolo si parca nu l-as da Am o gramajoara de chestiute de acolo si sunt destul de atasata de ele Ma mai gandesc

    Simona: eu nu sunt fan Chan (si inainte de Torino nu-l agream deloc), dar la Torino mi-am schimbat parerea. Patrick e un tip simpatic si foarte zambaret. Un om, pana la urma - dincolo de toate simpatiile, antipatiile noastre. (simpatia ta, antipatia mea initiala

  9. #9
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Mie mi-a placut Chan..a avut programe bune prin 2009...mi-a placut si faza cand s-a luat de Brian..dar nush de ce a trebuit sa se ia de Dai-chan ...daca s-a ajuns pana aici...e prea mult pt mine
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  10. #10
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by amidala View Post

    Oana: da, da, cu Nisa trebuie sa fim pe faza; daca se intampla ca la Torino, biletele trebuie luate chiar din toamna... Eu am avut la Torino un abonament full, puteam sa merg si la antrenamente daca voiam, dar am cam sarit peste ele; alta era situatia daca era Plushenko prin zona. Tinem legatura. Posterul cu Brian, nu stiu Chiar daca nu sunt mare fan, e un reminder de acolo si parca nu l-as da Am o gramajoara de chestiute de acolo si sunt destul de atasata de ele Ma mai gandesc
    Pt Nisa clar pastram legatura,eu orice ar fi vreau sa merg,si sa-i fac galerie lui Brian dar si multe poze ( si nu numai) singurul lucru ca ma impiedica e bugetul dar sper sa se rezolve si lucrul asta.
    In legatura cu posterul si eu as fi facut la fel, nu l-as fi dat nimanui, dar poate totusi un scanner, o copie xerox, ceva
    P.S. Imi place la nebunie cum l-ai descris pe Morozov ca fiind "Il Padrino", doar ca in cazul lui Miki e mai mult un iubit posesiv si gelos decat un tata ingrijorat

    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Eu vreau sa stiu cat de chipes e Chan!?:
    Simona, tiechiariti place de Chan

    Quote Originally Posted by whisper View Post
    mi-a placut si faza cand s-a luat de Brian..
    Eu de atunci nu-l suport, Whis tu inainte erai fana Brian, cred a facut ceva f grav de nu-l mai suporti deloc
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  11. #11
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Stai ca nu e chiar asa...imi place..dar a cam pierdut teren...si nu e el de vina..sunt eu
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  12. #12
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Stai ca nu e chiar asa...imi place..dar a cam pierdut teren...si nu e el de vina..sunt eu
    A cam pierdut teren in fata lui Chan, presupun...
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  13. #13
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Pai, asta nu mai e din vina mea...din vina mea a pierdut teren in fata lui Daisuke si Kozuka. Dar stai linistita e inca pe podium(si uneori chiar pe primul loc)....la mine nu e ca in competitii.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  14. #14
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Pai, asta nu mai e din vina mea...din vina mea a pierdut teren in fata lui Daisuke si Kozuka. Dar stai linistita e inca pe podium(si uneori chiar pe primul loc)....la mine nu e ca in competitii.
    Daca e inca pe podium e bine, oricum eu vreau sa fie si la CM pe podium daca se poate pe cea mai inalta treapta
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  15. #15
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Oana: Pai acolo conteaza cel mai mult! Atata timp cat Daisuke castiga, poate sa fie Brian pe 2 si Kozuka pe 3


    @Florentina: Am reusit si eu sa citesc cate ceva din ceea ce ai scris u si Bravo! Foarte frumos scris si foarte bune poze! Am luat tot ce era cu Daisuke..sper ca nu te superi! ink nu am ajuns la lp..sper ca sunt si acolo multe poze!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  16. #16
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    @Oana: Pai acolo conteaza cel mai mult! Atata timp cat Daisuke castiga, poate sa fie Brian pe 2 si Kozuka pe 3
    Da, acolo conteaza cel mai mult! Oricum eu vreau locurile inversate: Brian pe 1 si Daisuke pe 2!
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    ce ma bucur ca vad atata interes pentru patinaj. sunt fericita sa pot citi atatea informatii despre acest sport superb in tara noastra. pacat ca nu avem nici o revista dedicata acestui minunat sport (parerea mea: cel mai frumos sport este patinajul artistic!)
    dar Florentina a facut un pas cu acel minunat articol din revista Hisoria si a mai facut un pas cu toate acele minunate postari de pe blogul ei si acele fotografii de care nu ma mai satur privindu-le!!!! multumim Florentina. datorita tie patinajul artistic traieste si la noi in tara!!!!

  18. #18
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Bine ai venit Laura! Te mai asteptam!

    Da intr-adevar ar prinde bine o revista de specialitate...dar slabe sanse!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •