Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 374

Thread: Patinoare: programe, preturi

  1. #43
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Nu, dar oricum am inteles ca e gratis...deci o sa-l incerc vacanta asta . Totusi, cu cat este mai mic decat Flamaropol ?

  2. #44
    ice lover sweetmiha2003's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    far away from u
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    Pai e cam la fel de mare....e pe lacul din parc amenajat.....e suuuuper , si ghiata e mai buna ca la Ice Park.....eu merg la Cismigiu aproape in fiecare zi , doar e gratis...LOL
    Evgeni Plushenko

  3. #45
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    Cate patinuare sunt in Bucuresti? asa din curiozitate

  4. #46
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Pai, "stabile" sunt 2...patinoarul de hochey Flamaropol, din complexul sportiv 23 August...si Floreasca pt public, in aer liber.
    Asa, au mai aparut...unul pe lacul Herastrau, unul pe lacul Cismigiu si cel din Drumul Taberei, care este cel mai mare (1800 metri2)

  5. #47
    ice lover sweetmiha2003's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    far away from u
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    Cine stie dak se mai incep cursuri de patinaj artistic???
    Evgeni Plushenko

  6. #48
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Europe/Bucharest
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    maine dau o fuga pe la Moghio, la 18...se incumeta cineva sa mai vina?

  7. #49
    incepator
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    in my own house
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    As veni eu da' ma duc pe Flamaropol ca-i mai aproape !
    [COLOR=Red]“The more matches I win, the cooler I get. But I’m still the biggest dork that ever lived.”-->A-Rod[/COLOR]

  8. #50
    sport legend Daiana's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    490
    Reputatie
    1
    Imi spuneti si mie cum ajung de la gara in Drumul Taberei,exact la patinoar,exceptand taxiul?Si metroul daca s-ar putea?Mai bine as merge cu 3 trolee sau maxitaxi-uri decat cu taxi sau metroul!

  9. #51
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Gara de Nord...
    Pai foarte simplu, iei tramvaiul 35 (9 statii) in directia Basarab si mergi cu el pana la Plaza Romania. Acolo cobori, si iei tramvaiul 41 spre Ghencea 1 statie, pana la parcul Moghioros...iar de acolo mai sunt 50 de metri. Ca sa te orientezi mai bine, iei tramvaiul 41 care vine din pasajul subteran Lujerului...ca acela merge spre Ghencea.
    De la Plaza Romania (mall) se va vedea si o lumina pe cer de la patinoar, asta in cazul in care mergi noaptea.

  10. #52
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    Nu vine vreun tramvai sa ma ia din provincie?...ca tare mi-as dori sa vad si eu cum arata un patinuar

  11. #53
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Europe/Bucharest
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    pai, din ce oras esti?

  12. #54
    ice lover sweetmiha2003's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    far away from u
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    Chiar nimeni nu stie dak se mai i-au cursuri de patinaj.....sau vb singura pe-aici......
    Evgeni Plushenko

  13. #55
    Ovechkin#8 mistress of ice's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    pe gheatza
    Posts
    771
    Reputatie
    1
    Depinde ce intelegi prin cursuri de patinaj artistic.....deobicei se iau cursuri de patinaj , nu se tin cursuri de hockey sau de artistic deoarece nimeni nu-si "vinde" secretele cuiva care vrea doar sa faca cateva luni ....insa poti sa faci patinaj artistic de performantza....nici macar asta deoarece asta se incepe de la varste fragede sau poate doar dak esti cu adevarat o patinatore excelenta cu moblilitate foarte buna si bla bla...cel mai indicat este sa intrebi la Flamaropol dar tzi-am zis in principal care e treaba
    "Totul este o competitie...trebuie sa visezi sa fii campion...."

  14. #56
    sport legend Daiana's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    490
    Reputatie
    1
    Multumesc mult realmadrid.com pt.indrumari.Acum am aflat si cum ajung la Plazza Romania.Stiam decat mall-ul din Vitan.Ei,mai stiu de Obor,de Soseaua Colentina,bine-nteles centru Magheru,Victoria ,de zone mai centrale.

  15. #57
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    Eu sunt din Piatra Neamt si mi-as dori foarte mult ca cei mici.. sa poata face acest sport...acum intreb si eu...daca vreau sa-mi dau copilul sa faca patinaj artistic de performanta cu cine ar trebui sa iau legatura?...exista asa ceva in Romania?..si cat ar costa pe luna?

  16. #58
    Ovechkin#8 mistress of ice's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    pe gheatza
    Posts
    771
    Reputatie
    1
    Sporturile de performantza in general nu costa inafara de tenis care se stie k e un sport scump.....asta din cate stiu io....ori in Bucuresti la Patinoarul Flamaropol intrebi ori in Miercurea Ciuc aici se face sigur....s-ar putea sa se mai faca in Gheorgheni,Galati,Sfantul Gheorghe,Suceava aici fiind patinoare artificiale
    "Totul este o competitie...trebuie sa visezi sa fii campion...."

  17. #59
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Spui ca nu costa aceste sporturi, dar ca antrenorul sa iti acorde o atentie speciala, la inceput trebuie sa-i bagi si ceva in buzunar....

  18. #60
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    La asta ma refeream si eu....nu cred ca scapi cu doar vreo 2 milioane pe luna...nu-i asa?

  19. #61
    Ovechkin#8 mistress of ice's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    pe gheatza
    Posts
    771
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realmadrid.com
    Spui ca nu costa aceste sporturi, dar ca antrenorul sa iti acorde o atentie speciala, la inceput trebuie sa-i bagi si ceva in buzunar....
    Asta nu inseamna k sportu costa ...tine de buzunaru fiecaruia ...dak ar fi costat ar fi avut preturi fixe....



    Poti sa-i cumperi si vile daca vrei ....nu mai spuneti voi k aceste sporturi costa ca poate cineva sa citeasa ce se scrie aici si poate nu se mai apuca crezand k, costa. Spui asta ionutz fiindk cunosti din cazu meu dar dak esti cu adevarat bun nu trebuie sa-i dai nimik special....mici atentzii da , dar asta nu inseamna k sportu costa....si ca sa stii ionutz acum imi acorda o "atentzie speciala" fiindk am evoluat bene nu fiindk i-am dat mici atentzii
    "Totul este o competitie...trebuie sa visezi sa fii campion...."

  20. #62
    ice lover sweetmiha2003's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    far away from u
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    thx pt sfat mistressof ice....ar fi trbuit sa ma gandesc la cursuri de patinaj pe la varsta de 4 ani....cred ca patinajul va ramane doar un hobby pt mn
    Evgeni Plushenko

  21. #63
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    Lasand banii la oparte vreun nume de antrenor imi puteti da?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •