Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 95

Thread: SUBIECTUL SAPTAMANII ! RADA SI STANCU

  1. #1
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0

    Transferuri - Cine Pleaca - Cine Vine - Zvonuri

    Nu ma pot impaca cu ideea ca Rada si Stancu e posibil sa ajunga slugi la ******. Nu pot sa concep asa ceva, mai bine mi-as taia o mana decat sa stiu ca ma conduce un tagan bulgar giovani becali iar in tribuna ma fluiera corsicanu,butelie si garoii de la tribuna I din Giulesti. Asa ceva este inacceptabil.
    Last edited by EDMOND_; 22nd February 2004 at 22:13.

  2. #2
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    gica popescu a devenit cel mai mare dusman al Universitatii Craiova, s-a dovedit cu aceasta ocazie ce fel de om este.IAr Iordanescu este sluga ********* giovani becali, a avut grija ca suporterii sa nu poata sta de vorba cu cei doi.Au fost peste 1000 de suporteri olteni la aeroport, nu cum scriu nenorocitii astia prin presa. iordanescu a ajuns un personaj gretos.
    Cel mai mare rau din fotbalul romanesc nu e Dragomir, este giovani becali

    In cel mai bun caz, clubul ********* vor sa-i forteze mana lui dinel staicu sa-i sprijine ca sa-l dea jos pe Dragomir si sa castige fara lupta meciul de la Craiova din retur. Sub nici o forma nu trebuie sa dam meciul *********, de-am intra in teren si i-am ***** pe toti dar *******nu trebuie sa castige prin blat

    Iar daca pleaca la rapid, le prevad un declin celor doi.Pariez cu oricine si pe oricat ca vor deveni niste rasi de fotbalisti daca pleaca acum
    Last edited by EDMOND_; 22nd February 2004 at 21:56.

  3. #3
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Edmond, sa ii tii pe cei doi internationali de tineret cu salariile si contractele alea e ca si cum i-ai invita sa plece! Ca si cum ai tine 2 cai de rasa campioni in boxe cu usa deschisa si cu coceni in iesle, zicand :"de ce sa plece, aici nu au ce manca si conditii bune?"
    Gica Popescu pana la urma este un om de afaceri! El nu saboteaza Craiova, doar pune in primul plan interesele jucatorilor pe care ii reprezinta! Daca vrei sa pastrezi jucatorii, ofera-le conditii finaciare la nivelul concurentei, nu ii acuza ca vor sa manace o paine mai buna!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gerson , in principiu sunt de acord cu ce ai scris mai putin cu anumite cuvinte pe care nu le pot accepta aici , conform regulamentului forumului! Sa speram ca lucrurile nu sunt atat de grave pe cat le vedem astazi!

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Chiar in acest moment Gica Popescu spune ca nu are nimic in comun cu acest transfer si ca jucatorii sunt ai Universitatii ( Stancu inca 4 ani , Rada inca un an jumate! )

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Subiectul Saptamanii ! Rada Si Stancu

    In fiecare saptamana va exista un thread cu acest titlu!(SUBIECTUL SAPTAMANII). Cred ca asa vom putea discuta mai concret asupra unor subiecte legate de viata Universitatii si nu numai! Propuneri pentru saptamana urmatoare se vor putea face pana vineri cand , in mod normal , se va anunta subiectul pentru saptamana urmatoare! Subiectul va ramane deschis o saptamana ( in principiu de luni pana duminica ) si va fi "arhivat" intr-un tread cu numele acesta , unde cei care doresc vor putea revedea toate discutiile purtate!

    Initial pentru prima saptamana am ales un subiect legat de Staicu> Evenimente recente si propunerea unor suporteri m-au facut sa revin cu un nou subiect! Transferul ( sau presupusul transfer )al celor doi fotbalisti Rada si Stancu la Rapid. Deci titlul acestei saptamani este " RADA si STANCU".

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Poate nu m-ar fi deranjat asa mult aceste posibile transferuri daca totul s-ar fi facut la lumina zilei , prin negocieri intre cluburi, dar nu a fost asa! Stancu si Rada au fost momiti cu nationala ( unde sigur nu ar fi ajuns daca nu erau sub semnatura cu firma lui Becali! ) si apoi , odata ajunsi acolo ,sa se puna problema transferului la Rapid! Sunt dezgustat!

  8. #8
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    E prima data cand intru pe forumul Craiovei(sper sa nu mai existe subiecte atat de fierbinti care sa ma determine s-o fac din nou).Edmond,jucatorii aveau vreo clauza de reziliere?Daca da,atunci nu prea aveti de ce sa va suparati(poate numai pt apropierea de inceperea returului)daca se va plati clauza.Daca jucatorii nu aveau clauza si nu sunt in ultimele 6 luni de contract,e JAPCAmarca giovanni.Mi-a placut declaratia lui Mititelu cu privire la selectia in nationala.Este exact ceea ce spuneam si eu de vreo 5 ani de zile.E nationala giovanni!O taraba pe care se expune marfa de vanzare,iar deseori "clientii" sunt "furati la cantar".
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  9. #9
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    nu sunt in ultimele luni de contract...
    Stancu mai are 4 ani iar Rada 2 ani din cate stiu eu...
    Dinel si Becali sunt in spatele acestei miscari...

  10. #10
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lion
    nu sunt in ultimele luni de contract...
    Stancu mai are 4 ani iar Rada 2 ani din cate stiu eu...
    Dinel si Becali sunt in spatele acestei miscari...
    Daca nu sunt de acord cei care conduc Craiova,atunci jucatorii sunt suspendati pana la terminarea contractului.Insa daca Dinel e de acord...i-ati pierdut!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Lion , nu cred ca Dinel doreste aceste transferuri ! Nu inteleg de ce ar lua pe ei numai 400 000 de jucator cand in mod sigur ar lua mai mult in vara sau la anul! Si de ce nu l-a dat pe Rada cand a avut o oferta mai mare , din Franta , la turneul lui Cartu!

    Apparte , da , aveau clauza de reziliere destul de mica ( in jur de 400 000 ) pentru ca asa a dorit Popescu , dar au fost asigurari ca nu se va uza de aceasta clauza pentru un transfer in campionatul nostru! Amandoi au avut contracte de juniori ( cam 7000 de dolari ! ) si de aproape un an se tot negociau alte contracte care nu se incheiau nu pentru ca nu ar fi vrut sa -i dea salariu mai mare , ci pentru ca Dinel nu dorea sa accepte o clauza atat de mica! Stancu deja semnase un nou contract ( pe patru ani ) si avea un salariu in jur de 35 000 , iar cu Rada se tot purtau negocieri!
    Este clar ca , acolo , in Cipru li s-a spus : ori semnati , ori nu veti mai veni in viata voastra la nationala! La fel incearca Becali si cu alti jucatori! Probabil pleca si Plesan daca nu avea o clauza de un milion!

  12. #12
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Pana la urma raman la Craiova sau nu? Ce stiti exact?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #13
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Daca Dinel nu vrea sa-i dea, nu-i da. Pentru ca nu-i vad eu pe aia de la Rapid platind 800 000 $ , asta cu platitul este poveste. Nu da becali sau copos atatia bani
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pacala , ii da Popescu sau Becali , pentru ca vor castiga de cinci ori mai mult la un transfer peste hotare ( care sigur nu va intarzia , poate este chiar pe teava! ).

    Cheia este totusi la Popescu , doar el ii poate face sa ramana! Unele informatii neoficiale duc spre ideea ca numai Rada ar pleca!

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    "Ce i s-a intamplat lui netoiu nu va fi nimic pe langa ce i se va intampla lui dinel daca pleaca rada si stancu"
    Aceasta este declaratia suporterilor, eu sunt de acord cu ea, se pare ca cei 2 jucatori vor pleca mai mult ca sigur, este o tradare imensa pentru noi, fanii alb-abastri, trebuie sa gasim o solutie sa stopam aceasta mutare!

    DEABIA IL ASTEPT MAINE PE NAPOLI PE FORUMUL OFICIAL, ATUNCI SE VOR CLARIFICA LUCRURILE
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Din GS:

    Staicu şi Popescu, ameninţaţi de suporteri
    Dezamăgiţi de faptul că Dinel Staicu nu şi-a ţinut promisiunea de a păstra lotul "Ştiinţei" intact, fanii s-au dezlănţuit īmpotriva patronului. "Gata, Dinel şi-a dat foc la valiză! Īl anunţăm că tot ce i-am făcut lui Neţoiu a fost joacă de copii faţă de ce-i pregătim lui! Pīnă acum l-am tot iertat, īntrucīt ne minţea că aduce jucători de valoare, nu că-i vinde şi pe cei cīţiva pe care-i avem. Credeam despre Neţoiu că e cancerul Olteniei, dar ăla măcar a băgat nişte bani īn echipă. Staicu a băgat 3 lei şi vrea să ia milioane", au acuzat liderii galeriei, care de aseară pichetează sediul clubului. Nici impresarul Gică Popescu n-a scăpat de furia suporterilor: "Ne-a convins definitiv că numai banii īl interesează. Degeaba spune că iubeşte Craiova, pentru că nu-l mai crede nimeni. Să se aştepte la ce e mai rău!".
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    n-are cum sa fie cheia la popescu, care n-are ce mai cauta pe aici nici el nici staicu daca pleaca Rada sau stancu.Asta o consider bataie de joc.
    Eu nu cred ca da rapidul 400 000 pe un jucator, aia doar fura.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #18
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    este incredibil pt mine ce se intampla....
    am vazut la stiri ca gica popescu a chemat masina politziei sa-i pazeasca firma aia de .....
    daca nu are legatura cu transferul asa cum declara de ce ii este frica.de suporterii craioveni...
    ce a ajuns unul din cei mai iubitzi oameni din oltenia...
    imi este scarba...

  19. #19
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    gp e o iuda
    insa giovani becali trebuie sa fie prima tinta, gp e doar sluga lui
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    De fapt ce i s-a intamplat lui Netoiu , din partea galeriei!? Vorbim sa ne aflam in treaba ! Netoiu a plecat numai cand a vazut ca intreg orasul este impotriva lui !
    Care ar fi interesul lui Dinel sa dea jucatorii acum! Si cum sa-i tina daca se plateste clauza de reziliere! Pacala , in urma cu o luna Popescu i-a propus lui Dinel sa-i rascumpere partea care o detine in cei doi jucatori ! De asta iti este tie , ca nu are cine sa dea 800 000 ?

  21. #21
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    netoiu nu locuia in Craiova.
    sint convins ca gp nu da banii astia.Nu ca nu-i are dar nu-i va da, el si giovani becali vor sa castige cat mai mult ,maxim daca se poate.
    Daca dinel nu vrea sa-i dea, nu-i da.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •