Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 95

Thread: SUBIECTUL SAPTAMANII ! RADA SI STANCU

  1. #43
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    si cica pe tvr1 au anuntat ca mititelu si-a dat demisia
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #44
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Da asa e...eu nu am decat un mesaj pentru conducatorii Craiovei:

    SUNTETI PENIBILI!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Principalul vinovat pentru răul amintit mai sus a fost însă, în opinia lui Mititelu, Gică Popescu. "Popescu a fost un mare fotbalist, dar faţă de Universitatea a greşit foarte mult. Chiar şi acum un an şi jumătate, cînd am dorit să-l aducem la Universitaea, i-am oferit 150.000 de dolari şi alte condiţii. Ne-a cerut jumătate de milion şi tot noi am fost cei acuzaţi, declara mititelu.


    nu stiu ce sa mai cred?????????????

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "Preşedintele Universităţii Craiova a demisionat
    Universitatea Craiova a rămas iarăşi fără preşedinte executiv, Adrian Mititelu anunţîndu-şi luni demisia. "Îmi pare rău, deşi am promis că facem şi dregem, singur nu pot face nimic. Este un moment greu, îmi arăt neputinţa de a face ceva la Craiova, dar lucrurile sînt foarte rele. Ne confruntăm cu o caracatiţă şi eu nu mă pot lupta cu ea. Astăzi mi-am depus demisia" - a spus Mititelu, care, în urmă cu aproape trei luni, procedase la fel, iar după 24 de ore a revenit asupra deciziei.

    "Atunci a fost altceva!", a spus de această dată, Mititelu. Fără a şti exact dacă Rada şi Stancu vor pleca la Rapid, sau cel puţin aşa a dorit să lase impresia, Mititelu a spus că decizia sa este irevocabilă: "Nu ştiu dacă vor pleca sau nu la Rapid, dar chiar dacă rămîn la Universitatea, nu mi se pare corect ce s-a întîmplat. Indiferent de ce va vrea şi Staicu, nu mai revin. Aştept însă ziua în care voi avea bani pentru că visez să devin patronul acestei echipe!" Preşedintele demisionar a trecut apoi la acuze.


    "Cei care au decapitat Universitatea în 2002 lovesc iar. Îmi pare rău că Rapid, o echipă iubită şi cu tradiţie, a început să folosească aceste practici gen Dinamo, să ia jucătorii cu orice preţ. De fapt şi la naţională jucătorii sînt luaţi prin interese obscure, de grup. Jucătorii sînt selecţionaţi pentru a fi racolaţi! Consider că în ultimii zece ani în fotbalul românesc s-a făcut numai rău şi trebuie schimbat. Din fotbal nu au cîştigat decît profitorii, banii sînt în vilele luxoase din Pipera şi în conturi grase!" - au fost doar cîteva din acuzele lui Mititelu.

    Principalul vinovat pentru răul amintit mai sus a fost însă, în opinia lui Mititelu, Gică Popescu. "Popescu a fost un mare fotbalist, dar faţă de Universitatea a greşit foarte mult. Chiar şi acum un an şi jumătate, cînd am dorit să-l aducem la Universitaea, i-am oferit 150.000 de dolari şi alte condiţii. Ne-a cerut jumătate de milion şi tot noi am fost cei acuzaţi!"

    În opinia lui Mititelu, Staicu nu este vinovat, fiind forţat să semneze - dacă a făcut-o - plecarea jucătorilor. "Chiar dacă într-un fel mă simt trădat de Staicu, nu este el cel vinovat! A făcut-o din orgoliu! A vrut să scape de relaţiile cu Gică Popescu!".

    Mititelu a admis că a fost preşedinte la Universitatea doar cu numele. "Indiferent cine va veni, va fi doar onorific! Nu va putea lua nici o decizie!", este de părere Mititelu. În cazul în care nu va reveni asupra deciziei de demisie, mai ales că există un precedent, locul lui Mititelu va fi luat chiar de finanţatorul Dinel Staicu."

    Onlinesport http://www.onlinesport.ro/Html/Fotba...Diva/1347.shtm

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cred ca Mititelu a sintetizat destul de exact unele lucruri pe care le-am gandit si le gandesc si eu! Am visat si eu ca si altii ca vor veni jucatorii generatiei de aur si vor pune ordine in fotbalul romanesc! Din pacate ei au fost asimilati Rapid ( vezi cazurile Popescu , Petrescu , Munteanu , et. ) si acum pun umarul la continua degradare a fotbalului romanesc!

  6. #48
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    circula prea multe zvonuri
    in gs apare si un fel de pret al celor doi.
    daca pleaca cei doi, incepe razboiul si Craiova se va destrama

  7. #49
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    Craiova nu va muri niciodata !
    ******** de gp este pt. noi principalul inamic, un fiu de ***** .........
    Last edited by EDMOND_; 23rd February 2004 at 22:11.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #50
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Din pacate la fel se intampla si la Sportul

    Dar si Staicu e de neinteles.... de ce nu le-a facut niste contracte mai de divizia A celor doi jucatori (8000 usd e chiar de rasul lumii)
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  9. #51
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    nu a vrut milogul de gp , a spus ca-i plateste de la el din buzunar ..........., l-a refuzat pe dinel la marirea contractelor .............
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #52
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    ultras sportul, n-am intrat pe forumul vostru sa-mi dau cu parerea despre echipa ta favorita si nu agreez prezenta ta aici. Nici nu sint amator sa discut cu cei de teapa ta, nici nu vreau sa-mi amintesc ce limbaj foloseai la adresa noastra. Simpla ta prezenta o
    percep ca pe o provocare.Edmond te rog sa-i stergi mesajele, altfel locul asta va fi parasit de suporterii Craiovei si se va umple de cei care nu au alta treaba decat sa ne jigneasca si sa ne provoace.

  11. #53
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    Craiova nu va muri niciodata !
    Labagiul de gp este pt. noi principalul inamic, un fiu de catea .........
    gp a incheiat orice legatura amicala cu Universitatea Craiova.De acum inainte va fi doar dusmanie intre noi. Suporterii Craiovei au incercat totusi o apropiere dar se pare ca banul si alte relatii subterane cu giovani becali l-au transformat in neom.

    Poate nu va muri dar vor fi scandaluri mari, iar lotul Craiovei a primit inca o lovitura crunta. Nici liniste nu va fi. Probabil ca in vara dinel staicu va pleca si va vinde restul jucatorilor. Nu stiu cine va veni dar va fi foarte greu sa ne mentinem in prima divizie in conditiile in care fotbalul romanesc va fi acaparat in totalitate de gasca de tagani giovani becali- gheara- cei de la rapid . Ce nu au reusit steaua si dinamo vor reusi sa distruga aceasta grupare mafiota de tagani.
    Iar scoala de fotbal facut aici de gp este menita sa fure din fasa toate talentele fotbalistice ale Olteniei

  12. #54
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu cred ca se va ajunge la destramare, un mit ca U CRAIOVA nu va disparea vreodata, eu nu am ce sa mai zic despre acest caz, e de-a dreptul socant...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #55
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, Ady, socant. Asta e cel mai potrivit cuvant!
    ProSportul il da si pl Plesan plecat la rusi! dar nu-i nimic, Craiova va renaste din toamna din nou, asa cum a inviat si dupa epoca netoiu!! Ala a plecat atunci cu toti jucatorii, staicu ni-i vinde la bucata.
    Ma rog la Dzeu sa se gaseasca un om cu suflet de oltean si cu bani suficienti pentru a aduce linistea la Craiova.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  14. #56
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pe gica popescu l-am pierdut definitiv, Ilie Balaci ramane speranta noastra...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #57
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Pacat de suporterii numerosi si patimasi care tot spera sa vina la conducerea clubului un investitor cu adevarat puternic si cu bani care sa vrea sa ridice Craiova in fruntea fotbalului romanesc. Nu cu paunesti,netoi sau dinei se va ridica Craiova.
    george paunescu a fost omul stelei, netoiu a lui dinamo iar dinel al rapidului. Toti au vrut doar sa fure jucatorii si sa alimenteze echipele din bucuresti.
    Sint absolut convins ca in jumatate de an maxim, dinel staicu vinde toti jucatorii buni si pleaca de la echipa. Vor fi scandaluri din ce in ce mai mari,sint convins.

    Este mai greu acum de razbatut decat pe vremea comunistilor pentru ca actualii
    conducatori sint mafioti la drumul mare de genul criminalilor mafioti cu pistoale
    Gasca de care vorbea Mititelu il are in frunte pe giovani becali si locoteneti pe mircea sandu, anghel iordanescu, victor becali,george copos,nicu gheara, gigi netoiu si se pare ca vor conduce cativa ani buni fotbalul romanesc de acum incolo in stilul clanurilor tiganesti.Probabil ca numai mica parte a presei ramasa inca libera si suporterii vor mai putea sa agite apele si poate peste cativa ani,sub amenintarea neaccederii in UE sa se ia niste masuri si pentru curatarea fotbalului. Am vorbit cu niste prieteni si credem ca singura masura logica acum este sa trimitem sesizari saptamanale la consilierii UE si din parlamentul European dand cat de detaliat posibil amanunte despre aceste personaje.
    Mai devreme sau mai tarziu cand nu vor avea nevoie de probe pentru a-i strange cu usa pe parlamentarii romani sa aiba material de documentatie la indemana.
    sa oblige politicul sa
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #58
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    cu gica popescu s-a inchieiat definitiv.De acum, cale de intoarcere nu mai exista
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. 23rd February 2004, 21:22

  18. #59
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    DECLARATII SOCANTE ale lui Dinel Staicu pe canalul Sport , in dezbatere televizata!
    Gica Popescu va fi impresarul tuturor jucatorilor craioveni!
    Stiinta va avea prioritate la jucatorii formati la Scoala Gica Popescu care vor fi transferati fara sa mai detina Gica 50% .
    In locul celor doi fundasi , care aveau o situatie neclara , vor veni doi atacanti.

    Daca este adevarat inseamna ca pretul acestui armistitiu a fost indepartarea lui Mititelu , stiut fiind raceala dintre cei doi!

  19. #60
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Declaratie dezastruoasa...un suporter de pe siteul oficial a spus ca 'ce sa intelgem de aici: gp sluga lui giovani becali-becali presedinte la rapid->Craiova aservita rapidului'

    Ce ziceti de varianta asta?
    A devenit U Craiova un club la mana rapidului?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. 23rd February 2004, 21:58


  21. #61
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    nelu , daca vrei poti sa postezi mesajul tau pe intern! L-am trecut la cele rau intentionate , si , daca te mai intereseaza , nu este prima ta postare aici , ai mai facut-o sub alt nume! Posteaza pe intern si-ti vom raspunde acolo!

  22. #62
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    gigel bucur ce cauta pe aici? :O :O :O
    aluia trebuia sa-i fie sters prima data mesajul ca e "cal breaz" ,nimeni nu injura mai bine ca el de familie
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  23. #63
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu l-am vazut , Pacala! Au trecut prea multi pe aici astazi....

    Uite o declaratie interesanta a lui Mititelu:

    "Patronul Universităţii a avut în mână pâinea şi cuţitul la tratativele plecării celor doi jucători la Rapid. Conform fostului preşedinte Adrian Mititelu, "probabil Dinel Staicu a vrut să termine odată cu toate aceste presiuni. Gică Popescu voia renegocierea jucătorilor cu Universitatea, în noile contracte urmând să existe o clauză care spunea că pentru 400.000 de dolari fotbaliştii se pot transfera oricând de la Universitatea. Cum jucătorii se aflau în coproprietate, însemna că respectivii doi puteau fi luaţi oricând de la gruparea olteană pentru jumătate din această sumă". Acesta a adăugat că, dacă ar fi fost după el, i-ar fi lăsat pe margine pe cei doi până la finele contractelor: Ionuţ Rada avea contract cu Universitatea până în ianuarie 2005, iar Ionuţ Stancu - până în iulie 2007.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •