Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 46

Thread: U. Craiova - Poli Iasi

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    U. Craiova - Poli Iasi

    Un meci care a devenit foarte important in urma evolutiilor slabe din primele trei etape. Rednic si Universitatea trebuie sa regaseasca gustul victoriei , sa ofere suporterilor o victorie concludenta si un joc la nivelul asteptarilor. Este momentul ca Plesan si Papura sa treaca peste neintelegerile dintre ei si sa redevina piesele de baza ale echipei , este momentul ca Rednic sa trimita in teren o formula de echipa care sa atace din primul pana in ultimul minut ,sa inscrie si sa adauge trei puncte la zestrea firava de pana acum. Rednic trebuie sa inteleaga ca Papura nu va mai fi multa vreme "paratraznetul" care sa atraga nemultumirile suporterilor si ca un eventual esec in meciul cu echipa din Iasi ii va complica mult situatia....mai ales ca urmeaza doua deplasari grele.....la Steaua si la National!

    Meciul se joaca vineri la ora 20.00 , asa ca avem timp sa analizam toate aspectele acestei partide. Daca doriti sa incercati un pronostic , scrieti scorul cu care credeti ca se va termina acest meci si eventualii marcatori ( pentru departajare ). Premiul este un fular alb albastru cu insemnele Universitatii si se atribuie doar in cazul in care castigatorul este un suporter oltean.
    Last edited by EDMOND_; 16th August 2004 at 08:57.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Stiinta - Poli Iasi
    3 - 0
    Gane, Rubenilson, Plesan

  3. #3
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Premiul este un fular alb albastru cu insemnele Universitatii si se atribuie doar in cazul in care castigatorul este un suporter oltean.
    asta e discriminare pe fata. dadusem sigur 3-0 si ma pregateam sa iau fularul dind si numele celor care vor marca vineri. dar cum faci ura de rasa le tin secret, asa ca perpeleste-te pina vineri
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #4
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Stiinta - Poli iasi 2 - 0

    Gane si Lutu
    parerea mea.....

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    asta e discriminare pe fata. dadusem sigur 3-0 si ma pregateam sa iau fularul dind si numele celor care vor marca vineri. dar cum faci ura de rasa le tin secret, asa ca perpeleste-te pina vineri

    Pai ce sa faci tu cu fularul ala....sa-l pui la trofee... ghiceste tu jucatorii care marcheaza si apoi mai vedem. Pentru cei care nu sunt suporteri ai Craiovei vom da un premiu echivalent ( un bax de bere de asta de Craiova sau un snop de praz.... negociem noi! )

  6. #6
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    1-0
    golul marcat de Gane
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  7. #7
    Brimi2004
    Guest
    2 - 0 , Papura si Gane . Cred ca echipa se va mobiliza exemplar pentru acest meci , fie si numai pentru a risipi acuzatiile de non - combat facute de presa si o parte din suporteri.
    Guso ,Daouda, Iordache , Papura , Iovanovici , Moti,Murgan, Mutica, Plesan , Bundea , Buhusi , Stoianof, Vigariu, Gane , Lutu sunt jucatorii din care as alege pe cei unsprezece titulari! As mai avea nevoie in aceasta echipa de Njock , care lipseste tocmai acum cand jucam cu multe centrari in careul advers!

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    4-0 ... Gane, Bundea, Plesan si Lutu :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Pai ce sa faci tu cu fularul ala....sa-l pui la trofee... ghiceste tu jucatorii care marcheaza si apoi mai vedem. Pentru cei care nu sunt suporteri ai Craiovei vom da un premiu echivalent ( un bax de bere de asta de Craiova sau un snop de praz.... negociem noi! )
    domnu', eu vreau fular, ai ceva impotriva? trofee n-am decit capete asa ca pina-ti cresc coarne esti in siguranta ma mai gindesc pina vineri daca iti spun sau nu cine marcheaza. si praz la vremea asta ceva mai rar. mai incolo.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ghiceste tu pe cei care marcheaza si mai vorbim.... la 3-0 pentru Craiova putem face o derogare!

  11. #11
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ganea bundea
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #12
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    daca moldovenii isi dau autogol ce facem atunci?

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    minudoru , asta sa fie problema! sa-si dea ei trei autogoluri..... facem tragere la sorti!

    Vasile , mai nou esti si impresar!? Vad ca l-ai transferat pe Ganea la Craiova.... Mersi mult , asteptam urmatorul transfer...ca de ale lui Rednic ne-am cam saturat!

  14. #14
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Stai sa mai vedem meciuri....ca nu seamana unu` cu altu....
    Desi primele trei au fost cam la fel.....
    parerea mea.....

  15. #15
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    U. Craiova 4 - Poli Iasi 1
    Lutu, Gane, Plesan, Bundea
    pentru Poli nu dau autorul golului pentru ca oricum va fi din nimereala

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Partida dintre Universitatea şi Politehnica Iaşi, va fi arbitrată de Marian Salomir, din Cluj. Acesta va fi asistat la cele două tuşe de Daniel Burloiu, din Galaţi, şi de Octavian Şovre, din Oradea, iar rezervă va fi Orlando Trandu, din Timişoara. Observatori pentru acest joc au fost delegaţi Nicolae Dobrin din Piteşti şi Mircea Neşu din Oradea. Partida va fi transmisă de postul Naţional TV.

    Biletele pentru partida cu “Poli” Iaşi : 30.000 de lei la peluze, 40.000 la tribuna a II-a, 50.000 la tribuna I şi 100.000 la sectoarele 01, 02, 03. Tichetele se vor pune în vânzare vineri, de la ora 13, iar accesul în stadion va fi permis cu două ore înainte de începerea partidei.

  17. #17
    Brimi2004
    Guest
    Mie mi se pare destul de ciudata delegarea lui Salomir cu care am ami avut probleme. Brigada de arbitri anuntat initial era Lucian Dan,Florin Buzarnescu si Nicolae Meghesan care au fost schimbati si arbitreaza acum pe FC Arges.... De ce aceasta schimbare si pe ce considerente a fost hotarata ? ...Am avut mai mereu probleme cu Salomir...

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Salomir este, in principiu, un arbitru pro Dinamo!
    Insa nu ma intereseaza acest lucru acum. Rednic trebuia sa dovedeasca ca poate juca un meci la victorie din primul pana in ultimul minut de joc. Trebuie sa castige acest meci indiferent cu cine intra in teren.Are 23 sau 24 de jucatori in lot. Daca doi trei nu vor sa joace sa bage altii. Daca nu castiga meciul cu Poli Iasi este clar ca Rednic nu poate antrena la Craiova. Nu va avea nici o scuza, mai ales ca are multi jucatori pe care i-a adus in acest an si pe care a pariat!

  19. #19
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Daca nici acest meci nu se cistiga este clar ca antrenorul este lucrat! Acest meci se cistiga in mod normal fara antrenor si cu oricare din lotul Craiovei!

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    vallimarine , si meciul cu Sportul trebuia castigat si acolo Rednic s-a lucrat singur ( a inceput partida cu doar noua jucatori de camp ! ) .. Doar nu o sa-mi spui ca l-a obligat Papura sa introduca in teren pe Flinston si Borbely....
    Daca este lucrat de doi trei jucatori cum spuneti voi are obtiunea sa joace fara ei... Daca nu inseamna ca nu are minte. Daca il lucreaza toata echipa atunci este clar ca trebuie sa plece antrenorul pentru ca nu a stiut in cele sase luni sa-si apropie jucatorii!

  21. #21
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1

    Unhappy Edmond erai mai temperat inainte?! Ce s-a intimplat?

    Edmond vad ca ti s-a pus pata rau pe Rednic! De la o greseala facuta la un meci ( cel cu Sportul) ai devenit din ce in ce mai rau si mai dur cu Rednic. In primele doua meciuri sa stii ca nu Rednic trebuia sa bage goluri ci cei de pe teren si au avut numeroase ocazii ( atit cu Argesul cat si cu Farul) dar le-au ratat cu seninatate. Este drept ca la Sportul si eu cred ca Rednic a gresit tactic dar asta nu inseamna ca gata stricam mustaria pentru un joc!!! Nu stiu ce ai .... dar inainte erai mai diplomat, incercai sa intorci pe toate partile datele problemei. Nu stiu ce te-a deranjat asa tare ...dar au trecut doar trei etape! TREI - in care am jucat de doua ori in deplasare!!! Ce naiba?

    Daca sa zicem pleaca Rednic ( demisie sau dat afara) pe cine vezi tu ca antrenor al Stiintei? (Preiau ideea ta apropo de comentariile unora ca Staicu nu este bun ca patron si tu ai intrebat : ok cu ce il inlocuim?). Pentru mine Piturca nu are ce cauta acum la Universitatea!!!!!!!!! Deci Piturca iese din discutie!Alte sugestii?

    Personal nu sunt de acord cu schimbarea antrenorului nici macar la jumatatea campionatului. Are un obiectiv - OK daca nu-l atinge pina la sfarsitul campionatului din diverse motive..atunci se poate pune problema inlocuirii ....dar dupa 3 etape????? Daca Rednic este dat afara teoretic ar trebui sa plece si Badea, iar Staicu ce naiba sa faca???? Ei doi au tras sforile ca el sa fie adus antrenor .... iar noi ca suporteri ne-am bucurat. iar acum dupa citeva etape mai slabe..gata stricam prietenia cu Rednic.....Nu stiu cum naiba reusim noi sa ridicam un om la rangul de zeu, ii facem soclu ( cu toate ca el nu vrea asta) dupa care daca acel om nu se ridica la pretentiile nostre gata ne apucam si-l distrugem! Rednic nu a declarat nici ca este supraom nici ca la anul luam Cupa Campionilor ... a zis ca scopul nostru este accesul intr-o cupa europeana ! Punct!

    PS. Ce naiba batem pe Poli! Sa vedem cum jucam insa! Eu sunt multumit cu orice scor .... dar sa fie mai mare de 3 ( cele trei meciuri ratate de noi) la 0.
    Last edited by Vietnam; 20th August 2004 at 13:44. Reason: Uitai sa scriu de meci!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •