Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 74

Thread: STEAUA - U . CRAIOVA

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    STEAUA - U . CRAIOVA

    Fara indoiala , dupa victoria in meciul cu Dinamo , Steaua este "pe val" . Suporterii echipei viseaza frumos , iar Gigi Becali are viziuni cu jucatorii Stelei imbracand tricourile Realului. Insa cum nici un meci nu seamana cu altul si cum chiar "galacticii" Realului dau rateuri uneori este posibil ca acest meci ( considerat usor si simplu de rezolvat ) sa fie cel mai greu din cele pe care le-a disputat Steaua in ultimul timp si chiar sa "o doara capul" dupa meci ..
    Stiinta a venit , indiferent de locul in clasament , tot timpul foarte motivata in Bucuresti , si chiar daca nu a mai avut succesele de altadata meciurile au fost destul de echilibrate.. daca am avut o calitate in ultimii zece ani a fost aceea ca ne-am revenit totdeauna cand toti credeau ca nu o vom mai putea face! Pentru Rednic fiecare meci devine foarte important....declaratiile frumoase au dat bine la suporteri care , o parte , l-au adoptat rapid. Dar astfel de declaratii nu pot continua la infinit , se aud voci tot mai insistente care cer rezultate... este timpul ca Rednic sa renunte la vorbe si arate ca stie sa antreneze. Nu mai poate da vina pe Papura, Lutu , Iordache si Badea si prevad ca , daca va continua la fel , in scurta vreme va fi "adversarul " nr. 1 ... Va fi fara indoiala un meci interesant!

  2. #2
    Brimi2004
    Guest
    2 -2 , de la Craiova marcheaza Gane si Plesan. Putem sa si batem daca arma secreta Mongu Fliston va evolua la valoarea lui.

  3. #3
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Desi mi-ar placea nespus de mult o victorie cred ca rezultatul va fi egal...
    Cel mai probabil un 1-1, gol Plesan ( ca sa prinda curaj si sa iasa din pasa mai slaba in care se afla)
    parerea mea.....

  4. #4
    six
    Guest
    11-0 marcheaza toti hai sa fim seriosi,luam bataie

  5. #5
    Brimi2004
    Guest
    ...si de ce te bucuri asa , esti ruda cu vreunul de la Steaua.....?
    Daca ne-ar bate Steaua ( ceea ce ma indoiesc , si astia isi dau cu stangu'n dreptu' cand ti-e lumea mai draga ) ne-ar face un mare bine....l-ar apropia pe Rednic de Bucuresti.....
    Last edited by Brimi2004; 25th August 2004 at 22:14.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din pacate Rednic continua sa se poarte cel putin...ciudat. La unul din antrenamentele din saptamana asta a schimbat ora de desfasurare. Singurul jucator care nu a fost anuntat a fost Papura. Acesta a considerat ca nu este dorit de Rednic , a avut o discutie cu el si acum doreste sa se transfere. Intre timp Rednic pregateste terenul in cazul unei infrangeri..lasa sa se inteleaga ca exista un jucator care refuza sa joace titular tocmai la o partida de importanta capitala...

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pentru meciul cu Steaua, Rednic are la dispozitie si pe L.Dobre si Mutica care au fost legitimati. A fost rechemat si Ionut Lutu dupa doar cinci zile de exil , desi Rednic il amenintase ca va sta la echipa "satelit" o perioada indelungata. La antrenamentul de ieri antrenorul a avut la dispozitie 28 de jucator ...daca ii adaugam pe Papura si Iordache ar fi vreo 30 ... au fost adusi pana in acest moment nu mai putin de 12 jucatori noi. Fara indoiala Rednic a fost cel mai sprijinit si a avut cea mai mare libertate de miscare dintre toti antrenorii care au trecut in ultima vreme pe la Craiova. Insa ramanerea lui atarna de rezultatele urmatoarelor doua trei partide. Se pare ca Staicu i-a trasmis lui Mircea ca este timpul sa obtina rezultate. I se cere un joc bun cu Steaua ( indiferent de rezultat) si o victorie cu CFR Cluj acasa...asta pentru urmatoarele doua meciuri.
    Last edited by EDMOND_; 27th August 2004 at 08:54.

  8. #8
    DarkMan otelulgalati's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Steel Boys
    Posts
    70
    Reputatie
    1
    steaua nu poate sa ai ba probleme cu o echipa de catei ca,craiova.Craiova e o echipa de mana a doua care e ciuca batailor anu asta si mai sperau la titlul oltenilor reveniti pe pamant si mancati din prazu vostru si lasati-ne cu echipa voastra de ciubote
    [I][B] [COLOR="Red"]In Curand De-ar Fi Sa Mor , Sa Le Spuneti Tuturor Ca Mai Am Un Singur Dor, Sa Ma Pis Pe Steaua Lor!!!!!!![/COLOR] [/B][/I]

  9. #9
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Mosule, ai grija ca daca pleaca olteanul de la voi jucati cu unirea focsani la anul

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    otelulgalati , invata intai sa te exprimi corect , incearca sa nu jignesti si abia apoi intra si posteaza aici....cat esti "varza" nu putem avea o discutie...probabil ai lucrat prea mult la furnal , in siderurgie...si nu ai avut timp sa citesti o carte... fa-o cat nu este prea tarziu.
    In ceea ce priveste locul pe care ne vom clasa in finalul campionatului acesta va fi , fara indoiala, superior echipei din Galati...

  11. #11
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by otelulgalati
    steaua nu poate sa ai ba probleme cu o echipa de catei ca,craiova.Craiova e o echipa de mana a doua care e ciuca batailor anu asta si mai sperau la titlul oltenilor reveniti pe pamant si mancati din prazu vostru si lasati-ne cu echipa voastra de ciubote
    Uitasi ca un craiovean v-a scos din noroi si v-a dus in cupele europene ?
    Daca noi avem echipa de ciubote, la galati sunt numai sosete....si alea nespalate

    PS. Inainte sa jignesti incearca sa deprinzi tainele tastaturii si ale gramaticii....
    parerea mea.....

  12. #12
    senior onci66's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    167
    Reputatie
    1

    Suporter Steaua

    oricum o fi la Craiova,meciul cu STEAUA va fi unul pe viata shi pe moarte; dupa cum stiti oltenii sint ambitiosi shi orgoliosi,vor lupta asa cum au facut in meciul amical de la Craiova unde mai era putin shi ne accidentau rau pe Radoi.bine, bine dar nici STEAUA nu este in cea mai buna forma asa ca nu se stie cine va castiga meciul.

  13. #13
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Iata un stelist cu capul pe umeri si gindire corecta....bravo...!!
    Nu ca oamenii de la otelu`
    Last edited by cipi13; 27th August 2004 at 14:29.
    parerea mea.....

  14. #14
    senior onci66's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    167
    Reputatie
    1

    Smile Suporter Steaua

    eu asa cred ca ar trebui sa ne comportam si pe stadion, stelist langa rapidist,oltean langa caine s.a.m.d. sa ne incurajam fiecare echipa favorita, intr-un cuvant sa fim civilizati. tare mi-as dori sa pot merge cu fiica mea la stadion sa urmaresc toate meciurile din Bucuresti.
    ce spuneti de asta??????????

  15. #15
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Mergi pe sportul studentesc...
    parerea mea.....

  16. #16
    senior onci66's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    167
    Reputatie
    1

    Smile Suporter Steaua

    bravooooooo, nici nu m-am gandit.da-mi shi mie adresa stadionului smecherule

  17. #17
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    In regie....
    Nu te deranjeaza nimeni....
    parerea mea.....

  18. #18
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cred ca batem cu 2-0, iar Stiinta isi va reveni cu acest meci. Asa imi place mie sa cred, sa vedem de ce parere sunt si jucatorii....
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    In ultimele meciuri jucatorii nu prea au avut nici o parere....ar fi timpul sa aflam si noi parerile lor.....
    Ca pe ale noastre le stim....
    parerea mea.....

  20. #20
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ma refeream ca poate si-or schimba parerea si vor incepe sa joace ce le cere Rednic, daca vor face asta, succesul este garantat 100%!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #21
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Asta astept de la inceputul campionatului.....sper ca astazi, in sfirsit, sa vedem si noi o idee clara de joc si mai ales pofta de joc.....Caz in care Steaua nu are nici o sansa....
    parerea mea.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •