View Poll Results: Cine trece mai departe?

Voters
58. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    28 48.28%
  • AC Milan

    30 51.72%
Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 236

Thread: Last 16: Arsenal - AC Milan

  1. #85
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    arsenal va merge mai departe, echipa de babalaci a milanului nu mai face fata anu asta.

  2. #86
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    CL e o competitie frumoasa si interesanta pana vine vorba de AC Milan.
    Blatistii lui berlusconi sunt impinsi an de an in fata de uefa. Daca in italia s-a terminat cu blaturile, lui berlusconi nu i-a ramas decat CL unde sa-si arate "forta".

    Ar fi prea frumos sa-i scoata arsenalul, insa totusi berlusconi e patronul competitiei.
    Nu stiu ce meciuri ai vazut tu anul trecut! Eu in finala am vazut un Inzaghi in forma de zile mari, un Kaka genial si o aparare de fier. Am vazut un Bayern zdrobit pe Allianz Arena si un Manchester macelarit pe San Siro. Macelarite de Milan, nu de ajutorul arbitrilor! Uita-te un pic pe statistici si vezi de cate ori a fost semnalizat in off-side Inzaghi anul trecut. Daca ar fi fost ajutati, tusierii s-ar fi facut ca ploua!
    Cred ca ar trebui sa te mai si uiti la meciuri inainte de a repeta ineptiile altora!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #87
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    CL e o competitie frumoasa si interesanta pana vine vorba de AC Milan.
    Blatistii lui berlusconi sunt impinsi an de an in fata de uefa. Daca in italia s-a terminat cu blaturile, lui berlusconi nu i-a ramas decat CL unde sa-si arate "forta".

    Ar fi prea frumos sa-i scoata arsenalul, insa totusi berlusconi e patronul competitiei.
    Mey canadianule... cred ca te uiti prea mult la fotbal american si cricket...


    Daca tu sustii ca anul trecut Milan a castigat UCL pe blat inseamna ca te uiti la fotbal la aparatul de radio...

    De inteles fotbalul ma indoiesc ca il intelegi... Daca tu zici ca Berlusconi e patronul competitiei de ce dracu nu am castigat in fiecare an... 22 de cupe la rand... Sau anul trecut a fost ales patronul competitiei?.... Nu vezi ca aberezi ca un ........ n-are rost sa ma complic cu inconstienti ca tine...


    Dintre arsenal si milan se ca califica echipa cu tactica cea mai buna, echipa care va reusi sa profite de greselile adversarilor.

  4. #88
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    dardare,frate...nu stii de victoria lui AC MILAN roade pe puric?!echipa cu care simpatizeaza..a jucat tur preliminar CL(tot degeaba),deoarece MILAN a jucat finala!
    Bate MILAN 2-1 SAU 2-0 KAKA + PATO/SEEDORF!

  5. #89
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Nu stiu cum va fi meciul asta d-aia il astept mega mult...Poate o sa fie 3-0 sau 3-1 pentru Arsenal... De mentionat ca eu ma insel foarte mult in privinta meciurilor tari...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  6. #90
    Shogun Matu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    385
    Reputatie
    1
    Nu are cum sa ia Milan 3 goluri in deplasare.Sunt italieni doar.
    [COLOR="DarkRed"][B]Nimeni nu ne poate schimba karma.Nimeni.
    ____________________________________
    You have to ask the right question.Has anything you done made your life better?

    But a thug changes and love changes
    And best friends become strangers[/B][/COLOR]

  7. #91
    ero-sennin jesus supremu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    transcedental
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    da gol pippo si moare enye gize

  8. #92
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Ar fi posibil sa ia atatea goluri deoarece joaca cu al 3-lea portar. Abia ieri am aflat ca Dida si rezerva lui sunt indisponibili!
    E cam nasol in cazul asta!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #93
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Echipele probabile:


    ARSENAL (4-4-2): Lehmann; Sagna, Gallas, Senderos, Clichy; Eboué, Flamini, Fabregas, Hleb; Eduardo, Adebayor. All. Wenger


    MILAN (4-3-2-1): Kalac (Fiori); Bonera, Nesta, Kaladze, Maldini; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Seedorf, Kakà; Gilardino. All. Ancelotti


    Inca este incert Kalac, insa se spera recuperarea lui pana la ora meciului si Gattuso e in aceeasi situatie.



    Cateva lucruri interesante:

    -Arsenal sezonul asta pe teren propriu a luat gol numai de la Zaharia(Steaua). Scorul este de 15-1 in 4 partide.
    -la fel ca si anul trecut, Ancelotti incepe o optime de UCL cu securea deasupra capului.
    -ultimele intalniri dintre Milan si Arsenal:

    Milan-Arsenal 2-0
    Arsenal-Milan 0-0

    In Uefa Super Cup in 1994. Arsenal juca atunci din postura de invingatoare in Cupa Cupelor in fata italienilor de la Parma, scor 1-0.

    -Denilson si Adebayor sunt la un cartonas galben de suspendare. La fel si Rino daca va primi galben poate lipsi meciul viitor.

    -Ca fapt divers, acum doua sezoane au maturat cu Internationale, dupa 0-3 acasa, au castigat cu 5-1 pe San Siro.
    Last edited by dardar_3; 20th February 2008 at 15:26.

  10. #94
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Mey canadianule... cred ca te uiti prea mult la fotbal american si cricket...


    Daca tu sustii ca anul trecut Milan a castigat UCL pe blat inseamna ca te uiti la fotbal la aparatul de radio...

    De inteles fotbalul ma indoiesc ca il intelegi... Daca tu zici ca Berlusconi e patronul competitiei de ce dracu nu am castigat in fiecare an... 22 de cupe la rand... Sau anul trecut a fost ales patronul competitiei?.... Nu vezi ca aberezi ca un ........ n-are rost sa ma complic cu inconstienti ca tine...


    Dintre arsenal si milan se ca califica echipa cu tactica cea mai buna, echipa care va reusi sa profite de greselile adversarilor.
    Dardare, blatul e blat indiferent cine il face.
    Cand UCL e castigata de o echipa care e depunctata pentru blaturi in campionatul intern, ce dreaq sa mai zici?

    Din pacate exista suporteri care inteleg fotbalul si suporteri care inteleg doar ca echipa lor trebuie sa castige indiferent de mijloace.

    Baietii astia de la milan insoteaua juve in B daca berlusconi nu era premier. insa daca esti suficient de tare cu uefa se poate orice.

  11. #95
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Mai baiatule... cred ca noi amandoi vorbim chineza si japoneza...

    Tu stii care au fost capetele de acuzare la Milan si care au fost capetele de acuzare la Juve? Nu incurca borcanele...

    Insa tu cand zici ca Milan nu merita sa fie in UCL si sa o castige te inseli amarnic...

    Am demonstrat atat prin castigarea World Cup cu Italia si a UCL cu Milan ca fotbalul italian are cei mai buni jucatori si se practica cel mai bun fotbal...


    Faptul ca o echipa se face de ras an de an atat in Italia cat si in Europa, faptul ca a investit 1mld de euro in 10 ani pentru a castiga o cupa a Italiei pe plan intern spune multe.... Daca te uiti putin in campionat la arbitraje, o sa observi ca au ramas la fel... Farina face jocurile interului si strica tot ce poate pe langa el...
    Insa juve a primit retrogradarea si milan depunctarea pentru o cauza de *****: Meani a aranjat in interesul prorpiu un meci al Atalantei... a primit 5 ani de suspendare... Nu e de-ajuns????


    Cele 10 goluri ale lui Kaka tot pe blat au venit? Pippo in finala tot pe blat a jucat?... Devii patetic si iti dai cu parerea necunoscand situatia...

    PS: Berlusconi nu mai e premier de ceva timp... sau ma insel eu...

  12. #96
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    dardar, nu are rost sa iti bati capul cu asemenea indivizi...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #97
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Dardare, ce spui tu poate fi adevarat, poate nu, insa e irelevant. Daca tii la blazonul competitiei tale excluzi pe cei gasiti vinovati de aranjamente. NU-mi spune mie ca uefa a analizat in adancime cauza milanului, poate, cum spui tu, implicata tangential in calciopoli.
    Pur si simplu nu si-au batut capul pentru ca e echipa lui berlusconi.
    POti sa gasesti argumente o mie, realitatea nu se schimba. CL a fost castigata de o echipa care, in acelasi sezon, a fost gasita vinovata de aranjamente.

  14. #98
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Eboue cred ca o sa joace...deci noi jucam in 10 de la inceput

  15. #99
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Liverpool a aratat aseara cum devine treaba. Arsenal atat de criticata in ultima vreme nu trebuie stearsa de pe lista (calificatilor) prea repede !

  16. #100
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Arsenal va bate diseara nu stiu cum sau la ce scor insa sunt sigur ca va invinge.
    Sper ca asta sa fie penultimul meci al detinatoarei trofeului in aceasta editie de UCL !
    Zbor pana la stele.

  17. #101
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    porto a castigat trofeul, a fost eliminata in optimi sezonul urmator...la fel a patit si liverpool si apoi barca...
    se pare ca noi va trebui sa intrerupem "traditia"
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #102
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    meciul asta il da proteveul?

  19. #103
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    porto a castigat trofeul, a fost eliminata in optimi sezonul urmator...la fel a patit si liverpool si apoi barca...
    se pare ca noi va trebui sa intrerupem "traditia"
    Desi nu cred in asa ceva...la coincidentele astea m-am gandit si eu...

  20. #104
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    AC MILAN este echipa mea preferata de f multi ani Sper sa-si pastreze trofeul Champions League

  21. #105
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    meciul asta il da proteveul?
    Dap...


    Sper sa se repete comentariul de la meciul cu MU...

    'Oh..nu.. gata... Gilardino califica Milanul... e gol din pacate'....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •