View Poll Results: Cine trece mai departe?

Voters
46. You may not vote on this poll
  • AS Roma

    20 43.48%
  • Real Madrid

    26 56.52%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 157 of 157

Thread: Last 16: AS Roma - Real Madrid

  1. #148
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    sa nu uitam ca in afara de cele 2 goluri roma a avut parte de si 2 bari + 2 interventii cruciale ale lui casillas deci madrilenii sa-i multumeasca lui san iker si tusierului ca au pierdut la limita oricum schuster zicea ieri la conferinta de presa ca el nu considere o infrangere acest rezultat
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  2. #149
    Forzza Roma Ray1's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Torino,Italy
    Posts
    1,148
    Reputatie
    1
    eu recunosc ca roma a fost un pic "ajutata" pentru ca lipseau snejder, robben , van nilsteroy si s.ramos, dar oricum daca luam in considerare amandoua meciurile cred ca roma ca joc a fost cu 2 clase mai sus decat Real

  3. #150
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    citesc ce scrieti si nu imi vine sa cred, cum nu merita calificarea realu, aseara jucatorii au dat totul , roma nu a facut nimic altceva decat sa se apere , ocaziile vor nu au fost decat suturi de la distansa, aquilani ala prea bine tragea , de la eliminarea lui pepe au inceput sa mai iasa din propriu teren si tot realu in 10 domina jocul
    realu a avut suficiente ocazii sa se califice plus un ghinion incredibil , lipseau exact cei mai importanti jucatori din acest sezon , imi venea rau cand il vedeam pe raul singur intre 4 aparatori de la roma , vinovatul pt mine este doar schuster care nu a stiu sa bage echipa potrivita, salgado venea dupa o accidentare deci torres/marcelo/drenthe trebuia sa intre in locul lui ca titular , plus gago si diarra la mijloc- absurd , era nevoie doar de unul (pt mine gago) si un atacant in plus
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  4. #151
    Forzza Roma Ray1's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Torino,Italy
    Posts
    1,148
    Reputatie
    1
    era normal ca real-ul sa faca meciul pentru ca trebuiau sa inscrie.Roma sa aparat bine si au mizat pe cartea contraatacului.In plus eu nu am vazut toate aceastea ocazii pentru Real.Cred ca Roma a avut mai multe suturi pe poarta decat Real si nici posesia nu a fost chiar asa de clara pentru Real

  5. #152
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    posesia a fost 58 - 42 pt real , iar la ocazii cele 3 de baptista, sutur din lov libera deviat, singur cu portaru si da pe sus, si sutul din lov libera in bara , iar pt roma cele 2 suturi ale lui aquilani , astea pana la rosul lui pepe
    roma a facut ce trebuia bienenteles insa nu fost deloc superiora realului cum zic unii , a avut mult noroc
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  6. #153
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    citesc ce scrieti si nu imi vine sa cred, cum nu merita calificarea realu, aseara jucatorii au dat totul , roma nu a facut nimic altceva decat sa se apere , ocaziile vor nu au fost decat suturi de la distansa, aquilani ala prea bine tragea , de la eliminarea lui pepe au inceput sa mai iasa din propriu teren si tot realu in 10 domina jocul
    realu a avut suficiente ocazii sa se califice plus un ghinion incredibil , lipseau exact cei mai importanti jucatori din acest sezon , imi venea rau cand il vedeam pe raul singur intre 4 aparatori de la roma , vinovatul pt mine este doar schuster care nu a stiu sa bage echipa potrivita, salgado venea dupa o accidentare deci torres/marcelo/drenthe trebuia sa intre in locul lui ca titular , plus gago si diarra la mijloc- absurd , era nevoie doar de unul (pt mine gago) si un atacant in plus
    Ai mare dreptate.. si eu ma mir

    Ca s-au aparat perfect asta-i altceva..

    Nu au fost cu doua clase peste noi niciodata, in tur am jucat mult mai bine ca ei, in retur s-au descurcat mai bine..

    Quote Originally Posted by Sasuke Uchiha View Post
    posesia a fost 58 - 42 pt real , iar la ocazii cele 3 de baptista, sutur din lov libera deviat, singur cu portaru si da pe sus, si sutul din lov libera in bara , iar pt roma cele 2 suturi ale lui aquilani , astea pana la rosul lui pepe
    roma a facut ce trebuia bienenteles insa nu fost deloc superiora realului cum zic unii , a avut mult noroc
    Exact asa a fost, deci nu vad unde ne-a dominat Roma asa de tare..
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #154
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    BRAVO ROMA ! De Real nu mai imi place de cand cu titulatura de galacticii !

  8. #155
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Puteau romanii sa dea 7 pe Bernabeu la cum au jucat? Nu cred..

    Am avut multe ocazii de a marca dar ei s-au aparat perfect.. Nu au atacat mai mult decat noi decat pe final cand am ramas in 10

    Oricum diferenta a fost facuta de antrenor in primul rand, Spalleti e cu doua clase peste Schuster, iar in al doilea rand de absentele multiple de la noi
    Roma nu ar fi marcat mai mult de 1 gol, daca nu era Pepe eliminat. Dar..cu Pepe in teren sau fara el, Real Madrid nu era in stare sa marcheze . Am dominat, ca am avut mingea, dar la marginea careului se pierdeau majoritatea fazelor. Roma n-a jucat foarte bine, dar noi am jucat foarte prost

  9. #156
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realmadrid.com View Post
    Roma nu ar fi marcat mai mult de 1 gol, daca nu era Pepe eliminat. Dar..cu Pepe in teren sau fara el, Real Madrid nu era in stare sa marcheze . Am dominat, ca am avut mingea, dar la marginea careului se pierdeau majoritatea fazelor. Roma n-a jucat foarte bine, dar noi am jucat foarte prost
    Nu am avut acolo un atacant de careu, a lipsit enorm Ruud
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  10. #157
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Nu, a lipsit cineva care sa paseze, Raul a fost acolo dar nimeni n-a fost in stare sa-l gaseasca.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •