Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 35 of 35

Thread: Transferuri

  1. #22
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    M-UTA

    Împreună cu partenerul său de afaceri, Adrian Marțian, Mutu e gata să preia "Bătrîna Doamnă" din Arad.

    "Urmează să am încă o întîlnire decisivă cu Adrian Marțian la începutul acestei săptămîni. Nu doresc nici un ban, doar intrarea în participație a unui partener, iar împreună să ducem mai departe clubul"
    Giovanni Catanzariti, patron UTA.

    Cuplul Adrian&Adrian ar fi gata să pună la bătaie, pentru început, circa jumătate de milion de euro pentru transferuri și spre a acoperi toate datoriile clubului: restanțe la fisc, fotbaliști, staff tehnic. Din 2010, UTA n-ar fi plătit nici o taxă către stat!

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    vai de falca lor.

  3. #24
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    FCM Tg Mures a transferat 6 jucatori: Florin Istrate, Rareș Vârtic, Dragos Balauru, Stere, Branislav Punočevac și Sorin Cucu. Ultimii doi imprumutati.

  4. #25
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    FC Bihor a adus 2 jucatori de la Astra Giurgiu, Ovidiu Mihalache (poate evolua fundaș central, fundaș dreapta și mijlocaș central) a semnat un contract pana in vara cu drept de prelungire si Daniel Vădrariu (22 de ani, jucator de banda stanga) imprumutat pana in vara.
    Pe langa cei doi au mai venit si Florin Lazar (33 ani, fundas), Ciprian Vasilache (27 ani, mijlocas), Cristian Bud de la CFR Cluj sub forma de imprumut pana in vara.

  5. #26
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Damila Maciuca a luat doi tineri de perspectiva. Geo Misu (18 ani) a semnat pt 1 an si jumatate, iar Sergiu Negruț (19 ani) a fost împrumutat, până în vară, de la CFR.

  6. #27
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Damila Maciuca a luat doi tineri de perspectiva. (...)Sergiu Negruț (19 ani) a fost împrumutat, până în vară, de la CFR.
    De la CFR Simeria?!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  7. #28
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    De la CFR Cluj, bre.

  8. #29
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Portarul Eduard Pap, junior de națională, a semnat cu ACS Poli pe patru luni, cu drept de prelungire a contractului.

    http://cdn1.tion.ro/2013/03/eduard_p...-600x400-7.jpg

  9. #30
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Interesant este ca langa O Petre nu apare si Rosemblum ci (ranjeste satisfacut) doar langa Papp! Intr-un fel e explicabil, primul nu-i mai ofera nicio perspectiva dar cel de al doilea -daca-i reuseste pasienta- poate sa-i aduca un comision mai mult sau mai putin consistent dar nu mai mic decat cel obtinut pe generatiile de la LPS Banatul pe care le-a orientat orisiunde dar nu la Poli ...
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  10. #31
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cum vezi tu toate detaliile astea fara importanta.

  11. #32
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Viorel Moldovan este noul antrenor al Rapidului.
    Atacantul Darko Lukanovic a semnat cu Rapid pana in vara. Mijlocasul Costin Gheorghe vine la Rapid liber de contract.

  12. #33
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    "Presiune am avut și ca jucător, nu mai vorbesc acum, ca antrenor. Mai ales că știm foarte bine ce așteaptă suporterii Rapidului. Vin într-un moment delicat, nu curge lapte și miere, dar sper să creez o stare de spirit, o emulație, să ducem Rapidul acolo unde îi este locul. O să încerc să le transmit și jucătorilor multă seriozitate, implicare, profesionalism. Mi-am dorit de foarte mult timp să vin să antrenez Rapidul. Acum se văd caracterele puternice, în momentele dificile. În viață trebuie să și dai, nu numai să iei. E momentul să dau și eu ceva pentru Rapid, care mi-a dat foarte mult pe final de carieră. Sper să aducem Rapid pe prima scenă.

    Trebuie multă muncă cu ei, sunt copii de caracter, trebuie educați tactic. Sunt convins că, dacă aducem două trei plombe, jucători cu experiență, potențial este și cred că avem capacitatea de a promova. Nu avem timp de pierdut, Rapid trebuie să fie pe prima scenă. Nu cer luna de pe cer. Să avem niște condiții normale, decente. Sunt anumite aspecte aici, trebuie rezolvate. Vreau să văd jucătorii că vin cu plăcere la antrenament, angajații că zâmbesc, puținul ăla trebuie rezolvat.", a spus Moldovan.


    Frumos.

  13. #34
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    cred ca si Moldovan avea numai oferte una si una

  14. #35
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Rapid s-a intarit cu 3 jucatori: Darko Lukanovic (29 de ani), mijlocasii Costin Gheorghe (24 de ani) si Rhema Obed (22 de ani) - venit de la Ethnikos Gazoros, Liga 2 din Grecia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •