Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 50

Thread: Tamara Moskvina

  1. #22
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Parca imi e cunoscuta totusi faza..dar erau un pic altfel costumele..poate in alta gala ..la europene
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #23
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    nu stiam unde sa intreb si m-am gandit ca aici e ok.
    flavia, tu mi-ai dat progr lui dmitriev cu kazakova pe muzica din matrix??? daca nu, uita-te si tu la el si zi-mi ce crezi tehnica nu e una geniala dar ideea e super!!!
    Cred ca sunt cam obosita, ca nu inteleg ce ma intrebi, Irina. Nu mai stiu despre care program Kazakova/Dmitriev e vorba, dar ce am dat eu poate fi un SP pe muzica de R. Strauss, un LP - Haendel si o gala cu muzica numita Sad Waltz. La ce idee super te referi pe muzica din matrix?
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #24
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    scuze, nu am fost prea explicita. in seara in care am luat progr de la tine am mai intrat si pe fsvids si am dat download la ce am gasit pe acolo. si este un program de gala de prin 2001 pe muzica din matrix. ideea e interesanta. el e cel ce manuieste o papusa si ea e evident papusa.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  4. #25
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Da, m-am lamurit, am si eu programul asta inregistrat. Nu cred ca e o gala, cred ca e competitia Hallmark 2001 iar la tipul programului scrie AP. (nu stiu ce inseamna), adica e cu arbitri care arbitreaza mai mult spectaculozitatea si originalitatea progr. si mai putin tehnica. Iar originalitate este. Nu ma plictisesc niciodata la programele lor.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #26
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    un clip cu antrenorii Tamara Moskvina si Alexei Mishin de cand patinau in proba de perechi ...si o mica reeditare in prezent
    http://www.youtube.com/watch?v=cM5ls3H1plo
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  6. #27
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Tamara Moskvina la Europenele din Moscova, 1965.
    http://www.youtube.com/watch?v=AxIkSh3ywwI
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  7. #28
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Tamara Moskvina si Alexei Mishin la nationale:
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  8. #29
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  9. #30
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Acum o luna, Tamara a implinit respectabila varsta de 70 de ani, iar in octombrie se va organiza un spectacol jubiliar la Petersburg pentru a o sarbatori.

    Participanti: Honored coach of Russia, Alexei Mishin, the Olympic champion Alexei Yagudin, Elena Berezhnaya - Anton Sikharulidze, Tatiana Navka - Roman Kostomarov, Tatiana Totmianina - Maxim Marinin, world champions Irina Slutskaya and Oksana Domnina - Maxim Shabalin, Maria Petrova - Alexei Tikhonov, the current students of Tamara - Yuko Kawaguchi - Alexander Smirnov, Katarina Gerboldt - Alexander Enbert and other stars of figure skating.

    http://www.diary.ru/~wazwazwaz/p164770664.htm

    Ma surprinde absenta lui Plushenko din distributie, ca doar n-o intra la categoria 'alte stele ale patinajului'. Dar de la ziaristi te poti astepta la orice.

    Nemaipomenita aceasta Moskvina. Ii urez multa sanatate si putere de munca.

  11. #32

  12. #33
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Acum o luna, Tamara a implinit respectabila varsta de 70 de ani, iar in octombrie se va organiza un spectacol jubiliar la Petersburg pentru a o sarbatori.

    Participanti: Honored coach of Russia, Alexei Mishin, the Olympic champion Alexei Yagudin, Elena Berezhnaya - Anton Sikharulidze, Tatiana Navka - Roman Kostomarov, Tatiana Totmianina - Maxim Marinin, world champions Irina Slutskaya and Oksana Domnina - Maxim Shabalin, Maria Petrova - Alexei Tikhonov, the current students of Tamara - Yuko Kawaguchi - Alexander Smirnov, Katarina Gerboldt - Alexander Enbert and other stars of figure skating.

    http://www.diary.ru/~wazwazwaz/p164770664.htm

    Ma surprinde absenta lui Plushenko din distributie, ca doar n-o intra la categoria 'alte stele ale patinajului'. Dar de la ziaristi te poti astepta la orice.

    Nemaipomenita aceasta Moskvina. Ii urez multa sanatate si putere de munca.
    Poate nu in distributie, ci in calitate de invitati au fost si altii. De ex. m-as fi asteptat e sa fie amintiti perechea Arthur Dmitriev/Oksana Kazakova - sau Natalia Mishkutenok (stiu ca e in America, dar....), care sunt unele dintre marile realizari ale Tamarei Moskvina, sau chiar Oleg Vasiliev cu Elena Valova, sau chiar John Zimmerman...Poate la spectacolul jubiliar.
    Intr-adevar, e nemaipomenita Tamara Moskvina, are o exceptionala cariera de antrenor.... O fi dansat cu Mishin?
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Traco, in alte materiale mai detailate au fost enumerati toti elevii Moskvinei, inclusiv Zimmerman (frumos baiat), depinde cine scrie un articol sau altul.

    Au participat la spectacol si Kazakhova/Dmitriev si Bestemianova/Bukin si Igor Bobrin care a a facut un cowboy number. Vasiliev nu a patinat, dar a fost acolo cu un buchet de flori.

    Elena si Anton si-au inregistrat urarile pe videocaseta. Elena este in Canada zilele astea, participa la Battle of the Blades. Iar Anton o fi in campanie electorala.

    Iata o fotografie de grup.

    http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...45670197_n.jpg

    Kazakhova nu e doamna din fata lui Lambiel? Ca domnul din spatele lui Lambiel sigur este Dmitriev Senior.

    Erau anuntati si Totmianina/Marinin, dar nu i-am vazut pomeniti de cei care au fost la spectacol.

  14. #35
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    ce-mi place sa vad atatia campioni olimpici la un loc. Da , doamna din fata lui Lambiel e Kazakova. Una din perechile mele preferate.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #36
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Poate nu in distributie, ci in calitate de invitati au fost si altii. De ex. m-as fi asteptat e sa fie amintiti perechea Arthur Dmitriev/Oksana Kazakova - sau Natalia Mishkutenok (stiu ca e in America, dar....), care sunt unele dintre marile realizari ale Tamarei Moskvina, sau chiar Oleg Vasiliev cu Elena Valova, sau chiar John Zimmerman...Poate la spectacolul jubiliar.
    Intr-adevar, e nemaipomenita Tamara Moskvina, are o exceptionala cariera de antrenor.... O fi dansat cu Mishin?
    Nu stiu daca a dansat cu Mishin dar a patinat cu Artur Dimitriev si cu A. Smirnov. Este absolut mortala!!!!

    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...52628012_n.jpg

    Last edited by SimonaB; 17th October 2011 at 18:12.

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca a dansat cu Mishin
    Nu cred ca Mishin a fost acolo. Tarasova sigur n-a fost ca i-a citit Yagudin mesajul de felicitare. Pe unde or fi umblat cei doi?

    Uitati aici procesiunea patinatorilor care i-au dat flori Moskvinei, calitate japoneza a filmarii. Vorbesc serios, fata care a filmat este una dintre fanele japoneze ale lui Yagudin, tot ea a realizat si videoclipurile de la spectacolul din China al lui Shen/Zhao din vara.

    Moskvina executa o spirala.



    Am inteles ca organizarea n-a fost grozava, pe Brian de exemplu l-au cam uitat la hotel si a ratat cea mai mare parte a antrenamentului fiindca nu l-a anuntat nimeni. Cand a ajuns in sfarsit, i-a explicat Yagudin ce are de facut.

    http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...20662986_n.jpg

    http://www.facebook.com/media/set/?s...1&l=471af15d9c

    Cei de la care am aflat sustin ca proiectele lui Ari Zakarian - agentul lui Plushenko - sunt muuuult mai bine organizate decat ale lui Ilia. Asa o fi, habar n-am.

  17. #38
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Link-uri cu poze de la spectacol:
    http://www.flickr.com/photos/5146203...n/photostream/
    http://www.flickr.com/photos/51462034@N08/
    http://gallery.ru/watch?a=vV8-hsHW
    http://www.championat.com/photo/other/52/6296/

    Cristina, in legatura cu organizarea asa am auzit si eu, nu se compara cu spectacolele organizate de Ari Zakarian, dar tb sa fim intelagatori cu Ilia, nu le poate avea si el pe toate
    Iar Brian a pierdut taxiul si a venit pe jos dar nu-i strica , asa a facut si el incalzirea
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  18. #39
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Am inteles ca organizarea n-a fost grozava, pe Brian de exemplu l-au cam uitat la hotel si a ratat cea mai mare parte a antrenamentului fiindca nu l-a anuntat nimeni. Cand a ajuns in sfarsit, i-a explicat Yagudin ce are de facut.


    Cei de la care am aflat sustin ca proiectele lui Ari Zakarian - agentul lui Plushenko - sunt muuuult mai bine organizate decat ale lui Ilia. Asa o fi, habar n-am.
    Da, ma auzit si eu asta in legatura cu organizarea dar sa il uite pe Brian la hotel e prea tare!

    Nu vad clar daca Menshov a venit cu morsa in san sau a lasat-o acasa?!

  19. #40
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Da, ma auzit si eu asta in legatura cu organizarea dar sa il uite pe Brian la hotel e prea tare!

    Nu vad clar daca Menshov a venit cu morsa in san sau a lasat-o acasa?!
    Daca participa si Plushy ma gandeam ca i-a facut el vreo farsa lui Brian dar asa nu stiu ce sa zic, probabil Alexei fiind gelos pe succesul lui Brian printre rusoaice a vrut sa elimine concurenta
    Apropo de Menchov, are si el prietena sau e singurel?
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  20. #41
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Daca participa si Plushy ma gandeam ca i-a facut el vreo farsa lui Brian dar asa nu stiu ce sa zic, probabil Alexei fiind gelos pe succesul lui Brian printre rusoaice a vrut sa elimine concurenta
    Apropo de Menchov, are si el prietena sau e singurel?
    Plushy doar a vizionat spectacolul, nu stiu daca a avut timp sa coaca si vreo farsa.
    Nu stiu de Menshov, uite o intrebare buna, poate pana la urma gasim si noi pe cineva disponibil.

  21. #42
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Plushy doar a vizionat spectacolul, nu stiu daca a avut timp sa coaca si vreo farsa.
    Nu stiu de Menshov, uite o intrebare buna, poate pana la urma gasim si noi pe cineva disponibil.
    Daca a fost pe acolo Plushy sigur a facut el ceva ,daca tot nu l-au chemat si pe el sa patineze
    Exact la asta ma gandeam si eu, poate gasim si noi pe cineva disponibil
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •