View Poll Results: Pronostic

Voters
7. You may not vote on this poll
  • 1

    1 14.29%
  • X

    2 28.57%
  • 2

    4 57.14%
Results 1 to 7 of 7

Thread: Etapa 30 : FC Arges - Rapid

  1. #1
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Etapa 30 : Arges - Rapid

    Etapa 30 : Arges - Rapid
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Arges are sanse la locul 6 printr-o conjunctura de rezultate. Cred totusi ca va bate Rapid.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #3
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Un meci de X2. Sper sa fie un meci frumos.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  4. #4
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    FC Arges - Rapid 0-2 (0-1)

    O victorie logica si meritata a giulestenilor. Plusul lor a fost maturitatea (lucru subliniat de ambii antrenori), in timp ce noi am pacatuit in ceea ce priveste concentrarea, atat in aparare, cat si la finalizare. Destule situatii favorabile, neconcretizate de Bilasco, Nastasie, Marincau si Tanasa (zis si Tasu, zis si RaTasu ).

    A debutat in ultimele minute tanarul Cristian Tanase (16 ani). Nu sunt foarte suparat pentru ca eram deja salvati si s-a vazut ca echipa si-a dorit un rezultat bun, a luptat, dar nu a putut mai mult azi. Opinia mea este ca, mentinand actualul lot de jucatori si cu multa munca si seriozitate se poate face o figura foarte frumoasa in campionatul urmator.

    HAI FC ARGES!

  5. #5
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Bravo Rapid! 5 (parca) victorii consecutive! Arges? Pai ce se poate zice? Au scapat de retrogadare pentru ca au fost 3 echipe mai slabe decat ei. Altfel.... ar fi meritat pe deplin. S-a chinuit tot campionatul. Dar oricum Argesul trebuie sa ramana in A pentru ca e un loc de unde vin foarte multi fotbalisti buni. Daca si-ar face Arges echipa cu toti care au plecat in ultimii 5 ani, ar avea echipa de C.L.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #6
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    A debutat in ultimele minute tanarul Cristian Tanase (16 ani).

    Tudose, la noi pe toti ii cheama Tanase/Tanasa si Dica? In 2-3 ani o sa avem 6 Dica, 3 Tanasa si 2 Tanase pe teren...

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Arges? Pai ce se poate zice? Au scapat de retrogadare pentru ca au fost 3 echipe mai slabe decat ei. Altfel.... ar fi meritat pe deplin. S-a chinuit tot campionatul. Dar oricum Argesul trebuie sa ramana in A pentru ca e un loc de unde vin foarte multi fotbalisti buni. Daca si-ar face Arges echipa cu toti care au plecat in ultimii 5 ani, ar avea echipa de C.L.
    fia, nu mai lua de bun tot ce se scrie in "Gazeta Sporturilor"! Pai noi am terminat pe locul 10, deci concluzia ar fi ca au fost nu 3, ci 6 echipe mai slabe decat noi! Nu suntem multumiti de mediocritate, insa se exagereaza in aprecieri! Bineinteles, nici un cuvant in ziar despre jocul bun din ultimele etape (inclusiv in acest meci pierdut ieri) sau despre revirimentul datorat tinerilor jucatori.
    In ceea ce priveste parcursul nostru, inceputul de campionat si finalul au fost foarte bune, sincopele existand la mijloc, deci... nu se poate spune deloc ca "ne-am chinuit tot campionatul". Pana la urma, judecand per ansamblu, pozitia ocupata la final e cea logica.
    In rest, multumim de aprecieri cu echipa de CL, dar e un lucru mult prea departe de ceea ce se poate la un club din afara Bucurestiului si chiar din Romania.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •