Results 1 to 7 of 7

Thread: pentru FRF penibilul nu are limite

  1. #1
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1

    Thumbs down pentru FRF penibilul nu are limite

    As vrea sa initiez aici o rubrica de genul "Ce vraji a mai facut FRF-ul nostru", in care sa punctam de fiecare data cand Federatia intrece orice limite ale imaginatiei in domeniul penibilului.

    Incep eu: mergeti la http://www.frf.ro/photo_galery.htm si vedeti cum pe langa faptul ca acea arhiva foto e facuta parca de un amator cu ce poze a gasit si el prin cutia lui bunicu' (asta ca sa nu ne legam de intregul site...), fara nici o logica sau vreun criteriu de selectie, bomboana pe coliva o pun ultimele fotografii, scanate dupa... surprize de la guma!!!

    Poate se trezeste firma Turbo, Cin-Cin sau care or fi facut surprizele respective si da in judecata FRF-ul pentru ca le-a copiat pozele fara acordul lor

    Eu nu mai fac nici un alt comentariu, doar reproduc articolul din Academia Catavencu de saptamana asta din care am aflat:

    "Federatia de Fotbal ne tine conectati la surpriza

    V-ati plictisit de alde Milan Baros, Ruud Gullit si Roberto Baggio si ceilalti fotbalisti care joaca la Europenele de anul asta? Vreti sa presteze si ai nostri macar o miuta? Bagati-va degetu-n ele de taste si marcati la http://www.frf.ro/photo_galery.htm, unde veti gasi imagini cu baietii nostri, cu nea Puiu, cu Nasu’, lipseste doar domnu’ cu gratarul de la Casa Fotbalului. Bun, problema nu este ca avem pozele astea acolo, caci e bine sa ne amintim ca acum citiva ani mai mergeam si noi sa jucam la un turneu final, pe vremea cind iconitele federatiei si calciiul capitanului de echipa isi faceau treaba pe teren, nu in discoteci. Problema este ca fotografiile alea sint chiar jenante pentru pretentiile noastre, „surprize“ de la guma de mestecat. Observati numarul din dreapta jos, ca si stelele oferite celor ce au onoarea sa apara pe pozele de colectie ce infasoara „ciunga“. Chiar ma gindeam: daca tot nu ne-am calificat in ultimii ani, nu era corect ca, in cinstea jucatorilor care ne-au lasat la televizor, federatia sa bage si niste imagini cu personaje de desene animate pe galeria foto a federatiei?

    Kodacii si romanii"
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  2. #2
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Scandalul in care fica Raluca maninca droguri cu Zenga ...
    Iordanescu este invoit de la Euro , ca sa nu lipseasca de la intrunirea de Partid ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #3
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Iordanescu si-a dat demisia din functia de consilier. Parerea mea e ca a participat doar pentru a strange voturi. Stia de la inceput ca nu e de el "meseria" asta.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  4. #4
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Zau ? Cind ?
    Nu te cred !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #5
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Scandalul in care fica Raluca maninca droguri cu Zenga ...
    Iordanescu este invoit de la Euro , ca sa nu lipseasca de la intrunirea de Partid ...
    Da, in primul caz Sandu e penibil doar pentru ca nu demisioneaza, dar in fine, s-au dat atat de putine demisii de onoare in Romania, incat un astfel de gest a devenit din act de normalitate unul de eroism...
    Despre Iordanescu si eu am citit ca s-a retras, discret, din functia in care fusese ales, dar gestul incalificabil de a face campanie atat de fatisa unui partid din pozitia in care se afla ramane. Altceva ar fi fost daca si-ar fi declarat simpatii fata de anumite candidaturi (cum au facut Lucescu si, parca, Hagi), e problema personala in sprijinul cui iti pui numele si cuvantul la bataie, dar el a candidat la un post pe care oricum nu si-l dorea, punandu-se cu arme si bagaje la dispozitia partidului. Modul in care a actionat ma duce cu gandul la faptul ca a facut-o la ordin
    Last edited by dlgicu; 6th July 2004 at 08:29.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  6. #6
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    situ e tare nashpa
    mai ales sectiunea du galeria foto))
    un incepator face un site mai bun
    rusine ca au pus poze scanate din gume de mestecat Turbo))
    nu gasesti 2 poze cu marimi identice, o asezere haotica...
    mama, situ e slab de tot!!!!
    aici vine semnatura

  7. #7
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Probabil si situle facut de vreun nepot, cumatru, ceva pe acolo.
    Voi vati fi asteptat la altceva?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •