Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 56

Thread: Un motiv ca sa plece Iordanescu!

  1. #22
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Iordanescu considera ca sedinta locala de partid e mai importanta decat urmarirea la fata locului a contracandidatelor tricolorilor, Cehia si Olanda, astfel ca si-a amanat pentru a doua oara plecarea in Portugalia, din cauza intereselor de partid. In acest sens, eu sper ca potentialii alegatori locali din Ilfov sa ia atitudine si sa-l "voteze" in consecinta, sa-i scoata politica din cap, ca altfel nu-si vede de fotbal si peste 2 ani o sa-l vedem cu insigna PSD in piept, cum explica unde ne-au furat arbitrii inca o calificare!

  2. #23
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Scheletul acelei nationale fusese facut :

    Steaua
    Hagi , Belodedici , D Petrescu , Lacatus , I Dumitrescu , Gilca , Prodan , Ad Ilie , Rosu

    Dinamo
    Raducioiu , Prunea , Stelea , Sabau , D Munteanu , Selimesy , Lupescu , Contra

    Craiova
    G Popescu , Gabi Popescu , Craioveanu

    Jucatori formati de Iordanescu = ZERO
    Tactica : Hagi - mingea ajungea la el , restul ...

    De ce stam acasa acum ( de vreo citiva ani buni )?
    iordanescu stie !
    Amesteci lucrurile Mariusmadmax, rau de tot, crede-ma.
    1. Jucatorii pe care i-ai mentionat tu au avut perioade diferite la nationala. De exemplu, Contra n-a jucat niciodata cu Lacatus, Dan Petrescu, Raducioiu, Lupescu, Prodan, Selimesy, Gabi Popescu sau Craioveanu.
    2. Daca tu ai vazut doar tactica "Hagi - mingea ajungea la el , restul ...", e grav, chiar foarte grav.
    3. Nu are mare importanta cine a format sau lansat acei jucatori. Important este ca Iordanescu a reusit sa creeze un ansamblu cu care a realizat cele mai mari performante cu reprezentativa Romaniei. Performante, pe care nici un alt antrenor roman nu le-a avut.
    4. Gresesti cand spui ca Iordanescu n-a format nici un jucator. Dar Dan Petrescu si Ilie Dumitrescu cine i-a promovat si format la Steaua???? Dar Prodan, adus la insistentele lui de la divizionara B Olimpia Satu Mare si apoi introdus imediat titular la Steaua????? Dar pe Filipescu cine l-a adus la Steaua si apoi l-a promovat la nationala??? Dar pe Adrian Ilie, Galca, dar pe actualii componenti ai nationalei????
    Este adevarat ca asa-zisii ziaristi le-am bagat iubitorilor de fotbal in cap acest lucru, dar din pacate pt. tine si ei nu sunt absolut deloc adevarate. Presa proasta pe care o are Iordanescu se datoreaza firii sale, dar si zgarcieniei. Se stie Iordanescu nu este generos cu ziaristii, asa cum, de exemplu este Mucescu, care-i invita, evident pe banii lui, pe Ioanitoaia (de exemplu) si pe alti ziaristi sa petreaca cateva zile in Turcia. Iordanescu, dupa parerea mea bine face. Fiecare sa-si castige banul din munca depusa. Spaga pe care o pretind asa-zisii ziaristii pt. ati face imagine buna, numai intr-o tara balcanica ca a noastra se mai practica.

  3. #24
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by S.O.S.
    Amesteci lucrurile Mariusmadmax, rau de tot, crede-ma.
    1. Jucatorii pe care i-ai mentionat tu au avut perioade diferite la nationala. De exemplu, Contra n-a jucat niciodata cu Lacatus, Dan Petrescu, Raducioiu, Lupescu, Prodan, Selimesy, Gabi Popescu sau Craioveanu.
    2. Daca tu ai vazut doar tactica "Hagi - mingea ajungea la el , restul ...", e grav, chiar foarte grav.
    3. Nu are mare importanta cine a format sau lansat acei jucatori. Important este ca Iordanescu a reusit sa creeze un ansamblu cu care a realizat cele mai mari performante cu reprezentativa Romaniei. Performante, pe care nici un alt antrenor roman nu le-a avut.
    4. Gresesti cand spui ca Iordanescu n-a format nici un jucator. Dar Dan Petrescu si Ilie Dumitrescu cine i-a promovat si format la Steaua???? Dar Prodan, adus la insistentele lui de la divizionara B Olimpia Satu Mare si apoi introdus imediat titular la Steaua????? Dar pe Filipescu cine l-a adus la Steaua si apoi l-a promovat la nationala??? Dar pe Adrian Ilie, Galca, dar pe actualii componenti ai nationalei????
    Este adevarat ca asa-zisii ziaristi le-am bagat iubitorilor de fotbal in cap acest lucru, dar din pacate pt. tine si ei nu sunt absolut deloc adevarate. Presa proasta pe care o are Iordanescu se datoreaza firii sale, dar si zgarcieniei. Se stie Iordanescu nu este generos cu ziaristii, asa cum, de exemplu este Mucescu, care-i invita, evident pe banii lui, pe Ioanitoaia (de exemplu) si pe alti ziaristi sa petreaca cateva zile in Turcia. Iordanescu, dupa parerea mea bine face. Fiecare sa-si castige banul din munca depusa. Spaga pe care o pretind asa-zisii ziaristii pt. ati face imagine buna, numai intr-o tara balcanica ca a noastra se mai practica.
    SOS - mandatele lui Iordanescu s-au intins pe o perioada lunga ... de aceea apar jucatorii astfel .
    Pe vremea cind Filipescu , Ad Ilie si Prodan apareau la Steaua , antrenori erau ... prin rotatie : Ienei , Dumitru si Stoichita .
    Un antrenor de Nationala nu formeaza jucatori ! Pentru ca ii vede doar de 10 ori pe an ( cel mult !)
    Ca are presa proasta , este doar vina lui !
    Antrenorul Natioanalei n-ar trebui sa fie in nici un Partid ( fie el si blestematul Partid de la putere ... ) !
    Tactica de la Nationala ... daca Hagi juca prost ... toti erau o apa si un pamint !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #25
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by S.O.S.
    .... asa cum, de exemplu este Mucescu, care-i invita, evident pe banii lui, pe Ioanitoaia (de exemplu) si pe alti ziaristi sa petreaca cateva zile in Turcia.
    Cine e Mucescu asta? Poate ai vrut sa spui Multescu (ca parca a antrenat in Turcia)... Oricum, ce treaba are un antrenor mediocru, Multescu, sau ma rog la cine te-ai gandit tu (oricum eu nu am auzit de Mucescu)... cu spaga data ziaristilor...

    P.S. Dupa cum iti spune si nick-ul, ai nevoie de ajutor! Specializat!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    Un motiv pentru plecarea lui Iordanescu?

    Pentru ca "cel mai mare succes" al echipei nationale (SUA '94) apartine exclusiv echipei. Iordanescu nu pare capabil sa inteleaga ca un meci decisiv nu se poate cistiga daca te bazezi numai pe "momente de inspiratie" ale unor jucatori.

    ... Iordanescu a batut Tara Galilor in calificari si presa la facut "superantrenor"...
    ... Iordanescu a admirat pasele si golurile fabuloase date de Hagi-Raducioiu-Dumitrescu si s-a trezit "antrenorul secolului" ...

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    oups ... i'm so sorry for "presa la facut" ... am observat prea tirziu si nu mai pot edita

  7. #28
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Cel mai bun motiv era ratarea calificarii la Euro.Dar si asa,in conditiile in care i s-a mai acordat o sansa,el intra in politica.Pentru asta chiar ca nu mai are nici un fel de scuze.

  8. #29
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    cred ca cel mai potrivit motiv ar fi acela ca nu a calificat echipa la euro2004!
    dar cce antrenor sugeratii pentru echipa nationala in locul lui???
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  9. #30
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    cel mai potrivit ar fi mircea lucescu
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  10. #31
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    cel mai potrivit ar fi mircea lucescu
    iar ca secunzi , eu ii propun pe Victor si jovani Becali
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #32
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Un stelist ar putea sugera sa vina Piturca, poate asa mai scapa si ei de obsesivul locul 2. La nationala e bun si locul 2 pentru calificarea din grupa.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #33
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Victor Piturca - ne-a produs ultima bucurie ...ultima calificare de pe locul I
    Portugalia - Romania 0-1 - si la portughezi evoluau Figo , Rui Costa , Joao Pinto , Vitor Baia - si erau mai in "putere"( primii doi ) decit acum ...

    Iordanescu a antrenat Grecia - nu s-au calificat la Europene , acum dupa 4 ani sunt CAMPIONII EUROPEI !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #34
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Era o gluma... ca si postul tau anterior
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  14. #35
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Da,chiar cu se simte iordanescu acum?!A fost antrenorul grecilor si a dat-o in bara!Iar dupa ce a plecat echipa castiga CE!Acum a venit la nationala si...bara e foarte aproape de noi!poate dupa ce pleaca luam si noi CE?

  15. #36
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    A fost antrenorul grecilor acum 5 ani. Plus ca la capitolul rezultate nu statea catastrofal : 7 jocuri, 4 victorii, 2 egaluri, o infrangere. Iordanescu a fost schimbat fiindca a avut proasta inspiratie sa piarda acasa un meci decisiv cu Norvegia. Asa insa si Rehaggel a pierdut meciul cu Spania cu teren propriu, dar a avut sansa de a-si rascumpara greseala in deplasare.

  16. #37
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adbogdan
    A fost antrenorul grecilor acum 5 ani. Plus ca la capitolul rezultate nu statea catastrofal : 7 jocuri, 4 victorii, 2 egaluri, o infrangere. Iordanescu a fost schimbat fiindca a avut proasta inspiratie sa piarda acasa un meci decisiv cu Norvegia.
    Inseamna ca Iordanescu are proasta insipiratie sa piarda cu toate echipele in meciurile de acasa(asa am patit si cu Danemarca si cu Norvegia)

  17. #38
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    De aceea ar fi bine ca, daca tot il agreeaza atat pe Iordanescu, federatia sa le propuna cehilor si olandezilor sa jucam toate meciurile cu ei in deplasare. Cel putin in modul asta am avea o sansa reala de calificare, fiindca in mod sigur terenurile vor fi foarte bune, iar Iordanescu nu stie cum trebuie pregatit un meci jucat pe teren propriu. In plus, n-ar mai exista televiziuni care sa-l surprinda pe marele antrenor aplicand tactica pupatului icoanelor, si n-ar mai fi nici probleme cu eventualii suporteri revoltati.

  18. #39
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    motivul principal pentru care eu consider ca ar trebui sa plece este faptul ca a ratat calificarea la europene; ar putea lua exemplu de la antrenorii care s-au calificat cu echipele lor la euro 2004 dar nu au reusit sa-si indeplineasca diversele obiective.

    in rest .... e un om ca noi toti, n-avem dreptul sa-i reprosam nimic.

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Profetu
    ... in rest .... e un om ca noi toti, n-avem dreptul sa-i reprosam nimic.
    Nu chiar nimic dom-le Chiar o fi asa de greu sa mai puna mina pe o carte de gramatica? Cum draq reuseste sa scoata 3 dezacorduri la fiecare 5 cuvinte?
    Nu zic ca toata lumea trebuie sa fie "toba de carte", dar daca tot ai pretentia sa fii persoana publica, sa te vezi la televizor, fa dom-le un efort minim si mai "scolarizeaza-te"

    Bafta-n toate!

  20. #41
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    La varsta lui crezi ca e usor? A vorbit asa de cand e mic... oricat ar citi.. nu cred ca are ce sa faca.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #42
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Fiecare le are pe ale lui, oricum, nici pe noi nu ne-a licentiat nimeni ca judecatori, cel mult carcotasi ....

    S-auzim numai de bine !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •