View Poll Results: Cine va retrograda? (4 echipe)

Voters
113. You may not vote on this poll
  • Gloria Buzau

    42 37.17%
  • Universitatea Craiova

    22 19.47%
  • Dacia Mioveni

    40 35.40%
  • Ceahlaul

    41 36.28%
  • Poli Iasi

    28 24.78%
  • UTA

    68 60.18%
  • Farul

    65 57.52%
  • Pandurii

    53 46.90%
  • U Cluj

    75 66.37%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 210

Thread: Cine va retrograda?

  1. #1
    Ultras adevarat Mahomed's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    43
    Reputatie
    1

    Question Cine va retrograda?

    care sunt cele 4 echipe care vor retrograda? si care sunt cele 4 echipe care le vor lua locul pe prima scena fotbalistica?
    dupa transferurile facute ... cred ca Unviersitatea Cluj se va salva...
    iar FC Brasov e ca si promovata
    [FONT="Arial Black"]Numai "U"[/FONT]

  2. #2
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Inca nu putem vorbi despre asta. Mai asteapta sa treaca vreo 10 etape.

  3. #3
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    ne putem salva....trebuie numai sa castigam meciuri si atat, ca nu jucam rau
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  4. #4
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Situatia la retrogradare e foarte tulbure...Eu, as vrea ca "U" sa se salveze. La promovare se pare ca Brasov si Arges merg bine...

  5. #5
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Dau cu presupusu: Arges, Brasov si ... Gazu cu Otopeni la promovare.
    Retrogradeaza: Farul, U, Pandurii si nu stiu. Doar de U Cluj mi-ar parea rau, sper sa nu jucam impreuna la anu in Liga 2 iara .

  6. #6
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    eu am asa un sentiment ca U Craiova se duce iar in B

  7. #7
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Farul, Iasu, Buzau si Ceahlaul

  8. #8
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Farul nu retrogradeaza.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    este mult prea devreme ca sa se " ghiceasca " fericitii si nefericitii stagiunii 07-08,dar din punctul meu de vedere nu as mai dori sa vad in divizia a, echipe care joaca in anonimat si sunt doar de circumstanta...
    mioveniul,buzaul,ceahlaul,pandurii tg jiu sau vasluiul si urziceniul!
    as dori o divizie a, la care sa participe si fcm brasov,pitestiul, petrolul ploiesti,progresul, bacaul, fc bihor oradea sau sportul studentesc,echipe de traditie in fotbalul nostru!
    Last edited by lordliv; 5th December 2007 at 13:35.

  10. #10
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    traditia nu tine loc de valoare si performanta.pana una alta vaslui si urziceni au demonstrat ca au valoare si pot face performanta,iar vasluiul are si un public frumos(lucru care nu se poate spune despre unele dintre echipele nominalizate de tine ca fiind de traditie)
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  11. #11
    CLUJEAN
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cluj - Napoca
    Posts
    233
    Reputatie
    1
    Farul, UTA, Pandurii, Poli Iasi
    [COLOR="Blue"][B]Fair-play! [/B][/COLOR]

  12. #12
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gtibi View Post
    Farul, UTA, Pandurii, Poli Iasi
    in loc de Pandurii adauga u
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    traditia nu tine loc de valoare si performanta.pana una alta vaslui si urziceni au demonstrat ca au valoare si pot face performanta,iar vasluiul are si un public frumos(lucru care nu se poate spune despre unele dintre echipele nominalizate de tine ca fiind de traditie)
    fcm brasov,petrolul ploiesti,progresul bucuresti,fcm bacau ,fc arges pitesti ,fc bihor oradea sau sportul studentesc,sunt nume mari in fotbalul nostru si nu pot fi comparate cu echipe precum vasluiul sau urziceniul...
    cand potentati ai vremurilor noastre precum porumboiu sau bucsaru vor renunta din diferite motive sa finanteze aceste cluburi ,praf si pulbere se va alege de ele... nimeni nu se va mai baga mai departe...

  14. #14
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    asa cum am zis:numele nu tine loc de performanta si valoare.daca vrem un campionat in care doar numele sa conteze o sa ajungem la nivelul albaniei sau sloveniei.nici mie nu-mi place ca urziceniul de ex,o echipa cu f putini fani si dintr-un oras minuscul s-a ridicat atat de mult dar nu pot sa nu apreciez ca s-au ridicat pe investitii si valoare,nu ordine de partid
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  15. #15
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    asa cum am zis:numele nu tine loc de performanta si valoare.daca vrem un campionat in care doar numele sa conteze o sa ajungem la nivelul albaniei sau sloveniei.nici mie nu-mi place ca urziceniul de ex,o echipa cu f putini fani si dintr-un oras minuscul s-a ridicat atat de mult dar nu pot sa nu apreciez ca s-au ridicat pe investitii si valoare,nu ordine de partid
    Ce-ti bati capul cu unii care vad doar traditia in fotbal.
    Ar trebui ca echipele cu traditie sa joace permanent in prima liga, sa nu se retrogradeze nicodata. Iar urziceni si vaslui si altii sa ramana in ligile inferioare. pentru ca nu au traditie.
    Si eventual sa reinfiintam chinezul sau ripensia si sa ia numeai ele campionatul ca asa e traditia.

    On topic: U, farul, uta + pandurii sau iasul - retrogradeaza - echipe de traditie. care sunt cele mai praf.

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    asa cum am zis:numele nu tine loc de performanta si valoare.daca vrem un campionat in care doar numele sa conteze o sa ajungem la nivelul albaniei sau sloveniei.nici mie nu-mi place ca urziceniul de ex,o echipa cu f putini fani si dintr-un oras minuscul s-a ridicat atat de mult dar nu pot sa nu apreciez ca s-au ridicat pe investitii si valoare,nu ordine de partid
    cred ca glumesti! la lpf si frf este considerata echipa pd-ului!

  17. #17
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    cred ca glumesti! la lpf si frf este considerata echipa pd-ului!
    ai vazut sa aiba arbitraje favorabile pe linie?nu,au avut chiar multe meciuri in care au fost dezavantajati
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  18. #18
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Am mai spus-o si o repet de 100 de ori daca e nevoie: FARUL NU RETROGRADEAZA.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  19. #19
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Pentru ca asa vrei tu?

    Farul este candidata serioasa la retrogradare, alaturi de Pandurii mei...
    Situatia este inca neclara, multe se mai pot intampla. As miza chiar pe retrogradarea Mioveniului...

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    ai vazut sa aiba arbitraje favorabile pe linie?nu,au avut chiar multe meciuri in care au fost dezavantajati
    chiar nu stii ca pd-ul este un partid cinstit,care lupta impotriva coruptiei?! ( inclusiv in fotbal)
    cum poti tu sa te gandesti ca domnul bucsaru ,asociat cu domnul cocos ,fost asociat cu doamna udrea elena ,poate sa se gandeasca sa " umble " la oamenii in negru!? este o blastfemie!

  21. #21
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Lordliv, ascensiunea urzicenilor se bazeaza si pe sustinerea finaciara a lui bucsaru, priceperea lui dan petrescu, alegeri bune in materie de fotbalisti. Si nu in ultimului rand ierpurelui MM, care e bagat in fata la scandaluri, la spurcat pe toata lumea, doar pentru ca apoi sa vina patronul si sa zica: "lasati-l ca e bolnav". Si asa toata lumea e prietena cu urzicenii.

    Asta nu inseamna ca trebuie sa credem circul lui dan petrescu care cica e furat la fiecare meci. Acuma n-o sa credem chiar ce zice gsp ca urzicenii sunt furati pe rupte, si ar fi ei cine stie ce campioana.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •