Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 77

Thread: Olimpia Satu Mare

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Fortza Oli

    Asa cum am scris in celãlalt mesaj,Oli e mai buna ca CFR,cu jucãtorii care îi are acuma + încã câtiva,dacã promoveazã se poate mentine în A,Eu sunt de pãrere cã CFR mai si cumpãrã unele meciuri
    Hei,Hei,Hai OLI !!!!!!!! [/img]

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Azi s-a vazut diferenta de valoare. Oli a batut pe Gaz Metan si suntem pe primu` loc.
    CFR nu a reusit sa cumpere meciul cu Oasul.
    Oli a batut Oasul cu 3-0.
    CFR - Oasul 1-1
    -------------------------------------------------------------------------------------
    1. Olimpia
    2.cfr

    FORZA OLI!!
    Si.. suntem mai buni ca voi.. sa moara mineru`!
    FORZA OLI!!! FORZA STEAUA!!!

  3. #24
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Tocmai ca CFR NU CUMPARA MECIURI.
    Prima data Paskanyi a facut scandal din cauza arbitrajelor. E drept CFR nu a facut mare meci cu Oasul dar putea sa bata oricum. Dar au fost totusi 3 de 11 m si citeva pozitii de ofsaid fluierate aiurea in tramvai.
    Sigur oasul sa aparat cu 11 jucatori in careul de 16 m.
    CFR trebuie sa cistige toate meciurile la scor ca sa fie orice fara dubii?
    Chiar daca a jucat mai slab asta nu inseamna ca nu putea invinge.
    Da, numai ca arbitrii stiu ca CFR are bani ...si le-ar trebui bani...si prin arbitraje de 2 bani se atrage atentia CFR-ului sa iasa cu bani la interval....cea ce Paskanyi nu vrea. Am fost in Romania si stiu ce hamesiti sint oamenii dupa bani, mai ales cind stiu ca ai bani.

    Nu are rost sa vorbiti aiurea. Nici Olimpia nu e mai buna ca CFR si oricum vine meciul direct destul de curind....

    Da asa este Oli a "batut" Oasul cu 3-0

  4. #25
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Va asteptam in A speram sa promovati anul acesta.HAI SATU MARE!FORZA UNIREA!!!

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    am terminat situ` galeriei.
    www.commandooli.go.ro
    poze cu mediasu` : www.geocities.com/forzaoli2003/gazmetan.html
    FORZA OLI!!! FORZA STEAUA!!!

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    sal problema pt care iti scriu este urmatoare fac un site despre miscarea ultra din romania si am nevoie de informatii despre ultrasii stelisti...astept un raspuns din partea ta daca ma poti ajuta...bafta... cine ma poate ajuta il rog sa ma contacteze la adresa:miscarea_ultra@personal.ro

  7. #28
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Pt Diu,

    site-ul CFR -ului

    www.cfr-ecomax.ro (poti reactualiza site-ul tau cu adresa CFR -ului)

    Sintem din nou lideri....Meserie GRUIA

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Ma, noi nu avem nika cu CFr`u dar e in joc o promovare.. Si sincer sa fiu mie imi place mai mult "U" pt. ca e o echipa cu traditie. Da` daca zici tu ca i`ati batut corect, atunci bravo voua.
    Dar cum suntem in Romania si sunt echipe cu bani, echipe fara bani si echipe bune!!
    Cat despre meciul direct, vom vedea. Sper ca nu veti fi (suporterii ) ca tzaranii din Ineu si din Baia Mare...
    See U!
    FORZA OLI!!! FORZA STEAUA!!!

  9. #30
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Hai CFR!!!

    Da si sint echipe care isi vad de treaba si alte echipe care stiu mai bine ce face vecinu'.
    Vad ca toti aveti un fix cu traditia.
    Daca intr-o buna zi va veni copilul tau la mine sa il angajez ii voi spune: num place de tine, angajez pe altul cu "traditie" (adica cu experienta).

  10. #31
    junior smg's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Chemnitz.De
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    CFR e infiintata in 1907, U in 1916, Olimpia in 1921...
    ==>
    toate sunt ekipe de traditie )
    yeah
    ~~~+++~~~+++~~~+++~~~+++~~~
    nici o faptă bună nu rămâne nepedepsită...
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  11. #32
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Corectie:
    Sportul Studentesc a fost infiintat in 1916. Universitatea Cluj in 1919.

    BIANCO-NERI!!!

  12. #33
    junior smg's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Chemnitz.De
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Sportul Studentesc a fost infiintat in 1916. Universitatea Cluj in 1919.
    ai dreptate. mea culpa.
    ~~~+++~~~+++~~~+++~~~+++~~~
    nici o faptă bună nu rămâne nepedepsită...
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1

    Deplasare in Gruia

    Deplasarea la Cluj se va face de la Burdea. La ora 6:30 sa fiti prezenti, plecarea se face la 7.
    Se va pleca cu autocarul somesului sm, "taxa" 60000.
    Biletul nu se stie, dar pana acum nu am platit nicaieri, si am fost in toate deplasarile. Sper ca si aici sa se faca cu reciprocitate.
    Ar fi fain ca sa vina si studentii satmareni de la Cj, cu "nevestele" lor, sa ii uimim pe cfristi.

    FORZA OLI!!
    SEE U TomoroW!!
    FORZA OLI!!! FORZA STEAUA!!!

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    [B]Cine-i campioana de toamna?Oli este.Olimpia va promova
    Fortza Oli
    <beep><beep><beep><beep> Baia Mare
    <beep><beep><beep><beep> Dinamo

  15. #36
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Govor taie în carne vie
    Patronul Olimpiei a anunţat că azi se renunţa la antrenorul Kiprich şi la o parte dintre jucători. "La despărţire, am să-i mulţumesc antrenorului Joszef Kiprich că ne-a băgat în rahat", a declarat Mircea Govor. Jucătorii Olimpiei au fost învinuiţi de către patronul Mircea Govor în egală măsură cu antrenorul Joszef Kiprich.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  16. #37
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pittsburgh
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Cred ca nu prea sunt sustinatori ai Olimpiei pe aici.... cred ca echipa asta are tare putini suporteri... pacat ca eram si eu unul din ei..........
    Fortza Olimpia!!!!

  17. #38
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bonny, Nigeria
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Satu Mare?!?!?! Niciodata in A!!! (poate in campionatul Ungariei, jucatzi acolo tzaranilor, poate aveti ceva sanse)

  18. #39
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Cu toti banii pe care i-ati avut... si cu toate ca i-ati facut si pe Baia Mare (echipa care se lupta pt. A sezonul trecut) satelitul vostru si cu toate ca ati avut antrenor... uite ca n-ati intrat in A

    Lasa ca sezonul viitor veti avea mai multe sanse, fiindca CFR-ul a intrat, iar Jiul nu cred ca o sa mai aiba suportul care l-a avut sezonul asta... Da' atunci o sa-si revina si "U" Cluj, UTA si Mediasul

    Eu ma bucur ca a intrat CFR-ul in A

    Si cred ca echipa voastra o sa se destrame.... numai asa, sa mai aiba rabdare si sa-si cheltuie banii inca un sezon asociatii clubului, numai asa mai aveti sanse...

    ______________
    Fair-Play, Please!

  19. #40
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pittsburgh
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Domnule Bendji,
    pot sa gaseasc opinia dvs destul de interesanta , dar fara valoare. Interesanta doar din punct de vedere psihologic si poate face obiectul unui studiu despre adevarurile axiomatice izvorate din cerebelul unor cazuri patologice- scancete disonante ale devolutiei care spune ca dupa ce ai invatat sa scrii ai uitat sa gandesti...
    Taran? Stiti ce inseamna? Stiti care e valoarea lui ? Biblioteca va poate edifica ... incerca DEX, O. Goga , M. Preda , si apoi spune-mi daca ati gasit acelasi inteles pe care l-am gasit eu . Si daca tot sunteti acolo poti sa pui mana si pe un atlas si sa cauti pozitia geografica a orasului Satu Mare...incearca sa cauti in interiorul Romaniei... Olimpia nu isi va juca sansa in campiaonatul Ungariei din simplu motiv ca orasul e in Romania ... Cat despre sansa nici vorba . Fotbal nu inseamna joc de noroc domnule, nu inseamna sansa, pentru fotbalul insemna intai competitie si spectacol. Si cand zic spectacol nu spun acel spectacol de strada pe care frustratii il dau deseori pe forumurile de discutie ci spectacol in adevaratul sens al cuvantului. Va dau voie sa puneti mana si pe o carte de istorie si sa vezi ca Olimpia a fost in A ... deci "niciodata" e de domeniul viselor dvs ...
    Olimpia va promova mai devreme sau mai tarziu... asa ca nu-ti face dumneata probleme de se petrece in curtea altora! Daca nu va intereseaza Olimpia ,foarte bine , nici pe noi nu ne intereseaza personalitatea dvs. Daca vrei ca Oli sa stea in B, spune de ce.. aveti argumente obiective? Astept sa vad motivele dvs.. si rog cu limbaj decent.

  20. #41
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pittsburgh
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Nu vad care e legatura cu Baia Mare.. de fapt nu e nici una . Acest lucru ma face sa cred ca nu esti informat sau povestesti doar de dragul de a deschide gura sau de a face exercitiu verbal sau dactilografic. Cat despre sanse se va vedea pe teren. Citeste mesajul meu anterior cu privire la sansa in fotbal. Sansa e prezanta dar nu determinanta asa cum o prezinti dumneata.
    Cat despre bani.. nu cred ca e datoria noastra sa ne uitam cum isi cheltuiesc altii banii! Sa ne vedem noi mai bine de portofelul nostru , fiindca acolo suntem noi sefi. Invata sa aduci bani in portofelul tau inainte de ai invata pe altii cum sa-i cheltuiesca pe ai lor...probabil ca stiu mai bine cum sa-i cheltuiasca din moment ce-i au... nu? Asta e ordinea fireasca a lucrurilor. `
    Toti banii care au fost cheltuiti pe jucatori nu au fost pierduti.. de ce ? Fiindca merita pentru tot ce au facut ei.. efortul lor este apreciat in Satu Mare ... doar la Satu Mare ??? Ce e clar e ca CFR a fost mai buna decat Oli si de aceea a promovat. Inca un lucru: Mentalitatea de invigator are o mare caracterisctica : acea de a constientiza ca infrangerea face parte din competitie. Cred ca aceasta mentalitate exista si la Satu Mare si sper ca baietii sa o dovedeasca la anul.
    Quote Originally Posted by mariusc
    Cu toti banii pe care i-ati avut... si cu toate ca i-ati facut si pe Baia Mare (echipa care se lupta pt. A sezonul trecut) satelitul vostru si cu toate ca ati avut antrenor... uite ca n-ati intrat in A

    Lasa ca sezonul viitor veti avea mai multe sanse, fiindca CFR-ul a intrat, iar Jiul nu cred ca o sa mai aiba suportul care l-a avut sezonul asta... Da' atunci o sa-si revina si "U" Cluj, UTA si Mediasul

    Eu ma bucur ca a intrat CFR-ul in A

    Si cred ca echipa voastra o sa se destrame.... numai asa, sa mai aiba rabdare si sa-si cheltuie banii inca un sezon asociatii clubului, numai asa mai aveti sanse...

    ______________
    Fair-Play, Please!
    Last edited by cruel4you2; 1st June 2004 at 02:28.

  21. #42
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Prin toamna m-am intalnit cu cineva din Satu Mare care mi-a spus cat de "prieteni" sunt baimarenii cu satmarenii... Tot el mi-a spus ca germanul care avea echipa din Baia Mare va pleca si ca vor veni altii in loc... intre care ar veni si un actionar care n-ar avea intentii prea bune pt. clubul din Baia Mare, acesta fiind de partea Satului Mare si ca ar vrea sa se razbunane pe FC B.M., ducandu-i in C in asa fel incat va putea si motiva retrogradarea in C, iesind cu fata curata. E posibil sa fi fost numai un zvon, nu am avut cum sa verific... daca tu esti din Satu Mare, trebuie sa stii mai bine ce se intampla cu "prietenii" vostri si atunci ti-as da crezare.

    In legatura cu sansa... daca citeai mai atent intelegeai ca vorbeam despre sansa ca fiind sinonima cu probabilitatea... sanse mai mari, probabilitate mai mare... si, daca erai "baiat gigel", mai intelegeai (la sfarsit) ca sansa ar fi CONDITIONATA. Conditionata de ce? De bani. Sanse sa faceti ce? Sanse sa intrati in A. Mai spuneam ca doar daca mai au puterea sa continue sponsorii clubului nu se va destrama echipa... si mai aveti sanse... sanse la ce? Citeste mai sus. De ce spuneam ca nu veti mai avea sanse? Fiindca credeam ca o sa se sature si patronii vostri de investit in club... iar un club are nevoie de bani pentru a se sustine intr-o divizie si a intra in alta superioara.

    Iar in legatura cu lectiile de bani... nu am facut nici o critica la faptul cum au fost cheltuiti... am facut o afirmatie: "...ati avut bani..." la fel cum au avut si Jiul... si cu toate ca ati avut sanse mari (fiindca ati avut bani, lucru de care era conditionata sansa) nu ati reusit sa intrati. De ce? Asta trebuie sa va intrebati voi si sa va corectati greselile pentru la anul. Asta daca veti mai avea sustinere si nu se va destrama echipa cum multe au fost cazurile...

    Imi place un singur lucru la tine... ca recunosti ca CFR a fost mai buna decat Satu Mare. O intrebare, tu esti suporterul Olimpiei? Daca da, ai vazut atat meciurile Satului Mare cat si cele ale CFR-ului? Sau macar confruntarile directe? Oricum, pe mine ma bucura afirmatia, fiindca din divizia B3 tineam cu CFR.

    Si inca ceva... stiu ca nu-i Fair-Play sa o zic, da' ma cam irita atitudinea ta de intelectual in devenire. Si cred ca asta este a treia si ultima oara cand intru pe thread-ul FC OLIMPIA SATU MARE, fiindca nu-i frumos sa intri pe threadul altor echipe pe care nu le sustii.

    Pa si numai bine.

    P.S.:
    In legatura cu banii cheltuiti... ai face bine sa vezi ce echipa a "impulsionat" mai mult alte echipe... lucru care nu-mi place si care a incercat si CFR-ul sa-l faca... si care s-a intamplat si in Divizia A, intrand in istorie Becali cu cei 150.000 $. Si sa-mi spui dupa aceea daca nu ne priveste pe noi toti.

    Quote Originally Posted by cruel4you2
    Nu vad care e legatura cu Baia Mare.. de fapt nu e nici una . Acest lucru ma face sa cred ca nu esti informat sau povestesti doar de dragul de a deschide gura sau de a face exercitiu verbal sau dactilografic. Cat despre sanse se va vedea pe teren. Citeste mesajul meu anterior cu privire la sansa in fotbal. Sansa e prezanta dar nu determinanta asa cum o prezinti dumneata.
    Cat despre bani.. nu cred ca e datoria noastra sa ne uitam cum isi cheltuiesc altii banii! Sa ne vedem noi mai bine de portofelul nostru , fiindca acolo suntem noi sefi. Invata sa aduci bani in portofelul tau inainte de ai invata pe altii cum sa-i cheltuiesca pe ai lor...probabil ca stiu mai bine cum sa-i cheltuiasca din moment ce-i au... nu? Asta e ordinea fireasca a lucrurilor. `
    Toti banii care au fost cheltuiti pe jucatori nu au fost pierduti.. de ce ? Fiindca merita pentru tot ce au facut ei.. efortul lor este apreciat in Satu Mare ... doar la Satu Mare ??? Ce e clar e ca CFR a fost mai buna decat Oli si de aceea a promovat. Inca un lucru: Mentalitatea de invigator are o mare caracterisctica : acea de a constientiza ca infrangerea face parte din competitie. Cred ca aceasta mentalitate exista si la Satu Mare si sper ca baietii sa o dovedeasca la anul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •