Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 117

Thread: "Se rugau de noi sã-i lãsãm sã batã!"

  1. #64
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    TU chiar nu intelegi ca steaua are un patron care nu intelege nici macar esenta sportului in sine?
    Intelege PORCEA????!!!!
    Esti de-a dreptul penibil.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #65
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kainsashiki View Post
    bun, ati gasit sursa credibila, gsp
    da tu din ce surse credibile scriai articolele alea SF?(mie mi-a placut articolul ala din romania mare, cu funar acuzand)

    nu mai tii minte cum te enervai ca nu te credea nimeni?
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  3. #66
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    bre` BAK de ce esti rau? omu` isi schimba optiunile si parerile pe parcurs, ashe cum ii place lui

  4. #67
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Acele afirmatii au fost facute de multi altii inaintea noastra. Primul fiind prefectul Bucurestiului de la sfarsitul anilor '30, Gabriel Marinescu.
    Afirmatiile respective nu fac referire la etnie, ci la compoetamentul tiganesc al conducatorilor, jucatorilor si nu in ultimul rand al suporterilor de sub pod.


    Incredibil ce om de tot...canotajul......bey dinamovistule,uiti ca ati urinat pe statuia lui Stefan cel Mare?...uiti ca ati atacat cantonamentul propriei echipe,prin 2001,cu cataroaie,tomberoane(masinile de serviciu ale stelistilor) si bate?...uiti ca ati atacat hotelul unde isi avea sediul clubul Steaua?uitati ca elita voastra este formata din Dan Negru,Alina Plugaru si Gina Pistol?...uita-te cati artisti si oameni de cultura sunt rapidisti declarati...Clubul Aristocratic Rapid este format din oameni de elita ai culturii romanesti...dar nu iti este chiar rusine,bai Tweety cu rame ?

  5. #68
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Intelege PORCEA????!!!!
    Esti de-a dreptul penibil.
    Duba asta-i exact atitudinea si mentalitatea care i-a permis ciobanului sa faca ce vrea cu steaua si cu voi.
    Face ciobanul o tampenie, iar reactia voastra e Dinamo, Rapid, etc.
    E vorba si de nivelul de intelegere al fiecaruia, insa borcea chiar n-are leagtura cu decalratiile lui becali dupa meciul de la buzau.

  6. #69
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    borcea chiar n-are leagtura cu decalratiile lui becali dupa meciul de la buzau.
    Dar cu cele de dupa celebra partida Ceahaul-dinamo are????
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #70
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Iarasi scandal ... da vad ca va place subiectul, nu gluma. Toata lumea se plange ca ziarele nu cauta decat scandalul, dar va inghesuiti pe langa el ca mustele

    Ce mai vreti mai copilasi de la Becali ? Pe el atata-l duce capul. El stie ca a ajutat Buzaul - cel putin prin faptul ca le-a imprumutat jucatori. Daca a mai facut-o si in alt mod, e deocamdata imposibil de stiut cu siguranta. Sa zicem ca le-a dat si bani, de dragul presupunerii. Ei, aici intervine mentalitatea de bisnitar => azi te ajut eu pe tine, maine ma ajuti tu pe mine. Giginho nu pricepe ca-n fotbal n-ar trebui sa fie asa. Din punctul lui de vedere, imi inchipui ca e foarte in neregula : el i-a ajutat iar hahalerele de la Buzau "l-au tradat". Personal, imi convine ca s-a terminat egal (basca o bara si inca o ocazie mare pentru Buzau). Oricum e in interesul echipei (pe termen lung) sa ratam grupele CL si la anul si peste 2 ani. Poate asa scapam de Becali, cand o sa vada ca trebuie sa scoata dolari din buzunarele proprii in loc sa-i cheltuiasca pe aia de la UEFA.

    De altfel, cat timp am batut echipa fostei militii, turul asta n-a fost chiar atat de rau .

  8. #71
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    De altfel, cat timp am batut echipa fostei militii, turul asta n-a fost chiar atat de rau .
    Imi pare rau, dar trebuie sa te corectez. dinamo a fost echipa fostei securitati. Victoria, satelitul lor oficial, era echipa militiei.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #72
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Imi pare rau, dar trebuie sa te corectez. dinamo a fost echipa fostei securitati. Victoria, satelitul lor oficial, era echipa militiei.
    Ba, duba, da' prost esti. Esti prost cu draci, ma intelegi tu, hahalaera care esti hahalera?

    O echipa de ordinari, blatisti, drogati si dopati...asta este steaua.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  10. #73
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81 View Post
    Ba, duba, da' prost esti. Esti prost cu draci, ma intelegi tu, hahalaera care esti hahalera?

    O echipa de ordinari, blatisti, drogati si dopati...asta este steaua.
    Stiu, ai dreptate. Cand va spune lumea adevarul in fata, cei care o fc sunt facuti in fel si chip, inclusiv asa cum mi-ai spus tu, suporter al fostei echipe a securitatii, dinamo, campioana absoluta a blaturilor.

    P.S. Poate sesizeaza si moderatorii ce mod de adresare au suporterii echipei care se identifica cu BLATUL, dinamo Bucuresti. Si, poate, cine stie, ii si sanctioneaza pe acesti asa-zisi forumisti.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #74
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Stiu, ai dreptate. Cand va spune lumea adevarul in fata, cei care o fc sunt facuti in fel si chip, inclusiv asa cum mi-ai spus tu, suporter al fostei echipe a securitatii, dinamo, campioana absoluta a blaturilor.

    P.S. Poate sesizeaza si moderatorii ce mod de adresare au suporterii echipei care se identifica cu BLATUL, dinamo Bucuresti. Si, poate, cine stie, ii si sanctioneaza pe acesti asa-zisi forumisti.
    Duba, cu cine te lupti de fapt?
    Aici e vorba de becali si ce spune el?

    Nu se ia nimeni de faptul ca steaua a fost ecipa ceausestilor. Ca a fost patronata de fiul unui cizmar si apoi de un cioban.

    E vorba doar de blatul esuat de la buzau.

  12. #75
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    dc nici dupa ce presedintele/patronul unui club face ca toti dracii ca adversarul sponsorizat nu s-a dat la o parte ca un sclav total si un jucator declara ca adversarii le cereau sa se lase invinsi tot nu se iau masuri drastice ( macar depunctarea dc nu chiar retrogradarea ) atunci e clar ca nu mai avem nici o sansa la normalitate si civilizatie!

    bravo steaua esti o mizerie!


    in B cu voi !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micºorarea salariului cu 30 la sutã?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc sã rãspund ºi eu la fel într-o perioadã delicatã. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  13. #76
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    E vorba doar de blatul esuat de la buzau.
    Da, ai dreptate. Noi nu ne pricepem la blaturi, asa cum va pricepeti voi. Ma refer evident la Porcea, regele butoanelor si al blaturilor. Gigi e super fraier din acest punct de vedere. El n-a inteles ca nu va putea intra niciodata in cooperativa lor. A celor care au facut parte inainte de '89 din structuri. Baietii nu-l vor accepta NOCIODATA. Nu face parte din tagma lor.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #77
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607 View Post
    dc nici dupa ce presedintele/patronul unui club face ca toti dracii ca adversarul sponsorizat nu s-a dat la o parte ca un sclav total si un jucator declara ca adversarii le cereau sa se lase invinsi tot nu se iau masuri drastice ( macar depunctarea dc nu chiar retrogradarea ) atunci e clar ca nu mai avem nici o sansa la normalitate si civilizatie!

    bravo steaua esti o mizerie!


    in B cu voi !
    ia aminteste-ti de celebrul meci ceahlaul-dinamo de acum cateva sezoane...de acel blat jegos...demascat...ce ati patit voi???yo din cate imi aduc aminte nimik...asa ca ciocu mic si joc de glezne...cat despre tine...doar un taran...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  15. #78
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    duba mergi la neuro psihiatrie! a declarat vreoadata cineva din conducerea noastra ca adversarul a fost o mizerie pt ca nu a dus blatul pan la capat? sau a decalrat vreun jucator adversar ca margaritescu sau niculescu le cereau sa se dea la o parte?

    steaua la matineu!!!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micºorarea salariului cu 30 la sutã?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc sã rãspund ºi eu la fel într-o perioadã delicatã. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  16. #79
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    ia aminteste-ti de celebrul meci ceahlaul-dinamo de acum cateva sezoane...de acel blat jegos...demascat...ce ati patit voi???yo din cate imi aduc aminte nimik...asa ca ciocu mic si joc de glezne...cat despre tine...doar un taran...
    Mai mult, cu acele puncte mincinoase au castigat campionatul.

    dinamo, CAMPIOANA MONDIALA A BLATURILOR!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #80
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Da, ai dreptate. Noi nu ne pricepem la blaturi, asa cum va pricepeti voi. Ma refer evident la Porcea, regele butoanelor si al blaturilor. Gigi e super fraier din acest punct de vedere. El n-a inteles ca nu va putea intra niciodata in cooperativa lor. A celor care au facut parte inainte de '89 din structuri. Baietii nu-l vor accepta NOCIODATA. Nu face parte din tagma lor.
    Duba, preiteni, suferi. N-are boircea nici o treaba.
    Steaua se face de ras acum prin becali. Esti atat de obsedat incat nu poti sa vezi ca ciobanul taraste echipa in mizerie/
    TU zici de borcea si il paeri pe cioban? Borcea n-are treaba aici.

    E becali, care e o mizerie.

  18. #81
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607 View Post
    duba mergi la neuro psihiatrie! a declarat vreoadata cineva din conducerea noastra ca adversarul a fost o mizerie pt ca nu a dus blatul pan la capat? sau a decalrat vreun jucator adversar ca margaritescu sau niculescu le cereau sa se dea la o parte?

    steaua la matineu!!!
    nu a declarat nimeni...dar celebrul blat din meciul ceahlaul-dinamo a fost demascat si nu ati patit nimik...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  19. #82
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    nu a declarat nimeni...dar celebrul blat din meciul ceahlaul-dinamo a fost demascat si nu ati patit nimik...
    cine l-a demascat. Ce dovezi au fost?
    Piti a zis ca a fost blat, iar becali i-a orodnat lui mitica sa depuncteze echipele.
    Dovezi 0.

  20. #83
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    cine l-a demascat. Ce dovezi au fost?
    Piti a zis ca a fost blat, iar becali i-a orodnat lui mitica sa depuncteze echipele.
    Dovezi 0.
    sa mori u ca piti si oieru i-a zis lu dragomir sa va depuncteze(ceea ce nu s-a intamplat) orikum imi e scarba de tine si de multi altii de pe acest forum...sunteti penibili si niste prosti...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  21. #84
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    sa iti spun eu cine e un prost.....hiltler ala e un prost de exemplu....a reusit sa sa ruineze o tara intreaga si a sfarsit mort intr-un buncar , ca un gunoi ce era....
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •