View Poll Results: Cine se califica ?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Grecia

7 18.92%
  • Suedia

21 56.76%
  • Spania

32 86.49%
  • Rusia

12 32.43%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 38

Thread: EURO2008: Grupa D: Grecia, Suedia, Spania, Rusia

sport legend georg40's Avatar
    Reputatie
    1

EURO2008: Grupa D: Grecia, Suedia, Spania, Rusia

Confruntarile din aceasta grupa vor avea loc in orasele Salzburg si Innsbruck in zilele de 10, 14 si 18 iunie.
    Last edited by georg40; 2nd December 2007 at 14:15.

Reputatie
    1
    Programul acestei grupei:

Innsbruck:10 iunie: ora 18,00: Spania - Rusia
    Salzburg:10 iunie: ora 20,45: Grecia - Suedia

Innsbruck:14 iunie: ora 18,00: Suedia - Spania
    Salzburg:14 iunie: ora 20,45: Grecia - Rusia

Salzburg:18 iunie: ora 20,45: Grecia - Spania
    Innsbruck:18 iunie: ora 20,45: Rusia - Suedia
    Last edited by georg40; 3rd December 2007 at 12:30.

sport legend Patriots's Avatar
    Reputatie
    1
    Spania se califica de pe primul loc , iar pt. locul 2 cred ca Rusia are cele mai mari sanse.

Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Reputatie
    0
    si aici, ce bine era dak am fi fost...
    Spania castiga grupa...
    Suedia se va bate cu Grecia ptr locul 2...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Reputatie
    0
    Rusia va merge in sferturi pt ca de fiecare dat cand o echipa antrenata de Guus Hidink s-a calificat la un turneu final a trecut de grupe
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Reputatie
    1
    Asta cam asa e. Asta ar fi fost grupa noastra, noi in locul Spaniei. Dar n-a fost sa fie.
    Aici au sanse Spania, as zice sigur, celalalte trei cu posibilitati aproape egale, necunoscute fiind , totusi, resursele Rusiei...

fan Gica Chioru
    Reputatie
    1
    Grecia si Suedia vor merge mai departe.Veti vedea

Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Reputatie
    0
    si Grecia va castiga EURO ????
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Reputatie
    1
    Cum apararea titlului cucerit ar fi o exceptie, asa nu vad nici Grecia in stare de aceasta performanta. S-ar putea sa nici nu treaca de grupe...

sport legend mArIuSeL's Avatar
    Reputatie
    1
    Spania v-a castiga grupa ( asa ar fi normal ) iar celelalte 3 se vor bate pentru locul 2 . E o grupa echilibrata si aceasta, ca toate 4 de altfel.
    [COLOR="Blue"][B][/B][/COLOR]

FoRzA GloriA
    [COLOR="Cyan"][/COLOR]Vreau doua vietii ca sa pot sa fac tot ce mi-am propus...caci numai daca visezi inveti sa zborii.

sport legend resita's Avatar
    Reputatie
    1
    din cate imi amintesc eu Spania la turneele finale nu a facut niciodata o figura frumoasa, dar nu se stie niciodata.

Rusia si Suedia merg mai departe
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

DOCTOR Geografu's Avatar
    Reputatie
    1
    Succesorul lui Aragones va fi cunoscut după CE

Succesorul selecționerului Spaniei, Luis Aragones, va fi cunoscut după Campionatul European, a anunțat, marți seară, postul de radio Cadena Ser, în timp ce presa de la Madrid anunțase că federația (RFEF) intenționa să-l numească înainte cu două luni de competiție, informează AFP.
    Succesorul lui Aragones va fi cunoscut la 1 iulie, potrivit postului spaniol de radio, adică la două zile după finala Euro și la o zi după expirarea contractului lui Aragones.
    Cadena Ser, post de radio în general bine informat în privința transferurilor, a adăugat că președintele RFEF, Angel Maria Villar, și directorul sportiv al federației, Fernando Hierro, îl vor anunța miercuri pe Aragones de această decizie, pentru a-l liniști.
    Zvonurile conform cărora RFEF ar putea anunța numele succesorului lui Aragones au dus la un miniseism în Spania, actualul selecționer lăsând să se înțeleagă că ar putea pleca dacă va fi făcut un astfel de anunț.
    "Logic ar fi să mă dea afară și apoi să aducă un alt antrenor. Așa mi s-ar părea cel mai corect pentru că niciodată nu am văzut o federație cu doi selecționeri", a declarat Aragones.
    Spania joacă miercuri cu Franța un meci amical, care începe la ora 22.00 și va fi transmis de Sport.ro.

Mediafax
    Zbor pana la stele.

Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Reputatie
    1
    Se stie deja cine va fi... si'anume Vicente del Bosque.

Oricum... se pare ca aceasta stire l'a suparat rau de tot pe Luis Aragones si nu e exclus ca acesta sa'si dea demisia inainte de EURO 2008.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

Reputatie
    1
    Asa este, Luis Aragones , care are contract doar pana la finele EURO, se teme ca numirea de pe acum a noului antrenor ar putea sa-i submineze autoritatea. El incearca sa puna federatie sub presiune afirmand ca cea mai buna solutie ar fi ca el sa fie dat afara imediat si numit noul antrenor. Se pare ca desi numele "noului" este stiut de toata lumea o numire oficiala va fi taraganata pana la finele lunii iunie.

DOCTOR Geografu's Avatar
    Reputatie
    1
    Tehnicianul Vicente Del Bosque va fi succesorul lui Luis Aragones la conducerea echipei naționale a Spaniei după turneul final al Campionatului European din 2008.

Publicația spaniolă citează un apropiat al lui Del Bosque, care afirmă că "totul a fost deja discutat cu federația".

Del Bosque ar urma să semneze un contract pe doi ani și ar lucra cu staff-ul său tehnic obișnuit, informează L'Equipe, citând cotidianul madrilen Marca.

În plus, fostul antrenor al echipei Celta Vigo, Juan Ramon Lopez Caro, ar urma să preia selecționata de tineret a Spaniei. Această informație nu a fost confirmată de federația spaniolă, dar cotidianul Marca este unul dintre partenerii oficiali ai selecționatei Spaniei.

Vicente Del Bosque era favorit pentru a-i succede lui Aragones și chiar declarase, în urmă cu o lună, că spera să fie el cel ales, considerând că această misiune ar reprezenta o mare oanoare pentru el. De asemenea, Del Bosque menționase că nu ar accepta să preia naționala Spaniei înainte de Euro-2008, "din respect pentru actualul selecționer".

www.asport.ro
    Zbor pana la stele.

Reputatie
    1
    Doua succese si doua infrangeri acesta este bilantul de miercuri al echipelor care evolueaza aici.
    Rusia a fost invinsa clar la Bucuresti de Romania (0-3), reconstructia echipei din mers fiind o sarcina aneviooasa pentru antrenoul olandez Hiddink.
    Suedia a pierdut la limita in fata unei selectionate braziliene (0-1), ceea ce nu este nicio o surpriza si nicio rusine. Scandinavii sunt o echipa tipica de competitie care nu trebuie subapreciata.
    Spania a invins Italia printr-un gol cazut putin inainte de final, a fost un sut norocos al lui david Villa care a poposit la paianjen, cum se spune un sut de duminica intr-o zi de... miercuri, dar lucruri deosebite n-am vazut nici de la iberici.
    Grecia a castigat la Düsseldorf prin doua goluri realizate de Karagounis din lovituri libere de la 25 de metri trimise abil peste zid. Elenii cu fractiunea din Bundesliga Kyrguakos, Gekas, Amanatidis , Charisteas a facut un joc solid si disciplinat asa cum a impus ...Herakles, alias antrenorul german Otto Rehagel.

uni is dead
    Reputatie
    1
    Se poate spune ca, din aceste 4 echipe,numai una a reusit sa arate intr-adevar ce poate,anume Spania .In priivinta Suediei am dubii,sunt mereu competitivi,in grupe
    se descurca, insa la turneul final, maximal sferturi de finala ating.

O grupa cat se poate de echilibrata. Chiar daca Rusia a aratat ca are multe limite, eu tot cred ca este in stare de surprize...nici Suedia , nici Grecia nu au nimic special, deci...locul 2 se joaca.

Moderator ducus's Avatar
    Reputatie
    0
    Luis Aragones renunta la nationala Spaniei dupa CE 2008
    Actualul selecționer al echipei de fotbal a Spaniei, Luis Aragones, în vârstă de 69 de ani, a anunțat marți seara că va renunța la echipa națională după Campionatul European din Elveția și Austria, dar va continua să antreneze.

"Îmi voi înceta peste trei luni activitatea la echipa națională, dar voi continua să antrenez pentru că mă simt bine și pentru că iubesc acest sport care se cheamă fotbal", a declarat Aragones pentru postul de televiziune TVE1.

"Da, voi continua să antrenez, fie în Spania sau în altă parte. Mă simt bine din punct de vedere fizic, lucid și încă mai am multe de spus în această meserie", a adăugat tehnicianul, care va împlini 70 de ani pe 28 iulie. El se află la cârma naționalei Spaniei din iulie 2004.
    http://www.romaniansoccer.ro/stiri/2...pa-ce-2008.htm
    Oare cine va fi din vara noul tehnician al Spaniei?

Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Reputatie
    1
    S-a vorbit putin mai sus de asta Vicente Del Bosque va fi inlocuitorul lui Luis Aragones.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

DOCTOR Geografu's Avatar
    Reputatie
    1
    Căpitanul echipei Real Madrid, Raul Gonzalez, care nu a mai fost convocat la reprezentativa Spaniei din septembrie 2006, a afirmat, joi, că "păstrează speranța" că va fi reținut în lotul pentru Campionatul European din Austria și Elveția (7-29 iunie), estimând că nivelul său de joc îl face eligibil.
    "Păstrez speranța pentru că sunt un jucător eligibil. Selecționerul (n.r. - Luis Aragones) nu mi-a închis toate ușile și voi munci în continuare. Cred că am evoluat la un nivel bun în acest sezon. Sper să fiu prezent la Euro pentru că a purta culorile Spaniei este pentru mine un privilegiu și ar fi o mare bucurie să fac parte din lotul de 23", a declarat Raul, într-o conferință de presă.
    Marți, Luis Aragones declarase la postul spaniol de televiziune că îi va selecționa pentru Euro-2008 pe "cei mai buni".
    În sezonul 2007/2008, Raul a marcat 16 goluri în campionatul Spaniei. Raul este deținătorul recordului de selecții în naționala Spaniei (102) și cel mai bun marcator al acesteia, cu 44 de goluri.

Mediafax
    Zbor pana la stele.

sport legend packman_gb's Avatar
    Reputatie
    1
    Innsbruck:10 iunie: ora 18,00: Spania - Rusia 1
    Salzburg:10 iunie: ora 20,45: Grecia - Suedia 1X

Innsbruck:14 iunie: ora 18,00: Suedia - Spania X
    Salzburg:14 iunie: ora 20,45: Grecia - Rusia 1

Salzburg:18 iunie: ora 20,45: Grecia - Spania 2
    Innsbruck:18 iunie: ora 20,45: Rusia - Suedia 2

Rusia e clar ca e cenusareasa grupei, dar Spania si Suedia se vor califica cu 7 pct, ambele.
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

[COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]