View Poll Results: Cine se califica ?

Voters
120. You may not vote on this poll
  • Romania

    80 66.67%
  • Franta

    55 45.83%
  • Olanda

    28 23.33%
  • Italia

    81 67.50%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 143

Thread: EURO2008: Grupa C: Olanda, Italia, Romania, Franta

  1. #22
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Programul meciurilor de verificare ale echipelor din aceasta grupa dezvaluie cateva lucruri interesante.
    Atat Franta (6 februarie ) cat si Italia (26 martie) vor testa in compania Spaniei.
    Olanda va sustine in finalul pregatirilor partide in ritmul de la europene:24 mai cu Ucraina, 29 mai cu Danemarca, 1 iunie cu Tara Galilor.
    Italia va intalni pe 6 februarie Portugaliei. Partida se va desfãºura pe stadionul “Letzigrund” din Zurich.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #23
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Cauti pe Site-ul FRF o informatie, ceva amanunte despre preagtirile si programul echipei nationale, nu gasesti nimic. Secretosi baietii...

  3. #24
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,639
    Reputatie
    0
    jucam cu Rusia si Istrael si sa vedem al treilea amical cu o echipa de top
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    noi si olandezii avem sanse egale de atrece mai departe

  5. #26
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by istratecorneliu View Post
    noi si olandezii avem sanse egale de atrece mai departe
    Da, egale cu zero.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  6. #27
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    daca ne uitam pe foaie, pirnim cu ultima sansa...ins cred ca echipa are o sansa..sa si-o joace

    nimic nu este imposibil.

  7. #28
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Cauti pe Site-ul FRF o informatie, ceva amanunte despre preagtirile si programul echipei nationale, nu gasesti nimic. Secretosi baietii...
    nu cred ca se ocupa cineva de acel site.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  8. 8th January 2008, 16:15
    Reason
    In sensul celor de aici:http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1758815#post1758815

  9. #29
    senior OmBlAdOnNn's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    CuRt3@ D3 @rg3sH
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    Romania a picat intr-o grupa foarte grea din pacate.Eu sper sa se califice Romania si Italia.
    [COLOR="Blue"][SIZE="5"][FONT="Comic Sans MS"]O Iubire Ros-Albastra Doar Pentru Echipa Noastra! STEAUA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #30
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    desi nu cred k avem sanse reale, macar va fi o experienta tare sa joci cu cele 2 finaliste mondiale + olanda
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #31
    Banned
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    6
    Reputatie
    0
    sunt sanse mari sa se bata romanii cu italienii in meciul direct

  12. #32
    Banned
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    97
    Reputatie
    0
    Romania si Franta cred cavor trece de grupe. Doamne Ajuta

  13. #33
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Stadionul din Bern, Stade de Suisse Wankdorf a gazduit inca in 1954 finala campionatului mondial, fiind in anul 2001 demolat si refacut din temelii.
    Noua constructie inaugurata in anul 2005 ofera locuri acoperite pentru 30 000 de spectatori, este un complex multifunctional cu hotel,restaurant, un centru comercial, o scoala si chiar locuinte.Pe acoperisul stadionului functioneata cea mai mare instalatie de energie solara din lume.
    Stadionul se afla la 3 km de centrul orasului si la 15 km de aeroport.
    Last edited by georg40; 20th January 2008 at 18:14.

  14. #34
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    ne-a cazut exact cea mai grea echipa din fiecare urna...
    in mod normal terminam pe 4, dar orice se poate intampla...
    oricum Italia este Italia si se va califica...
    In mod normal terminam pe 4? De ce "in mod normal"? Am jucat 2 meciuri in preliminarii cu Olanda si am luat 4 puncte din 6 posibile. Nu au vrut sa ne bata? Sau care a fost problema de au terminat grupa in spatele nostru? Olanda este o echipa puternica si are multi jucatori valorosi dar asta nu inseamna k "in mod normal terminam pe 4"...
    De Franta sau de Italia nu ma dau cu parerea pentru k nu am jucat cu ei de curand...
    Nu inteleg de ce unii se dau victime sigure cand nu este cazul... Il avem pe Mutu care este intre primii 10 atacanti din lume. Il avem pe Chivu, il avem pe Marica la campioana Germaniei, il avem pe Lobont in poarta,etc...avem jucatori... avem echipa care se poate califica mai departe....fara sa exagerez, avem sansa sa castigam Campionatul European. Haidetzi sa incepem sa nu ne mai otravim ca niste lasi fantanile sau sa ne ardem pamanturile doar k vin "cotropitori"... hai sa fim si noi barbati o data in istorie si sa luptam...si sa credem in victorie, nu intr-o minune....
    ex-Sallam

  15. #35
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Stadionul din Zürich, "Letzigrund-Stadion" inaugurat in septembrie 2007, dispune de o arhitectura moderna , oferind 30 000 de locuri acoperite. Stadionul este multifunctional putand gazdui si intreceri atletice , ca si concerte si alte manifestari de anvergura.
    Ca o deosebita realizare constructiva este de remarcat rampa acoperita care conduce spre marele restaurant aflat in incinta.
    Stadionul se afla la 4 km de centrul orasului si la 14 km de aeroport.

  16. #36
    Banned
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Transilvania/Vatra Dornei
    Posts
    36
    Reputatie
    0
    Sallam i-am batut pe olandezi pe o furtuna teribila sa tinem cont si de asta ..

  17. #37
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Daca vrei sa tii cont de furtuna, este treaba ta.... Eu am vazut k olandezii au facut tot posibilul sa ne bata si nu au reusit sa plece cu nici un punct... Nu cred k avem in echipa tzaranoi(scuzatzi termenul) care joaca bine doar pe vreme urata si care profita ca terenul este impracticabil.... Avem in echipa jucatori foarte tehnici care sunt avantajatzi de un teren cat mai bun si o vreme cat mai buna pentru fotbal.... Nu suntem Liechtenstein sau Luxembourg...
    Suntem Romania!! Echipa care s-a calificat pana in sferturile Campionatului Mondial din 1994 si care a pierdut pe un ghinion teribil calificare in semifinale.
    Suntem echipa care ii bate pe englezi de cate ori ii prinde la un turneu final.
    Suntem echipa care in 2000 s-a calificat mai departe dintr-o grupa cu Portugalia lui Figo in mare forma, Germania si Anglia.
    Repet....nu suntem o echipa oarecare...suntem o echipa cu pretentii si cu posibilitati....sa nu ne victimizam k nu este cazul.
    ex-Sallam

  18. #38
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Nici eu nu am inteles exact care era argumentatia cu furtuna, ca ea a existat doar pentru ambele echipe. Niciun fotbalist nu joaca cu placere pe zapada, ceata, ploaie etc. Am castigat grupa inaintea olandezilor, am luat 4 puncte din 6 si cu asta suntem, pana la proba contrarie, mai buni !

  19. #39
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    pacat, cand ne-am calificat si noi...........

  20. #40
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    In vederea partidei de meircuri cu Izrael de la Tel Aviv, V.Piturca a convocat urmatorii jucatori:

    Portari: Bogdan Lobont (FC Dinamo Bucuresti) si Danut Coman (FC Rapid Bucuresti)

    Fundasi: Cosmin Contra (Getafe CF), George Ogararu (AFC Ajax Amsterdam), Gabriel Tamas (AJ Auxerre), Cosmin Moti (FC Dinamo Bucuresti), Dorin Goian (FC Steaua Bucuresti), Stefan Radu (SS Lazio Roma) si Mihai Nesu (FC Steaua Bucuresti)

    Mijlocasi: Florentin Petre (TSKA Sofia), Banel Nicolita (FC Steaua Bucuresti), Ovidiu Petre (FC Steaua Bucuresti), Paul Codrea (AC Siena), Cristian Chivu (Internazionale Milano), Razvan Cocis (Lokomotiv Moscova) si Nicolae Dica (FC Steaua Bucuresti)

    Atacanti: Ciprian Marica (VfB Stuttgart), Ionut Mazilu (Dnepr Dnepropetrovsk), Adrian Mutu (Fiorentina) si Gheorghe Bucur (FC Politehnica 1921 Stiinta Timisoara).
    (Sursa: Site-ul ols)

    Mi se pare un lot echilibrat, desigur nu definitiv (Ghionea, Radoi, Radu, etc.) dar capabil sa ia pieptis pregatirile pentru marea intrecere...

    PS: Cei subliniati i-as vedea eu pentru moment in "11"-le de inceput...
    Last edited by georg40; 4th February 2008 at 17:36.

  21. #41
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Italia a anuntat lotul de 20 de jucatori pentru amicalul de miercuri cu Portugalia. Selectionerul Roberto Donadoni nu i-a chemat pe Del Piero si pe Cassano, si nici pe Buffon, in continuare cu probleme la spate. L-a convocat pe Perrotta in locul lui Gattuso, care va lipsi 40 de zile din cauza une rupturi musculare, dar si pe Palladino de la Juventus. Iata lista “azzurrilor”, viitorii nostri adversari din grupa C de la Euro 2008, cu mentiunea ca Semioli s-a accidentat aseara in meciul cu Milan si extrema Fiorentinei va fi subsituita astazi.

    Portari: Amelia (Livorno), De Sanctis (Sevilla);
    Fundasi: Barzagli (Palermo), Cannavaro (Real Madrid), Cassetti (Roma), Grosso (Lyon), Materazzi (Inter), Oddo (Milan), Zambrotta (FC Barcelona);
    Mijlocasi: Ambrosini (Milan), Aquilani (Roma), De Rossi (Roma), Perrotta (Roma), Pirlo (Milan);
    Atacanti: Borriello (Genoa), Di Natale (Udinese), Palladino (Juventus), Quagliarella (Udinese), Toni (Bayern Monaco).

    Italienii se vor prezenta astazi, la ora 17:00, la Milano si vor face primul antrenament la baza Interului de la Appiano Gentile.

    www.gsp.ro
    Zbor pana la stele.

  22. #42
    junior milaneza9's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    milano
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Ba da cu Rusia si Israel deocamdata.Se vorbeste si de unul cu Muntenegru....
    E posibil ca acest nr mic de amicale (cu echipe slab cotate )sa fie un avantaj pt noi.Daca ei joaca 4-5 meciuri oficiale iar noi cel mult 3,ei risca sa aiba mai multi accidentati.N-ar strica sa se acidenteze un Kuyt,Toni, Van Persie sau Riberri inainte de CE.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •